Новости Новости 22.01.2022 в 17:47 comment views icon

У «Дії» з’явиться «єЗахист» — українці зможуть дізнатись, у яких державних реєстрах зберігаються їхні особисті дані

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Найближчим часом у «Дії» з’явиться нова послуга під промовистою назвою «єЗахист». Її анонсував міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у коментарі щодо сьогоднішнього «зливу даних українців».

Михайло Федоров вчергове нагадав, що «Дія» не зберігає персональних даних користувачів на віддалених серверах, а лише показує ту інформацію про громадянина що вже є у державних реєстрах. Також він зазначив, що питаннями кібербезпеки та захисту персональних даних розробники займалися від самого початку проєкту, і на сьогодні застосунком користуються 13,7 млн українців, а сайтом — майже 13 млн українців.

За словами міністра, вже тиждень як з’являються боти, які нібито «знають все про вас». Михайло Федоров переконує, що Мінцифра займається кожним таким випадком, блокує такі ресурси, а також постійно інвестує кошти, щоб державні реєстри ставали більш захищеними, а персональні дані українців зберігалися у безпеці.

Водночас з огляду на сьогоднішні події у Мінцифрі прийняли рішення про запуск у «Дії» послуги «єЗахист» — при потребі кожен громадянин зможе дізнатися базові правила кібербезпеки, у яких реєстрах міститься його персональна інформація. Наступним кроком стане запуск послуги, яка надсилатиме українцям сповіщення, коли чиновник перевірятиме їхні дані в реєстрі. Коли саме з’являться ці послуги міністр, на жаль, не уточнив.

На початку січня у «Дії» з’явились сповіщення про нові кредити та перевірку кредитної історії, що мають захистити українців від шахраїв.

Мінцифра запускає у «Дії» сповіщення про нові кредити та перевірку кредитної історії

Онлайн-курс "Управління ІТ-командами" від Laba.
Прокачайте свої soft- і hard-скіли в управлінні кількома IT-командами, отримайте практичні стратегії та інструменти ефективного team-ліда.
Програма курсу і реєстрація


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: