Ніби тільки недавно ми писали про новенькі моделі Redmi Note 13 та Redmi Note 13 Pro, а в Україні вже офіційно продається свіжа бюджетна модель Redmi 13. Окрім приставки Note вона також втратила в ціні та в деяких характеристиках. То чи варто звертати на нього увагу, якщо вам потрібен доступний смартфон для себе, дитини чи батьків? Нумо розбиратися.
Зміст
Технічні характеристики Redmi 13
Дисплей | 6,79 дюйма, IPS, 1080×2460 пікселів, 396 ppi, 90 Гц |
Процесор | Mediatek Helio G91 Ultra, 12 нм, 8 ядер |
Графіка | Mali G-52 MC2 |
Пам’ять | 6/128 ГБ або 8/256 ГБ |
Карта пам’яті | Є, microSDXC |
Основна камера | 108 Мп Samsung ISOCELL HM6, f/1,8, PDAF, макромодуль 2 Мп, f/2,4 |
Фронтальна камера | 13 Мп, f/2,5 |
Бездротовий зв’язок | 2хNano-SIM, 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.4, NFC, GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS |
Звук | Монодинамік, аудіороз’єм 3,5 мм jack |
Акумулятор | 5 030 мАгод, швидка зарядка 33 Вт |
Захист | Є, IP53 |
Система | HyperOS на базі Android 14 |
Габарити | 168,6×76,3×8,3 мм |
Вага | 205 грамів |
Паковання та комплектація
Redmi 13 поставляється в пласкому картонному боксі в біло-червоних кольорах.
Окрім смартфона з наліпленою на екран плівкою всередині бачимо кабель USB-C, документацію та скріпку для відкриття слота SIM-карти, а також прозорий сіликоновий кейс. Вже з пласкої коробки було зрозуміло, що в цьому випадку компанія «в тренді» екологічності, тому блок живлення не поклали.
Дизайн та ергономіка
Redmi 13 точно виглядає дорожче, ніж коштує. Так, по ньому видно, що це доступна модель, але сучасна. Грані пласкі, кути закруглені, корпус пластиковий, а основна подвійна камера лише трохи випирає над поверхнею.
На передній панелі бачимо відносно тонкі рамки та потовщену нижню. Також в екрані знаходиться фронтальна камера, а сам він захищений загартованим склом Gorilla Glass.
На задній панелі розмістили два основних модулі, окремо велике кільце підсвітки, а нижче надпис Redmi.
Розташування елементів на корпусі більш-менш стандартне. Можна виділити хіба що аудіороз’єм 3,5-мм та ІЧ-порт.
Габарити смартфона складають 168,6×76,3×8,3 мм, а вага 205 грамів. Корпус у Redmi 13 — глянцевий пластик, а тільки рамки матові. Також задня панель тут скляна. Це значить, що на ній швидко збирається пил та інші сліди користування, а також він швидко дряпається. Тому краще вдягнути комплектний прозорий кейс.
Смартфон також захищений від вологи за стандартом IP53. Це означає, що для нього не страшні якісь бризки, але точно не більше. Та й з ними варто бути обережнішими.
Бюджетний пристрій доступний в трьох кольорах: чорній (Midnight Black) з блискітками, блідо-рожевій (Pearl Pink) та блакитній (Ocean Blue). В нас на огляді був перший. Судячи з вигляду двох інших кольорів, ситуація з пилом та подряпинами там може бути суттєво кращою.
Redmi 13 зручно лежить в долоні, і головне, що він не вислизає, попри скляну задню кришку.
В чохлі тримати його ще надійніше, бо зчеплення з рукою стає сильнішим. За розміром це, вже стандартний на сьогодні, відносно невеликий смартфон з екраном 6,79 дюйма. Інколи ним зручно користуватися однією рукою, але часто, звісно, доводиться залучати обидві руки.
Дисплей Redmi 13
Redmi 13 оснащений 6,79-дюймовим IPS-екраном з роздільною здатністю 1080×2460 точок. Щільність пікселів тут 396 ppi, а частота оновлення екрана — 90 Гц. Максимальна яскравість тут 450 ніт, а пікова — 550 ніт.
Яскравість смартфона нормальна, але не більше. 550 ніт наче гарний показник, але мені було комфортно лише на максимальній яскравості. Частково це можна списати на мою звичку до значно яскравіших AMOLED-екранів, а частково дисплею Redmi 13 дійсно не вистачає яскравості, а головне насиченості.
На сонці користуватися можна, але іноді доведеться мружитися, щоб роздивитися якісь деталі, але здебільшого максимальної яскравості вистачає.
Проте нам треба згадати про ціну смартфона в 5999 гривень та наявну доступну IPS-матрицю, тому якщо ви користувалися іншим пристроєм з подібним екраном, проблем у вас з ним не буде. .
Кути огляду теж посередні, але це норма для будь-яких доступних смартфонів, знову ж таки, з екранами IPS, тому Redmi 13 не став виключенням.
В налаштуваннях є автояскравість, нічний режим, зміна шрифту, режим читання, колірна схема та температура, а також вибір частоти оновлення. В останньому випадку можна вибрати автоматично, 60 чи 90 Гц. Авторежим мені не сподобався, тому я обрав 90 Гц і все було чудово.
Також можу порадити вибрати режим насичених кольорів в колірній схемі. Там ще є режими «Стандарт» та «Яскравий», але останній на яскравість фактично не впливає, а от з «Насиченим» кольори точно будуть приємнішими та, відповідно, насиченішими.
Звук та вібровідгук
Redmi 13 отримав один динамік на нижньому торці. Він гучний та не дзижчить на максимальній гучності, але про об’єм мова не йде, як і про вже звичне, навіть для бюджетних моделей, стереозвучання.
Окрім свіженького Bluetooth 5.4, смартфон отримав стандартний, для сучасних бюджетних моделей, порт 3,5 мм. Тобто до нього можна підключати дротові навушники, якщо у вас ще такі є і для вас це важливо.
Вібровідгук стандартний, потужність середня. Ніяких додаткових налаштувань немає, а сам вібромоторчик точно найпростіший, але зі своєю задачею справляється.
Камери Redmi 13
Redmi 13 має основний сенсор Samsung ISOCELL HM6 на 108 Мп з діафрагмою f/1.75. Також тут є другий 2-мегапіксельний макромодуль з діафрагмою f/2.4.
Смартфон знімає в стандартних 12 Мп, але є режим 108 Мп. Різниця є, але як завжди, останній варіант потрібен лише для обробки світлин. Як для своєї цінової категорії, смартфон робить якісні, навіть відносно деталізовані світлини. Але маємо проблеми з контрастністю, проте загальні враження для цієї вартості приємні. Нічні світлини сильно шумлять та пересвітлені, але, знову ж таки, як для своєї ціни, їх якість адекватна.
От що посереднє, так це відеознімання. Це 1080р при 30 кадрах на секунду. Є електронна стабілізація, але її рівень такий собі, тому картинка трясеться, а її якість не дуже.
Фронтальний модуль на 13 Мп, що вміє знімати 1080р/30fps. Світлини виходять приємними, а ще мені сподобався ефект Боке. В цьому режимі несподівано чудово розмитий фон, а загальна якість світлин залишилася на рівні. Особливо підкреслю деталізацію. Звісно, це все з огляду на сегмент та цінник смартфона.
Продуктивність, ПЗ та ігри
Redmi 13 працює на 8-ядерному 12-нанометровому чипі Mediatek Helio G91 Ultra. В нього чотири ядра Cortex A75 та стільки ж ядер Cortex A55. Графічний процесор тут Mali G-52 MC2. Оперативної пам’яті 6 чи 8 ГБ формату LPDDR4x. Вбудованої пам’яті 128 чи 256 ГБ формату eMMC 5.1. Також можна додати до 6 ГБ віртуальної ОЗП коштом ПЗП.
З модулів є 2хNano-SIM, 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.4, NFC, GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS. Особливо відмічу останній модуль для безконтактних платежів, що рідкість навіть для сучасних моделей початкового сегмента, а тут він є.
Чип не дуже холодний, і, звісно, слабкий. Смартфон декілька разів перегрівався та вибивав тест CPU Trottling Test, але мушу зазначити, що в кімнаті було 32 градуси, а за вікном більше ніж 40 градусів. Коли дали я запустив вентилятор, стало прохолодніше і зі смартфоном все вже було ок.
З екраном в режимі 90 Гц та з 6 ГБ ОЗП його потужності часто не вистачає на хоча б нормальну роботу системи. Іноді інтерфейс підгальомовував в найпростіших задачах, і часто це траплялося в застосунку «Камера». Усі тести та бенчмарки дивіться нижче.
Для ігор Redmi 13 більш-менш підходить, але потягне популярні проєкти типу COD Mobile чи Wild Rift на низьких або середніх налаштуваннях при 60 fps.
Redmi 13 працює на ОС Android 14 з оболонкою HyperOS. Детальніше про неї я вже розповідав в оглядах POCO X6 Pro та Xiaomi 14. Загалом це симпатична система з безліччю візуальних налаштувань під користувача, але тут багато фірмових застосунків та є реклама.
Автономність Redmi 13
Redmi 13 оснащений акумулятором на 5030 мАгод. Смартфон підтримує швидку зарядку потужністю 33 Вт. Від 0 до 100% пристрій заряджається за 75 хвилин, що непогано. Проте варто пам’ятати, що комплектного блока живлення немає, тому у вас повинен бути такий з підтримкою відповідної потужності, бо якщо там менше, то й швидкість заряджання буде повільніша. Тест PC Mark запускався, але постійно видавав помилку, тому його результатів не буде. В інших оглядах я бачив від 9,5 до 11 годин в подібних тестах, тому результати просто нормальні.
Бюджетний смартфон без проблем працює цілий день з Інтернетом, соцмережами, дзвінками та годинкою ігор. Екран тут IPS, процесор слабкий, тому багато не бере, а одже автономність адекватна. Тим паче якщо ще й поставити частоту оновлення 60 Гц. В такому варіанті можна розраховувати на повноцінну добу автономності.
Досвід користування
Redmi 13 — доступний бюджетний смартфон 2024 року. Він симпатично виглядає, має більш-менш нормальне залізо, для цього сегменту, але з оптимізацією тут явні проблеми.
В смартфона якісні камери, знову ж таки, для ультрабюджетки, а за свій цінник 5999 гривень смартфон відпрацьовує нормально.
Екран хотілося б яскравіший, але це я вже точно багато хочу від доступного IPS. Головне, що є 90 Гц і на тому дякуємо. Порадувала наявність NFC-модуля, що в подібних моделях рідкість. А от монозвук це, звісно, мінус, бо в тому ж таки сегменті вже активно почали використовувати стереозвучання, залучаючи розмовний динамік. Не розумію, чому тут не зробили так само.
Мінус — відсутність блока живлення. Якщо це економія та позитивний вплив на фінальний цінник, тоді ок. Але якщо це типу «піклування про довкілля», тоді чому його немає в тих же Redmi Note 13 та Redmi Note 13 Pro чи Xiaomi 14?
Сподобалося як смартфон лежить в руці. Нічого особливого, але він відносно невеликий, за мірками 2024 року, не ковзає в долоні та достатньо тоненький. Ну, і до HyperOS в цілому в мене не дуже позитивне ставлення, бо система швидка та має неймовірні інструменти для кастомізації. Але наявність реклами та тонни фірмових застосунків, більшість з яких нікому не потрібна, негативно впливають на загальні враження.
Ціна та конкуренти
Redmi 13 продається за ціною від 5999 гривень. Варіант на 8/256 ГБ коштує 7999 гривень. Цінники доступні, але співвідношення ціна/якість/можливості все ж кращі у версії на 6/128 ГБ. Також ціна вже не здається такою гарною, якщо подивитися скільки коштують конкуренти та що вони за ці гроші вміють.
У моделі багато серйозних конкурентів, правда, частина з них теж від Redmi. Наприклад, можна трохи доплатити та взяти Redmi Note 13 (ціна від 6200 гривень), або ще більше зекономити на Redmi 13C (ціна від 4200 гривень). Також є тогорічний Redmi 12 5G з цінником від 6700 гривень. Ще зверніть увагу на HMD Pulse Pro (ціна від 5000 гривень), огляд якого в нас був недавно.
Варті уваги й Motorola Moto G32 (ціна від 5200 гривень), Motorola Moto G24 Power з цінником від 5520 гривень (наш огляд тут), та Samsung Galaxy A05s (ціна від 4640 гривень).
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: