
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
29-річний Рене Турсіос із Сан-Франциско взяв участь у 200 IT-хакатонах за два роки, де часто вигравав грошові призи і кредити на програмне забезпечення — амбітне досягнення, як для людини, яка нібито не має навичок програмування.
Оновлено: В оригінальному тексті The Standard пишуть, що Турсіос «не має навичок програмування», водночас, якщо вивчити його офіційний сайт і профілі в соцмережах, складається протилежне враження.
Рене є професійним гравцем у Yu-Gi-Oh!, полюбляю канабіс і перепродає іграшки Лабубу, але більшу частину свого часу присвячує участю в IT-хакатонах. З 2023 року і на цей час чоловік відвідав понад 200 заходів, де отримав кілька перемог.
Турсіос є представником нового покоління програмістів — так званих вайбкодерів, тобто людей, що пишуть код з допомогою ШІ-чатботів.
«Рене — справжній вайбкодер», — каже АрДжей Москардон, друг Рене і колега-хакер, який спостерігав, як Турсіос посів друге місце на своєму першому хакатоні в особняку AGI House у Гіллсборо. «Спочатку всі інженери з престижними дипломами насміхалися з нього. Але тепер вони всі роблять те саме».
Термін «вайбкодинг», який запропонував у лютому співзасновник OpenAI Андрей Карпати, описує легкий та невимушений спосіб кодування із ШІ — коли людина не просто пише рядки коду, а описує текстово те, що хотіла б створити, чатботу, тоді як той вже генерує готовий результат. Однак Турсіос займався вайбкодингом ще задовго до того, як ця техніка отримала назву і популярність.
«Я не написав жодного рядка коду», — згадує Турсіос свій перший хакатон, на якому він за допомогою простої англійської мови спонукав ChatGPT створити програму, яка може конвертувати будь-яку пісню в Lo-Fi версію.

Коли організатори оголосили, що чоловік посів друге місце, він закричав від радощів.
«Жодна людина не знала, хто я, чорт забирай, але це був мій поворотний момент. Я зрозумів, що можу конкурувати з людьми, які мають дипломи та престижну роботу».
Турсіос народився в Міссурі та жив у родині дресирувальників левів та ведмедів. Хлопець не вступав до коледжу, а вирішив стати на шлях професійного гравця в японську колекційну карткову гру Yu-Gi-Oh. Згодом чоловіку набридло кочове життя в турнірах і він переїхав з дівчиною до Сан-Франциско, де зрештою у 2022 році заснував компанію з розробки інфраструктури метавсесвіту — в той самий час, коли ChatGPT випустили в публічний доступ.
Рене розумів, що за ШІ майбутнє, але його команда відмовлялась приймати технологію:
«Мій головний інженер сказав: “Якщо ви ще раз попросите мене використати штучний інтелект, я звільнюся”», — згадує Турсіос, який зрештою закрив компанію і почав відвідувати хакатони, щоб зрозуміти, як використовувати штучний інтелект самостійно. «Я знав, що чим більше ти виграєш, тим більша ймовірність того, що станеш найкращим гравцем».
Турсіос відвідав кожен з хакатонів, які проводили в Сан-Франциско, а наразі здобув популярність серед IT-компаній, як людина, що може створити проєкт з допомогою ШІ за лічені години — тоді як зазвичай досвідчені розробники витрачають на це тижні.
Наразі вайбкодер проводить власні семінари, де вчить новачків і досвідчених айтівців максимально ефективно використовувати штучний інтелект для кодування.
Бос Google став вайб-кодером і створює власний сайт із ШІ у вільний час
Вайбкодинг наразі активно використовують не лише новачки, а й такі техногіганти як Amazon чи Google: у першій, до прикладу, використовують техніку для підвищення продуктивності працівників і наразі планують впровадити офіційне використання інструменту Cursor; тоді як бос Google Сундар Пічаї хвалився, що близько 30% коду в компанії вже пише ШІ.
Вищезгаданий Cursor, розроблений стартапом із 60 співробітниками, досяг показника регулярного доходу у $100 млн у січні 2025 року, менш ніж за два роки з моменту запуску. Інша компанія, Windsurf, яка запустила власний інструмент для генерації коду в листопаді 2024 року, вже має $50 млн річного доходу.
Нагадаємо, що торішнє опитування показало, що близько 76% айтівців вже використовували або планують використовувати інструменти ШІ в процесах розробки.
Джерело: dev.ua, sfstandard
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: