Новости Новости 25.05.2021 в 08:49

За тиждень від запуску послуги більше 1000 українців зареєстрували ФОП автоматично через «Дію»

Уже понад тисяча українців зареєстрували ФОП автоматично на порталі Дія. За словами Мінцифри, це найшвидша реєстрація бізнесу у світі — процес відбувається без держреєстратора і займає менше 2 секунд. Цю послугу презентували Мінцифри спільно з Мін’юстом 17 травня під час Diia Summit 2.0.

“Сьогодні був зареєстрований 1000-й ФОП автоматично, без участі реєстратора. Менше, ніж за 7 діб. Автоматичну реєстрацію ФОП ми запустили минулого понеділка. У нашій стратегії побудови цифрової держави — максимальна кількість послуг повинні надаватися без участі людського фактора”, — написав Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму телеграмі.

Реєстрація бізнесу, зокрема ФОП, одна з наймасовіших послуг, якою користуються українці на порталі Дія. Відкриття ФОП онлайн стало найпопулярнішою послугою з моменту запуску порталу Дія минулого року. Подати заяву можна за 10-15 хвилин.

Щоб зареєструвати ФОП на порталі Дія слід подати заяву. Більшість необхідних полів підтягнуться автоматично. Заява автоматично надходить у реєстр фізосіб-підприємців. Далі йде 10 хвилин на заповнення заяви і декілька секунд на обробку.

За статистикою, раніше державний реєстратор витрачав 21 хвилину в середньому на обробку заяви. У 2020 році було відкрито 247 634 ФОП, а відповідно витрачено 5 мільйонів 200 тисяч 313 хвилин (а це — 43 роки). Саме така річна ефективність послуги автоматичної реєстрації ФОП.

В Мінцифри зазначили, що проєкт було реалізовано за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: