Огляди Пристрої 28.08.2023 о 13:00 comment views icon

Огляд Thomson Neo N15 – стильний ноутбук з великим накопичувачем за ціною 10 000 гривень

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_2022-09-30_11-43-02-e1664550777584-96x96.jpg

Дмитро Спасюк

Автор статей та оглядів

Огляд Thomson Neo N15 – стильний ноутбук з великим накопичувачем за ціною 10 000 гривень

Напередодні нового навчального року бюджеті ноутбуки стають як ніколи актуальними, тому сьогодні поглянемо на Thomson Neo N15 – бюджетну модель, яка покриває потреби великої кількості користувачів і стане вірним супутником для школярів та й не тільки. Перевіримо ноутбук в робочих завданнях, невимогливих іграх, виміряємо енергоспоживання, автономність, нагрів, виділимо головні переваги й недоліки, а також порівняємо його з конкурентами. Забігаючи наперед, цей ноутбук, звичайно, має проблеми, але низька ціна та адекватне співвідношення вартість/якість перебиває більшість нюансів.

4
Оцінка ITC.ua
Плюси: накопичувач 512 ГБ, ідентична продуктивність від акумулятора та блока живлення, низька вартість, адекватне співвідношення ціна/якість, комплектна ліцензія Windows 11 та інструкція для новачків
Мінуси: низька роздільна здатність дисплею та дешева TN 6-біт матриця, нерівномірний шум системи охолодження та невдале розміщення решітки радіатора

Технічні характеристики Thomson Neo N15

Технічні характеристики Thomson Neo N15 
Екран 15.6 “, 1366×768 TN
Процесор Intel Celeron N5100
Оперативна пам’ять 8 ГБ DDR4
Накопичувач 512 ГБ SATA
Відеокарта Intel HD
Безпровідні інтерфейси Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2
Провідні інтерфейси 2x USB A, mini HDMI, 3.5 mm, micro SD
Блок живлення 36 Вт 12 В
Акумулятор 37 Вт*год
Вага 1,93 кг
Розміри 370x239x22

Окрім апаратного забезпечення варто виділити операційну систему Windows 11, яка вже йде в комплекті. Більшість дешевих ноутбуків не поставляються з OS, тому це все ж варто врахувати за перевагу. Ліцензія – завжди добре, а для казуальних користувачів система має більше значення, як для ІТ фахівців, які можуть встановити її самотужки. Для лептопа за 9999 грн вбудована Windows 11 – гарний бонус.

Комплектація

Попри низьку вартість Thomson Neo N15, виробник не пожалів кольорову картонну коробку з яскравими малюнками. Всередині знаходиться сам ноутбук, зарядний пристрій 36 Вт (12 В) і паперова документація, яка включає детальну інструкцію з використання. Роз’єм адаптера живлення пропрієтарний, що розчарує любителів Type C.

Мало хто з виробників кладе подібну документацію зараз, адже світові бренди вважають, що покупець вже знає все, що потрібно для користування ноутбуком. Ймовірно, Thomson Neo N15 підійде тим, для кого це буде перший досвід використання комп’ютерною технікою, тому базова інструкція з використання не буде зайвою.

Зовнішній вигляд, інтерфейси Thomson Neo N15

Ноутбук має класичний дизайн та його можна навіть назвати стильним. Вигляд начебто непоганий, якби корпус був з металу то було б чудово, та не в цьому ціновому діапазоні.

Поверхня не брудниться, майже не збирає відбитки пальців. Весь корпус пластмасовий, якість збирання середня. Помітних зазорів та недоліків немає, але пристрій не здається аж надто надійним та міцним.

Курс QA Manual (Тестування ПЗ мануальне) від Powercode academy.
Навчіться знаходити помилки та контролювати якість сайтів та додатків.
Записатися на курс

Кришка відкривається туго, однією рукою зробити це неможливо, механізм відкривання жорсткий, але екран нахиляється аж на 180 градусів. Це досить гарна опція, яка не дозволить дітлахам випадково зламати кришку.

Thomson Neo N15 не має жодного роз’єму Type C і заряджається пропрієтарним блоком живлення 12 В. Ліва сторона вмістила USB Type A 3.2, роз’єм для заряджання та mini HDMI. З протилежного боку ще один USB Type A, роз’єм для навушників та слот для карт пам’яті micro SD.

Безпровідні інтерфейси включають Bluetooth 4.2 та Wi-Fi 5. В режимі 5 ГГц ноутбук ловить сигнал на невелику відстань, швидкість склала трохи менше ніж 90 Мбіт/с, це лише трохи гірший результат від того, який можна отримати кабелем RJ-45 або на пристрої високого класу з дорожчим модулем Wi-Fi.

Клавіатура, тачпад

Клавіші середнього розміру, трохи шумні, але працювати з ними досить комфортно. Клавіатура не врізана, має довгий лівий Shift та цифровий блок. Причеплятися тут немає до чого, а от тачпад розчарував.

Курс QA Manual (Тестування ПЗ мануальне) від Powercode academy.
Навчіться знаходити помилки та контролювати якість сайтів та додатків.
Записатися на курс

Сенсорна панель середнього розміру, має матову поверхню, чутливість середня, точність натискання низька, бувають пропуски та незрозумілі ривки, підтримка жестів присутня. Для серйозної роботи з Thomson Neo N15 краще придбати мишу, адже тачпад працює на трійку з мінусом.

Дисплей, камера, звук Thomson Neo N15

Екран має діагональ 15.6 дюймів, матриця типу TN, роздільна здатність 1366×768 пікселів. Порівнюючи з Thomson Neo N14, екран дещо кращий, а особливо кути огляду. Зображення не «пливе» при перегляді збоку, що вже непогано для недорогої матриці TN. Також на екрані наклеєна захисна плівка.

Сама якість зображення нормальна, чого не сказати про роздільну здатність. При роботі з дрібними шрифтами помітні недоліки HD+ екрану все ж для такої діагоналі хочеться Full HD, не менше. Був би тут 1980x1080p дисплей з IPS матрицею – Thomson Neo N15 став би найкращим ноутбуком року, за умови незмінної вартості.

Багато конкурентів Thomson Neo N15 пропонують менший SSD, слабший процесор тощо, але більшість з них не економлять на екрані. Тут інженери компанії вирішили піти іншим шляхом, здешевивши дисплей, але додавши краще начиння.

Колірна палітра не вражає, після перевірки колориметром SpyderX Elite Datacolor виявилось, що дисплей потребує калібрування. 67% sRGB – слабенький результат, а в парі з 6-біт HD+ TN матрицею тим більше. З іншого боку, чимало ігрових ноутбуків також не дотягують до 70% sRGB, хоча мають кращі IPS матриці з роздільною здатністю Full HD.

За звук відповідають два динаміки, звучання невисокої якості, проте для відео та фільмів згодиться. Камера 0.3 Мп, якість зображення низька.

Робоча продуктивність

Процесор Intel Celeron N5100 хоч і має 4 ядра, та це не дозволяє йому впевнено себе почувати у всіх сценаріях. В браузері пристрій працює, грубо кажучи, нормально. Важкі сайти даються непросто, але дискомфорту під час використання немає.

Ноутбук легко відтворює YouTube 1080p відео без пропусків кадрів, дозволяє працювати з фоторедакторами (з таким екраном?), офісними редакторами та іншим невимогливим програмним забезпеченням.

Та Thomson Neo N15 має сильну перевагу над всіма іншими х86 ноутбуками – продуктивність лептопа зовсім не залежить від режиму живлення, він показує ідентичні результати від акумулятора та блока живлення. Для прикладу, топові моделі з Intel Core i9 можуть втрачати від 50 до 75% швидкості роботи, якщо ноутбук не працює від мережі.

Користувач заплатив за всю продуктивність Thomson Neo N15 і отримає її в будь-якому випадку. Щобільше, в деяких бенчмарках отримали гірші результати від мережі, що дивує. Повторне тестування не змінило нічого, результати все ще були не на користь БЖ.

Процесор завантажується на 100% майже в будь-яких сценаріях використання. Дивно, що з таким низьким TDP, який складає 6 Вт, система охолодження вмикає вентилятори.

ОЗП працює в одноканальному режимі, тому швидкість невисока. Вбудований накопичувач демонструє стандартні для SATA SSD швидкісні показники, приємно хоча б те, що він достатнього об’єму. Це єдиний ноутбук за 10 000 грн з SSD 512 ГБ. В загальному до підсистеми пам’яті не можна причеплятися, чого не сказати за продуктивність процесора.

Ігрова продуктивність Thomson Neo N15

Потужності начиння Thomson Neo N15 вистачає лише для невимогливих забавок, й то не всіх. На ньому можна з комфортом пограти через «хмару», адже з відтворенням відео пристрій справляється досить добре.

В Titan Quest наче видає непоганий FPS, але часті фрізи не дають нормально пограти. Цей ноутбук точно не для відеоігор, надто важко йому дається геймінг, хоча Portal 2 на низьких налаштуваннях можна грати з комфортом, як і більшість невимогливих відеоігор тих часів.

Civilization 6 дається Thomson Neo N15 надто важко – гра запускається, але процесорної продуктивності явно не вистачає. Valorant наче грати можна, але не на результат – противники з вищим FPS матимуть значну перевагу.

Автономність, охолодження, енергоспоживання

Ноутбук Thomson Neo N15 демонструє посередню автономність, якщо виставляти яскравість екрана на 100%. Проте мінімальний рівень підсвічування дозволяє покращити показники до двох разів. Це свідчить про те, що екран є одним з головних споживачів енергії в цій моделі, надто економний процесор дозволяє мізерному акумулятору хоч якось тримати заряд. Враховуючи низьку вартість, це адекватна автономність.

На відміну від меншої моделі Thomson Neo 14, герой огляду має активне охолодження. Це дуже дивний хід, враховуючи економний процесор Intel Celeron. Шум вентиляторів не сильний в більшості сценаріїв, та він нерівномірний. Кулер крутиться нестабільно та оберти «плавають», що неабияк заважає сконцентруватись.

Процесор з таким низьким TDP повинен мати пасивну систему охолодження, але Thomson Neo N15 отримав шумний вентилятор. При цьому процесор нагрівається лише до 68 градусів. Правильніше було б встановити більший, але пасивний радіатор.

Під максимальним навантаженням ноутбук споживає 17 Вт електроенергії (стрес тест AIDA 64). Зарядний пристрій 36 Вт споживає 20 Вт, якщо акумулятор сильно розряджений. При показнику АКБ 80+% зарядка вимагає 10-15 Вт.

Корпус нагрівається до 30-40 градусів, в деяких місцях цей показник виростає до 42. Це чимале значення як для такого економного начиння. Проблемою може стати невдале розміщення решітки радіатора, особливо якщо поставити його на коліна, то нога відразу закриває єдиний отвір.

Ціни та конкуренти

Thomson Neo N15 офіційно продається за ціною 9 999 грн. В даному діапазоні він змагається проти аналогів з Full HD дисплеями, але всі вони мають менший об’єм ПЗП/ОЗП. Також вони не комплектуються операційною системою Windows 11, що не дозволяє користуватись пристроєм за принципом: «дістав з коробки і працюєш». Розглянемо кілька варіантів від інших виробників.

Acer Aspire 1 A115-31 має удвічі менший об’єм ОЗП та в 4 рази менший SSD, хоча оснащений Full HD екраном. Ціна 9 999 грн.

HP 15s-fq3000 приємно здивує своїм дисплеєм, особливо на фоні героя огляду. Тут встановлено IPS FHD екран, але об’єм SSD удвічі менший. Ціна трохи більша – від 11 000 грн.

Lenovo IdeaPad 1 15ADA7 – бюджетний ноутбук на базі AMD з iGPU Vega 2, хоча має скромну підсистему пам’яті 4/128 ГБ. Ціна від 10 600 грн.

Asus A516MA – прямий конкурент героя огляду має IPS FHD екран, хоча об’єм SSD скромніший і складає 256 ГБ. Ціна від 10 600 грн.

Висновок:

За свої гроші Thomson Neo N15 майже не має прямих аналогів, особливо якщо врахувати підсистему пам’яті, яка включає 8 ГБ DDR4 ОЗП та великий SATA SSD на 512 ГБ. Приємним бонусом є ліцензійна Windows 11, яку також не часто зустрінеш в бюджетних моделях.

Та чимало компромісів змусять потенційного покупця задуматись над вибором. Виробник встановив невдалу систему охолодження до 6 Вт процесора Intel N5100, а також використав недорогу TN матрицю з низькою роздільною здатністю.

Якщо врахувати привабливу вартість пристрою, то Thomson Neo N15 – справді хороший вибір для невимогливих користувачів. Саме ціна нівелює більшість недоліків і змушує поглянути на нього під іншим кутом. Ноутбук з легкістю покриває навчальні потреби, підійде для перегляду фільмів та інших повсякденних завдань.

Висловлюємо подяку компанії ASBIS за наданий для огляду ноутбук Thomson Neo N15

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: