Огляди Мультфільми 10.12.2022 о 13:00 comment views icon

Рецензія на мультфільм «Піноккіо» / Guillermo del Toro’s Pinocchio

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg

Денис Федорук

Автор статей та рецензій

Рецензія на мультфільм «Піноккіо» / Guillermo del Toro’s Pinocchio

9 грудня на Netflix відбулася гучна прем’єра — адаптація класичної казки Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо» від постановників Ґільєрмо дель Торо та Марка Густафсона. Це вже друга екранізація відомого твору за останні декілька місяців, тож порівнянь між ними не уникнути. У рецензії нижче розповідаємо, чому у дель Торо вийшло краще, ніж у Земекіса, та коштом чого ця версія може зацікавити й дорослу аудиторію.

4
Оцінка ITC.ua
Плюси: ідеально неідеальна візуальна складова, додаткова змістовність щодо повчальної казки Коллоді, антивоєнне посилання, досить глибока драматичність як для мультфільма, засудження отої «гітлерюгендщини», котра зараз процвітає в одній скаженій недоімперії
Мінуси: часом цей «Піноккіо» виглядає занадто дитячим, а моментами надто дорослим, музична складова шкодить похмурому тону оповіді, гучні й несподівані звуки повітряної тривоги можуть налякати дітей

«Піноккіо» / Guillermo del Toro’s Pinocchio

Жанр темне фентезі, мюзикл, лялькова анімація
Режисери Ґільєрмо дель Торо, Марк Густафсон
Ролі озвучили Грегорі Манн, Юен МакГрегор, Крістоф Вальц, Тільда Свінтон, Кейт Бланшетт, Рон Перлман
Прем’єра Netflix
Рік випуску 2022
Сайт IMDb

Неспокійний 1916-й. Поки Європа нестримно занурюється у криваве пекло Першої світової війни, італійський різьбяр по дереву Джеппетто щасливо живе десь у глибинці разом із сином Карло. Та одного разу хлопчик гине внаслідок авіаційного удару, і нещасний старий ніяк не може змиритися з цією втратою. Він безмежно сумує за своєю дитиною, прикладається до пляшки та майже нічого не майструє.

Проходить деякий час. В Італії відбуваються вагомі політичні процеси, до влади приходить диктатор Муссоліні. Під час дощової ночі біля могили Карло, після чергової спорожнілої пляшки, сповнений відчаю Джеппетто береться майструвати ляльку. Але через сильне сп’яніння не завершує справу та йде спати.

Згодом у хаті з’являється химерна Лісова фея, оживляє маріонетку та наказує цвіркуну, що знаходився поряд, слідкувати за хлопчиком та наставляти його. Піноккіо перетворюється на живу дерев’яну ляльку, яка намагатиметься стати хорошим сином своєму батькові. Та перед тим мусить пройти купу випробувань у фашистській Італії.

Guillermo del Toro’s Pinocchio

Що ж, ось і оскароносний Ґільєрмо дель Торо дістався до невмирущої дитячої класики. Звісно, не він один відповідальний за хороший результат, адже над стрічкою працювала талановита творча команда. Але вплив знаменитого мексиканця помічається ледь не одразу. Ця робота істотно виділяється серед анімаційних проєктів сучасності.

Творці користуються методом покадрової анімації, а подібні речі сьогодні рідкісний гість на екранах. Створення такого мультфільма виявляється трудомістким процесом, але під час перегляду приходить стійке розуміння того, що усі старання були не марними.

Автори надихалися стилем ілюстрацій Гріса Грімлі у виданні твору Коллоді, датованим 2002 роком. Поціновувач творчості класичних чорно-білих фільмів жахів, Едгара Аллана По та Говарда Лавкрафта, Грімлі прославився своїми досить похмурими ілюстраціями. Такий підхід у зображенні персонажів відчувається і тут.

Курс Project Manager.
Впроваджуйте покроковий алгоритм управління проєктами вже зараз. У цьому вам допоможе Павло Харіков — Head of IoT у Veon Group (Kyivstar).
Більше про курс

Guillermo del Toro’s Pinocchio

Візуально «Піноккіо» виглядає не як щось стерильно конвеєрне, на кшталт нещодавньої діснеївської екранізації, а як витвір ручної роботи. Усі лінії на обличчях персонажів, усі шорсткості на тілі ляльки та усі навмисні недоліки додають кадру певної автентичності. До речі, епізодичний Муссоліні становить карикатурного зухвалого карлика. Тож таке от зображення дозволяє говорити про щось більш відчутне та атмосферне, ніж просто красива барвиста картинка.

Так, новий «Піноккіо» наповнений похмурою тривожністю, дивакуватими створіннями та чудернацькими монстрами. Причому результатом багатої уяви авторів стає морське чудовисько, а от інші монстри — цілком собі звичайні люди. Саме вони набагато страшніші за будь-яке фантастичне зло.

При цьому сам головний герой вже зовсім не той життєрадісний хлопчина з діснеївських казок, який мав ідеальні пропорції та блиск на щоках, наче іграшку на фабриці створювали. Це доволі таки кріповий дерев’яний хлопчик, котрий серед іншого символізує і біль Джеппетто. Адже якою ще могла вийти лялька, коли її майстрував спустошений горем та дуже нетверезий чоловік?

Рецензія на мультфільм «Піноккіо» / Guillermo del Toro’s Pinocchio

Втім, не дивлячись на свою похмурість, цей «Піноккіо» все ще залишається казкою. В ній має місце гумор та часом недоречні музичні виступи, але разом з тим тут істотно більше глибини та драматизму у порівнянні з версією Земекіса. У Діснея був рімейк власної мультиплікаційної класики, котрий не додавав до оригіналу нічого нового, окрім нав’язливої актуальної повістки. Новітнє творіння переносить дійство у часи фашистської Італії, і це накладає вагомий відбиток на сюжет.

Під час своїх поневірянь, серед яких будуть і виступи в ляльковому театрі, і рятування Джеппетто з черева морського чудовиська, Піноккіо потрапить зовсім не у Країну розваг. Замість неї йому доведеться навчатися у юнацькому військовому таборі. І ось саме тут чудово помітно, що маріонетками фашистського режиму виявляються навіть прості діти, з плоті, а не з дерева. Вони, бідолахи, залишились не тільки без права на дитинство, але й без батьківської любові.

Отже, дельторівський «Піноккіо» спроможний зацікавити й дорослих, але тільки тих, хто лояльно ставиться до лялькової анімації та похмурих казок. З візуальної точки зору цей мультфільм виглядає пречудово, але він мілкуватий як для повноцінного політичного висловлювання. Однак ця робота підіймає гострі, зокрема й антивоєнні теми, додає нових сенсів до першоджерела, та й просто виявляється цікавим переосмисленням старої як світ історії.

Guillermo del Toro’s Pinocchio

Висновок:

«Піноккіо» Ґільєрмо дель Торо — якісне переосмислення класичного твору Карло Коллоді. Цей мультфільм можуть дивитися як діти, так і дорослі, але радісного сімейного перегляду не варто очікувати. В першу чергу тому, що захоплення викличе скоріше драматизм і атмосферність, аніж розважальна сторона чи гумор

Завантаження коментарів...

Нові дописи

Дописи
Як ефективно керувати витратами на хмарну інфраструктуру
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg

Андрій Михайленко

Colobridge GmbH, Chief Operating Officer

Дописи
«Кіновсесвіт Marvel» йде на дно… Це кінцева зупинка?!»
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg

Odysseus

Міфічний персонаж

Дописи
ОРРО AED Україна презентує навушники Enco Air3i: Нова версія неперевершеного звуку
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png

OPPO Ukraine

OPPO — світовий бренд смартпристроїв, який прагне до синергії естетики та інновацій.

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: