Новости Новости 29.04.2021 в 10:54 comment

Е-суд. Рада ухвалила закон про систему електронного судочинства в Україні

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон щодо Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Вона забезпечить дистанційну комунікацію між судом і учасниками судового процесу шляхом обміну процесуальними документами в електронній формі та надасть можливість громадянам звертатись до суду та  брати участь у судових справах онлайн. Документ підтримав 261 народний депутат.

Закон передбачає поетапне впровадження функціонування ЄСІТС та вносить зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України «Про Вищу раду правосуддя»

Система матиме чотири підсистеми — «Електронний суд», «Електронний кабінет», «Відеоконференцзв’язок», «Єдиний контакт центр». Наступні підсистеми (модулі) ЄСІТС будуть вводитись поетапно в залежності від їх розробки.

ДСА України запровадила з 1 червня 2020 року в дослідну експлуатацію підсистеми «Електронний суд» та «Електронний кабінет» у всіх місцевих та апеляційних судах (крім Київського апеляційного суду) та Касаційному адміністративному суді. А у березні-квітні 2021 року з’явилась можливість для адвокатів створювати електронні ордери завдяки інтеграції з Єдиним реєстром адвокатів.

Е-суд. Рада ухвалила закон про систему електронного судочинства в Україні
Знімок екрана на вебсторінці «Електронний суд» ЄСІТС

Адміністратором ЄСІТС є ДП «Центр судових сервісів», яке також надає послуги з розробки та доопрацювання функціоналу модулю «Електронний суд», а також його технічної підтримки з 6 квітня 2020 року. Забезпечення діяльності Електронного суду цьому підприємству було передано від ДП «Інформаційні судові системи».

Залишається згадати про обіцяний президентом України Володимиром Зеленським «‎суд у смартфоні» (ризикнемо припустити, що модуль «Електронний суд» — це і є той самий  «‎суд у смартфоні»).

Онлайн-курс "Предметний дизайн" від Skvot.
Навчіться створювати функціональні, трендові та ергономічні дизайни меблів та предметів інтер’єру.
Детальніше про програму курсу і лекторів

Зеленський анонсував створення «‎суду у смартфоні» 

У лютому Мінцифра анонсувала 93 цифрових проєктів, які планується втілили в життя протягом наступних трьох років. Серед них — система е-Демократії, яка впровадить можливість проведення електронних виборів та референдумів.

Мінцифра презентувала 94 проєкти цифрової трансформації — електронні лікарняні, школа, вибори, нотаріат та соціальні послуги онлайн


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: