Огляди Огляди 18.02.2023 о 11:00 comment views icon

Рецензія на фільм «Людина-мураха та Оса: Квантоманія» / Ant-Man and the Wasp: Quantumania

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/IMG_8607-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/IMG_8607-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/08/IMG_8607-96x96.jpg

Микита Казимиров

Автор рецензій

Четверту фазу кіновсесвіту Marvel важко назвати однозначно хорошою. Після катарсису «Месників: Завершення» керівництво Disney ніби вирішило зменшити оберти, витративши час на підготовку майбутніх масштабних подій. Щоправда, витримати тональність і концептуальну цілісність в авторів MCU вийшло не дуже вдало, через що роботи четвертої фази дуже сильно відрізняються за якістю між собою. А ще у неї немає виразного кульмінаційного фіналу. Але все одно фільм «Людина-мураха та Оса: Квантоманія» почав п’яту фазу кіновсесвіту Marvel. Яким вийшов цей початок — читайте в рецензії нижче.

2
Оцінка ITC.ua
Плюси: цікаве і візуально приємне зображення квантового світу; гідне поводження з Людиною-мурахою як із супергероєм; непогані й доречні жарти, що останнім часом у MCU зустрічається не завжди
Мінуси: прісність розвитку сюжету, який ви ніби бачили вже кілька разів до цього; далеко не найкраще представлення наступного головного лиходія кіновсесвіту Marvel; нудні рішення і сценарні ходи

«Людина-мураха та Оса: Квантоманія» / Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Жанр супергероїка

Режисер Пейтон Рід

У ролях Пол Радд, Еванджелін Ліллі, Майкл Дуглас, Мішель Пфайффер, Кетрін Ньютон, Джонатан Мейджорс

Прем’єра кінотеатри

Рік виходу 2023

Онлайн-курс "HR-директор" від Laba.
Покращіть HR-функцію в компанії та опануйте навички формування HR-стратегії.Опануйте метрики та інструменти HR-управління, аби перейти на посаду HRD.
Детальніше про курс

Сайт IMDb

Історія фільму концентрується на Скотті Лензі (Пол Радд), який після подій «Месників: Завершення» став відомим. Він насолоджується своєю популярністю і стосунками з Гоуп ван Дайн (Еванджелін Ліллі), не забуваючи й про свою доньку Кессі (Кетрін Ньютон). Остання проявляє активний інтерес до наукових досліджень, пов’язаних із квантовим світом. Кессі навіть зуміла створити маяк, який дає змогу встановити контакт із квантовим світом. 

І виявляється, що в ньому хтось сильно хоче побачити Ленга і його близьких, коли всі вони насильно переносяться у квантовий вимір. Тепер завдання Людини-мурахи та Оси — розібратися, що ж коїться в незрозумілому для них світі. І як з усім цим пов’язаний Канг, майбутній головний суперлиходій кіновсесвіту Marvel.

Рецензія на фільм «Людина-мураха та Оса: Квантоманія» / Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Попередні два фільми про Людину-мураху не можна назвати якимись особливими одкровеннями. Вони чіпляли своєю комедійною складовою, незвичайними здібностями головних персонажів і окремим акцентом на високі сімейні цінності. Але на «Людину-мураху та Осу: Квантоманія» випало цікавіше завдання. Кінокомікс мав представити майбутнього головного антагоніста MCU і заодно показати абсолютно новий вимір, який до цього тизерили у фільмах Marvel лише опосередковано.

Онлайн-курс "HR-директор" від Laba.
Покращіть HR-функцію в компанії та опануйте навички формування HR-стратегії.Опануйте метрики та інструменти HR-управління, аби перейти на посаду HRD.
Детальніше про курс

Фільм гідно впорався лише з другим завданням. На квантовий вимір вкрай приємно дивитися, він має цікавий вигляд і з художнього погляду, і на рівні смислів. Часом фільм навіть нагадує вкрай авангардний тріп дизайнерів, які взяли повний контроль над виробництвом. Щоправда, кінокомікс ніби навіть не намагався уникнути однієї з найдавніших проблем фантастики: майже всі живі істоти з квантового світу схожі на звичайних людей у незвичному гримі.

На фільм справді дуже приємно дивитися, але ось на рівні смислів йому особливо нічого запропонувати. Акцент на квантовий вимір дещо збиває фокус з ідей про важливість збереження сім’ї. Нехай «Квантоманія» і намагається розповісти про важливість довіри і подолання власних принципів заради захисту близьких, ці думки не встигають повною мірою розкритися. Але ж фільм навіть не можна назвати перевантаженим. Сценарій просто не може зробити вибір між адекватним оповіданням фільму і просуванням канонів MCU вперед.

Рецензія на фільм «Людина-мураха та Оса: Квантоманія» / Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Дещо дивно фільм позиціює і Канга. Його намагаються представити як загрозу неймовірних масштабів, але методи, за допомогою яких з ним намагаються розправитися, не відрізняються оригінальністю. Канг поки що не виглядає ні цікавим персонажем, ні загрозою, з якою Месникам у майбутньому доведеться рахуватися. 

А враховуючи, що друга половина фільму присвячена якраз представленню Канга, існує висока ймовірність, що первісна чарівність квантового світу швидко зміниться нудьгою і тугою. «Квантоманія» промінює візуальну винахідливість на максимальну шаблонність вчинків і думок усіх своїх персонажів. І навіть незвичайна поява МОДОКа особливо справу тут не рятує.

При цьому кіно не можна назвати відверто тупим або зухвало провокаційним, як було з «Тором: Кохання і грім». Навіть із Людини-мурахи, яку в MCU часто виставляють дурнуватою і наївною, сценарій цілком успішно будує справжнього героя, якому не соромно співпереживати. Пол Радд у контексті відносно безглуздого фільму зумів розкритися як серйозний актор.

Рецензія на фільм «Людина-мураха та Оса: Квантоманія» / Ant-Man and the Wasp: Quantumania

І все-таки під час перегляду постійно не полишає відчуття, що свій час ви витрачаєте кудись не туди. Що подібні супергеройські фільми середньої руки крутили в кінотеатрах уже в десятках різних варіацій. І що Marvel поки що впевненим і красивим кроком іде кудись не туди.

І поки що жодні потенційні Месники не можуть врятувати ситуацію, що склалася. Хоча сцени після титрів прямо показують, що проблем у супергероїв у найближчому майбутньому буде дуже і дуже багато.

Висновок:

«Людина-мураха та Оса: Квантоманія» — чудовий фільм для походу до кінотеатру з друзями, щоб посміятися і провести час не гіршим чином. Але цілеспрямовано самостійно йти та дивитися на нові пригоди Скотта Ленга особливо радити не хочеться. Це не найгірше кіно, але аж ніяк не більше. І вже точно не початок нової фази MCU з високої ноти


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: