Партнерський проект Партнерський проект 15.12.2022 о 13:59 comment views icon

IT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професію

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Технічні і креативні фахівці, які віддавали перевагу IT, усе більше цікавляться арбітражним трафіком. Цей напрям швидко змінюється, а великі арбітражні компанії постійно шукають досвідчених спеців. 

У партнерському матеріалі з TraffBraza її команда розповідає, що спільного між IT та арбітражним напрямом, де краще навчатися та як правильно стартувати.

Партнерський матеріал?

Що таке арбітраж трафіку 

Почнемо з визначень. Арбітраж трафіку – це закупівля та спрямовування трафіку до клієнтів за допомогою таких інструментів, як Google Ads, Facebook Ads, TikTok Ads, InApp тощо.

Арбітраж – агресивний напрям, який швидко змінюється. Наразі він набирає все більше обертів і за привабливістю для спеціалістів поступово наздоганяє IT. 

На перший погляд, ці два напрями видаються різними. Проте в них набагато більше схожостей, ніж ви могли уявити. Про схожість і відмінність двох сфер розказуємо на прикладі провідної української арбітражної команди TraffBraza.

Збіг №1 – робоча інфраструктура компаній

Як і IT, великі арбітражні компанії створюють продукт. Найчастіше це лендинги, мобільні застосунки, чат-боти тощо. Ці ресурси створюють, щоб залучити на них трафік.

Тому для результативної роботи як IT, так і арбітражної компанії необхідна розвинена інфраструктура. Це база, яка змінюється від компанії до компанії. Вона також є інструментом, за допомогою якого можна працювати й заробляти.

Типова для арбітражу структура: відділи інтеграції, фінансів і медіабаїнгу – єдиний, який є нетиповим для IT-компаній. При цьому на ринку є гравці з більш широко розвиненою структурою, як от TraffBraza. Компанія працює із двома напрямами: з гемблінгомIT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професіюIT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професіюіндустрія азартних ігор і фінансами, що також є досить популярними нішами для IT. 

Для того щоб забезпечувати безперебійну та якісну роботу співробітників, власники компанії Віра Соболєва та Олександр Паляничка заклали в основу інфраструктуру із 16 відділів. Більшість із них перегукується з типовими для IT. 

IT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професію

Наприклад, у команді є декілька самостійних відділів розробки мобільних застосунків iOS та Android, які за своєю структурою ідентичні відділам, типовим для IT. Є відділ інтеграції, або відділ TDSIT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професіюIT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професіюtraffic delivery system, система доставлення трафіку, власна креативна команда та інші. Працівники арбітражних команд і самі розуміють, наскільки важлива розвиненість інфраструктури.

Голова департаменту мобільної розробки в TraffBraza

«Арбітраж неймовірно швидко змінюється. Це драйвить, але разом з тим і сильно зобов’язує. Через швидкоплинність процесів часто виникає потреба щось так само швидко змінювати. І тут з’являється спокуса наробити “милиць”. Тобто зробити швидко, але вже не так якісно, як це було б в IT. Ця спокуса з’являється через те, що в арбітражі майже немає вбудованої системи IT-відділів». 

TraffBraza в цьому плані пішла далі за більшість. У нас все працює не за звичними для арбітражу схемами, а більш детально. Тому на виході є важливі плюси: менше ієрархії, не такі жорсткі вимоги до роботи за схемою і при цьому розвиненість інфраструктури, без якої все ж таки IT-процеси просто не здатні існувати.

Дізнатися про вакансії у TraffBraza.

Збіг №2 – градація та орієнтованість на високий рівень експертизи 

В IT є зрозуміла та чітка градація гравців команди – від junior-рівня до head of departmentIT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професіюIT та арбітраж трафіку: що спільного між цими напрямами, де навчатися та як ввійти в професіюангл., голова департаменту. В арбітражі трафіку прижилась така сама ієрархія, як і в IT-сфері. В обох сферах фахівці можуть розвиватись як горизонтально, так і вертикально, трохи змінювати напрям.

Для того щоб підтримувати високу якість та активність робочих процесів, у професійні команди набирають фахівців від рівня middle і вище. Наприклад, у TraffBraza працює до 15% джунів. За утримання, як і за наймання кваліфікованих спеців, відповідає HR-відділ. І тут ми підходимо до третього збігу.

Збіг №3 – роль HR-відділу в робочих процесах компаній

Перед HR-фахівцями в IT та в арбітражі стоять однакові задачі. Передусім вони мають наповнювати відділи якісними кадрами та вибудовувати внутрішні комунікаційні процеси. HR в IT та в арбітражі постають перед однаковими труднощами – вузьких фахівців високого рівня потрібно довго шукати.

Так, щоб закрити вакансію UAC mediabayer рівня middle або senior, доводиться витратити як мінімум два місяці. Це як з вакансіями на кшталт senior С++ зі спеціалізацією на передачі відеоданих в IT – для пошуків справжнього експерта потрібен час. Щоб розв’язати чи хоча б мінімізувати таку проблему з кадрами, арбітражні та IT-компанії активно займаються навчанням. 

Збіг №4 – власні навчальні ініціативи

Одна із фішок IT-сфери – це навчальні можливості. Компанії часто організовують власні школи чи курси, щоб закривати потреби у фахівцях та утримувати їх.

З огляду на швидкі зміни в індустрії і складність пошуку вузьких фахівців, просунуті арбітражні компанії також підтримують ідею запуску курсів, відкриття шкіл тощо.

Так, цієї осені TraffBraza організувала безкоштовну школу, де баєрів навчають працювати з Google UAC. Це формат, який дозволяє потрапити в індустрію фахівцям junior-рівня і при цьому одразу отримати практичні знання. Мета навчального курсу – виростити якісних фахівців для своєї команди. Саме тому компанія покриває всі витрати на навчання. Цей курс триває місяць і складається зі щоденних інтенсивних занять до восьми годин протягом робочого тижня. 

Дізнатися про вакансії у TraffBraza.

Збіг №5 – процес входу у професію

Опанувати технічну спеціальність на базовому рівні зараз легко завдяки великій кількості IT-курсів. Після проходження комплексного базового навчання бажано взяти невеликий фриланс-проєкт, який допоможе затвердити знання на практиці. Далі можна стукатися в IT-компанії на junior-позицію. Усередині IT-компаній майже завжди можна робити перехід між спеціалізаціями. Наприклад, ви починаєте з позиції тестувальника, продовжуєте навчатись і згодом виростаєте до розробника.

В арбітражі трафіку ситуація схожа. Починати бажано з курсів. Далі необхідна самостійна практика для створення портфоліо – заливати рекламні кампанії в тестовому форматі й аналізувати їх. Навіть із двома-трьома кейсами вже можна звертатись до медіабаїнгових компаній. 

Якщо команда не готова брати джуна на позицію баєра, скоріш за все, йому запропонують спробувати себе у ролі фармера акаунтів. Вони закуповують акаунти в соціальних мережах і потім готують їх під запуски рекламних кампаній. Займаючись фармінгом поряд з досвідченими медіабаєрами, джуни навчаються. І вже за пів року зможуть почати працювати як баєри. Період професійного зростання в арбітражі коротший у порівнянні з IT.

Збіг №6 – рівень заробітних плат

IT та арбітражна сфери збігаються і за рівнем заробітних плат. В обох індустріях заробіток зростає відповідно до спеціалізації і професійного рівня. Наприклад, середня зарплата фармера, який є початковою ланкою в ієрархії арбітражної компанії, становить $400. На такий самий заробіток можуть розраховувати тестувальники, які тільки входять в IT-індустрію.

Якщо розглядати сеньйорів і керівників, заробіток в обох напрямах починається з відмітки у $3 тис. і наближається до цифри в $7 тис. у деяких компаніях. При цьому в арбітражі середній заробіток IT-фахівців вищий приблизно на 30%.

Інакша ситуація з медіабаєрами. Вони отримують ставку та відсоток від профіту, який зробили для клієнта. Середня ставка – $700, а от розмір відсотка вже сильно різниться від компанії до компанії. 

Український ринок праці зазнає активних змін. Технічні і креативні фахівці, які віддавали перевагу IT, усе більше цікавляться арбітражним напрямом. Великі арбітражні компанії динамічно зростають і можуть запропонувати нестандартні завдання, а за своїм професіоналізмом, складністю структури та рівнем заробітку вже можуть успішно конкурувати із класичною IT-сферою.

Компанії активно зростають і постійно шукають досвідчених спеців. Ті, хто хоче спробувати себе в арбітражі, можуть стукатися у двері TraffBraza. Про відкриті вакансії, які будуть цікаві фахівцям з IT, розкаже HRD команди – Марія.

Партнерський матеріал?

Cтати частиною TraffBraza

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: