ДописиКрипто Дописи 10.12.2024 о 09:00 comment views icon

Мемкоїни: чому саме зараз? Як лудомани змогли посунути технарів

author avatar

Костянтин КвінтСтажер

Репутація Наднизька | Успішність статті 229

Мемкоїни: чому саме зараз? Як лудомани змогли посунути технарів

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

iPhone 15 для переможця криптоконкурсу від?

У світі поширюється невизначеність. Вона стає нормою життя, І в цій реальності повстають соціально і медійно значущими такі явища, яких навіть не можна було уявити раніше.

Кількість згадок про мемкоїни в Інтернет зросла у величезну кількість разів.   Ця ситуація має передумови. У першій частині  цього матеріалу ми більше фокусувалися на технічних аспектах.  У цій частині сфокусуємось на факторі фінансових очікувань і обговоренню мотивації  найбільшої групи учасників комюніті мемкоїн-проєктів.

Дісклеймер:

Метою матеріалу не є реклама конкретних проєктів і не є заклик вступати до спільнот. Завдання матеріалу – проаналізувати те, що відбувається. Залишаючись ментально рівновіддаленим від усіх стейкхолдерів про яких йде мова в матеріалі.

Trustee Plus - криптогаманець з вбудованою платіжною карткою. Забудьте про незручні та сірі способи розрахунків криптою. Просто встановіть Trustee Plus. Випустіть єврову віртуальну карту. Закиньте USDT, BTC, ETH на гаманець і витрачайте їх в будь-якому банківському терміналі. Ліміт: 50 000 євро на місяць. Спробуйте встановити застосунок прямо зараз!

Рушійна сила

В цілому (незважаючи на неоднозначне ставлення до неї) криптоіндустрія – це галузь, яку створюють справді талановиті програмісти, технічні фахівці, маркетологи, дизайнери, системні архітектори, DevOps та інші кваліфіковані люди, аналітики, data-science фахівці, фахівці з штучного інтелекту,  і т.і.

Але ось таких дійсно фахових людей у ​​галузі меншість, більшість людей не мають специфічних технічних навичок і приходять переважно за легкими грошима та халявою. І більшість таких людей не дуже хочуть вчитися розбиратися в тонкощах роботи галузі, заглиблюватися  в складні технічні деталі, розбиратися в теорії та філософії роботи проєктів і сервісів. Бажання заробити без бажання вчитися та освоювати нові знання, в принципі, можна зараховувати до лудоманії (це розлад, який характеризується  потягом людини до певного виду діяльності навіть якщо діяльність не несе особливої користі, а може навіть є шкідливою).

Проте, такі люди мають азарт, невеликий капітал і готовність годинами виконувати велику кількість завдань у проєктах безкоштовно, в очікуванні великого прибутку в майбутньому. Тобто, в принципі,  певна користь від таких людей для проєктів є. Оскільки таких людей дійсно велика кількість і вони помітно впливають на індустрію (нехай і не завжди позитивно), нижче говоритимемо переважно про них.

У криптоіндустрії прийнято, що проєкти нагороджують ранніх учасників своїх ком’юніті, які потрапляють під певні критерії. Нагороди часто одержують не лише найбільш технічно фахові учасники ком’юніті проєктів, а часто і якийсь % не найледачіших лудоманів, які іноді випадково потрапили під критерії отримання нагород у проєкті – вчасно зареєструвалися, вчасно витратили кілька годин на виконання завдань у проєкті, можливо, інвестували невелику суму і т.і.

Більшість лудоманів не приносять достатньо користі проєктам, не підпадають під необхідний мінімум критеріїв і, як наслідок, не отримують нагород чи отримують їх у незначній кількості. І, якщо дивитися статистично, більшість проєктів, на жаль, розчаровують своє комюніті розміром нагород за участь на ранніх етапах розвитку проєктів. Але, загалом це мало що змінює і для проєктів, і для їх комюніті. 

Але проєкти іноді досить щедро винагороджують ранніх учасників, розміри нагород можуть обчислюватися тисячами або навіть десятками тисяч доларів. Наприклад Arbitrum – роздав дроп (нагороди раннім учасникам проєкту) більше, ніж на $1.4 млрд дол., приблизно 1200 -3000 токенів на акаунт, Або Celestia – нагородила нодраннерів, програмістів та інших ранніх учасників дропами на 8000-50000 токенів. У момент лістингу на біржі ціна за токен перевищувала $1.75, тому нагорода була справді щедрою.

Що таке лайфчейндж і чому виникло розчарування

На ґрунті таких щедрих нагород народилося таке поняття як лайфчейндж (англ. LifeChange) — отримання разової нагороди від проєкту на суму понад 20 000 доларів. Щоразу, коли черговий проєкт нагороджує своїх учасників великим розміром нагород – це часто породжує у тих, хто не отримав нагород величезне відчуття FOMO (переклад – ефект не отриманої вигоди) та приваблює тисячі нових спеціалістів та і  лудоманів теж, у нові проєкти.

Від великих технологічних проєктів 2024 року їх ком’юніті якраз очікували такий лайфчейндж майже для кожного з них. Але нагороди виявилися набагато скромнішими.

Eigen Layer, ZkSync, Layer Zero, Starknet, Aleo, Blast, Eth.Fi, Scroll, Aevo та інші не дали лайфчейндж великій кількості учасників ком’юніті.

Але лудоманити людям не перехотілося… Виник запит на новий напрямок, на який можна покласти надії та мрії про лайфчейндж. Привабливим напрямом для таких людей виглядає участь у спільнотах мемкоїнов, капіталізація яких може зростати на десятки та сотні % за лічені дні.

А може й не зростати. Без системного підходу та готовності вивчати технічні нюанси це працює гірше, ніж лотерея з негативним математичним очікуванням. Ймовірність втратити в десятки разів перевищує можливість заробити.

Але в мемкоїн-проєктах низький технічний поріг входу і є можливість тусуватися у фанових, ненапружених спільнотах і там є набагато менше інтелектуально складних завдань, які вимагають сушити мізки, як у фундаментальних технологічних проєктах.

 Тому на поточному етапі є велика кількість мотивів для лудоманів поринати у  напрям мемкоїнів.

І, на жаль більшість новин найближчим часом у новинах буде про фінансові успіхи та   “помилки того, хто вижив” серед лудоманів, а не про цікаві технології,  інновації, агентів Штучного Інтелекту і інші інтелектомісткі штуки, які є “під капотом” у деяких мемкоїн-проєктів.

 

iPhone 15 для переможця криптоконкурсу від?

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: