Партнерський проект Партнерський проект 28.12.2022 о 13:02 comment views icon

Що робити, якщо потрапили у ДТП в Європі? Реальні історії водіїв за кордоном та як вони завершилися

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Цього року у багатьох українців був перший досвід виїзду за кордон і кермування там: правила дорожнього руху, жорстка система штрафів, оформлення всіх необхідних документів. У всіх цих ситуаціях люди стресують і, наприклад, можуть розгубитися, як їм діяти у випадку ДТП в іншій країні або як скористатися своїм полісом «Зелена картка».

У партнерському матеріалі з Green Travel його команда зібрала кейси клієнтів, яким за кордоном довелось розв’язувати питання з поліцією, та розповідає, які страхові випадки вони допомагали вирішувати онлайн і за декілька хвилин з офісу в Харкові.

Партнерський матеріал?

Green Travel – онлайн-сервіс страхування. За 14 років на ринку компанія вибудувала процеси так, що замовлення, оплата й отримання будь-якого поліса триває п’ять хвилин. Це можна зробити навіть у чат-боті Green Travel у Telegram. 

Ми зібрали кілька прикладів, як команда сервісу допомагала своїм клієнтам розв’язувати проблеми за кордоном. 

Кейс 1. Ірина, Словаччина: «Тільки на кордоні зрозуміла, що потрібна “Зелена картка”»

Що робити, якщо потрапили у ДТП в Європі? Реальні історії водіїв за кордоном та як вони завершилися

Березень 2022-го. Ми з дитиною швидко збиралися й виїжджали з Харкова. Я їхала без чоловіка. І це моя перша поїздка за кордон машиною, ще й з шестирічною дитиною. Після того як подолала пів країни, на кордоні зі Словаччиною чую, як у черзі обговорюють обов’язкове страхування «Зелена картка» для перетину кордону. Розумію, що його в мене немає. 

Просто починаю гуглити й дивитися, де можна це зробити онлайн і бажано за одну годину. Спочатку цей запит здавався неможливим – більшість страхових просто закриті й не відповідають на дзвінки. 

Але за декілька спроб натрапляю на посилання страхової, у якій мені за 15 хвилин роблять поліс й відправляють його просто в Тelegram. Здавалося, що так неможливо, але вже за годину я успішно перетнула кордон із цією «Зеленою карткою». 

Кейс 2. Сергій: «Зачепив інше авто в Чехії, приїхала поліція, а я не знаю, що робити»

Що робити, якщо потрапили у ДТП в Європі? Реальні історії водіїв за кордоном та як вони завершилися

Їхав у крайній смузі й почав перелаштуватися в сусідню смугу, щоб заїхати на коло. І в процесі випадково зачепив сусіднє авто. Я винуватець ДТП, це зі мною вперше, ще й в іншій країні. Приїхала поліція на місце пригоди, а я так розгубився від хвилювання, що не міг навіть свій поліс знайти. Дуже незручно почуваєшся в таких ситуаціях і не розумієш, що тобі робити.

Я оформлював поліс у Green Travel, тому просто написав їм у Telegram і коротко описав ситуацію. Мені перетелефонував менеджер, допоміг знайти в системі мій поліс і відправив його повторно в месенджер. А також голосом пояснив усі кроки, які я маю зробити, щоб скористатися «Зеленою карткою»: куди подзвонити та які документи надати.

У результаті чеському власнику авто виплатили повну компенсацію від страхової і все вирішилося. 

Перенервував я сильно. І зрозумів, наскільки важливо в таких ситуаціях мати оперативний зв’язок зі своєю страховою та отримати консультацію від експертів з практичним досвідом.  

Замовити поліс в чат-боті Green Travel

Кейс 3. Олег, Польща: «Стою вже на кордоні, і в мене просять виключно друкований поліс»

Що робити, якщо потрапили у ДТП в Європі? Реальні історії водіїв за кордоном та як вони завершилися

Я виїжджав за кордон по роботі й на зворотному шляху мав забрати ще 50 турнікетів для волонтерів. Поїздки машиною для мене не в новинку, але цього разу щось пішло не так. На кордоні мене не пропускали з електронним полісом, а вимагали тільки паперовий бланк. Звичайно, його в мене не було. Хоча раніше всі прикордонники приймали електронні поліси без проблем.

Я не розумів, що робити, тому подзвонив менеджеру Green Travel із проханням допомогти розв’язати питання. Менеджер відправив мені посилання на офіційний сайт МТСБУ, де вказано, що електронний поліс має повну юридичну силу. А також надав скріни з МТСБУ, що моє авто дійсно застраховане та має дійсний поліс «Зелена картка». 

Після таких аргументів і довгих дискусій з прикордонниками мене все ж таки пустили з електронним полісом. Таких випадків небагато, і все дуже залежить від митника, на якого ви натрапите. Й отримати таку підтримку та супровід від своєї страхової є дуже цінним.

Замовити поліс в чат-боті Green Travel

Кейс 4. Ольга, Угорщина: «Мені сьогодні виїжджати, а жодна страхова не може видати поліс онлайн»

Що робити, якщо потрапили у ДТП в Європі? Реальні історії водіїв за кордоном та як вони завершилися

Я стала клієнтом Green Travel через те, що вони ледь не єдині в період перших серйозних проблем з енергопостачанням і зв’язком могли оформити «Зелену картку». 

Саме через можливий блекаут у листопаді я вирішила виїхати за кордон. Але оформити поліс за декілька годин або навіть днів було неможливо. Як пояснювали інші страхові, через ворожі атаки впав сервер МТСБУ та перестали працювати деякі сайти з оформлення «Зеленої картки».

Як мені пояснили менеджери Green Travel, через можливий блекаут вони продумували найгірші сценарії розвитку подій і підготувалися завчасно. У них була резервна система приймання та оброблення звернень, полісні бланки – так вони й оформлювали поліси в напівручному режимі в Україні. Ті співробітники, хто був закордоном, продовжували підтримувати клієнтів онлайн. 

У результаті я отримала свій поліс в Україні за день до виїзду в Угорщину. 

Замовити поліс в чат-боті Green Travel

Кейс 5. Анна, Німеччина: «Потрапила в ДТП у Німеччині, постраждала й отримала виплату вже за 15 днів»

Що робити, якщо потрапили у ДТП в Європі? Реальні історії водіїв за кордоном та як вони завершилися

Як я потрапила в ДТП: загальмувала біля пішохідного переходу, щоб пропустити людину, а ззаду в мою машину в’їхало інше авто. У мого авто пошкоджений задній бампер, викликали поліцію на місце пригоди. 

На місці поліція сказала, що процес відшкодування збитків триватиме десь два місяці. Бути такий період без авто або їздити на пошкодженому мені не підходило. 

Тому я зв’язалася з менеджером Green Travel, щоб запитати, чи реально отримати виплату швидше. Мені запропонували скористатися договором каско, який я оформлюю в цій страховій уже другий рік, з покриттям територій страхування у Європі. Менеджер пояснив, як все правильно оформити на місці ДТП, які потрібні документи та чого не треба робити. За порадою менеджера я зробила фото авто, протоколу поліції, усіх документів. І надіслала це разом із заявою та повідомленням на електронну пошту страхової компанії в Європі. 

Так я отримала повну виплату упродовж 15 днів після того, як відправила заяву на пошту. Ремонт робила вже в Києві, на знайомому СТО.

Цікаво, що вже пройшло чотири місяці з моменту ДТП в Німеччині, а я досі не отримала повного пакета документів від поліції чи місцевої влади. Отже, досі формально не могла б отримати компенсацію від німецької страхової компанії. Але вже й не потрібно.

У Green Travel  радять мати всі необхідні документи під рукою та надійного страхового партнера, який зможе проконсультувати вас у будь-якій ситуації. «Страхові випадки з авто бувають різними, особливо коли люди вперше виїжджають в інші країни», – кажуть там.

Партнерський матеріал?

Замовити поліс

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: