Дописи 27.07.2023 о 09:55

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон

https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/arkstiil_a_simple_logo_for_blog_about_hardware_devices_and_IT_b-150x150.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/arkstiil_a_simple_logo_for_blog_about_hardware_devices_and_IT_b-150x150.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/arkstiil_a_simple_logo_for_blog_about_hardware_devices_and_IT_b-150x150.png

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

З розвитком стрімінгу, все більше людей звертає увагу на облаштування свого робочого місця — чи то для комфортного офісу вдома, або ігрового місця, або просто естетично гарної кімнати, адже багато відомих стрімерів, зокрема, на Twich, роблять своє робоче місце яскравими, на що важко не звернути увагу. Тому все більше цікавляться вибором техніки, зокрема, таких основних компонентів як клавіатура, мікрофон, мишка, навушники.

Багато людей почало задумуватися про те, а як же ж стрімери, блогери та інші контент мейкери роблять такий якісний та чистий звук.

Про звук сьогодні й поговоримо.

Давайте спочатку розберемося які є мікрофони за типом підключення. Є три основні типи мікрофонів, які нас цікавлять за типом підключення:

  • XLR
  • дротові з підключенням по USB
  • бездротові
  • комбіновані

Якщо ж з дротовим все зрозуміло, це такі мікрофони як Fifine A6V Ampligame, HyperX SoloCast, HyperX Quadcast S RGB, Razer Seiren Mini та інші. То бездротове підключення мають переважно портативні мікрофони, наприклад, для запису голосу на вулиці, часто вони підключаються до телефону, зараз набирає популярності з такий мікрофон як Fifine M6. Щодо використання бездротових мікрофонів до ПК, звичайно ж можна, але це буде не дуже комфортно через затримку та невеликий час автономної роботи.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
HyperX SoloCast

Для чого потрібен XLR мікрофон

Що ж до XLR мікрофонів, це напевно найцікавіший тип, якщо ви полюбляєте погратися з налаштуваннями. Простою мовою, XLR – тип високоякісних аудіовходів, які посилають збалансований сигнал, тобто він просто використовує весь потенціал мікрофона, роблячи кращий звук на виході.

Що потрібно для XLR мікрофона? За найпростішою схемою — кабель XLR та звукова карта, яка під’єднується до ПК. Аудіо кабель XLR підійде будь-який, головне не найдешевший (існує кілька різних версій кабелів XLR з різними додатковими контактами – XLR3 – XLR7, але ми говоримо про XLR3 – кабель із трьома контактами, це найрозповсюдженіший тип), але найцікавіше по переду — це звукова карта, точніше її більш прокачана версія у вигляді аудіоінтерфейсу. Більш прокачані люди застосовують мікшер та DAW (цифрова звукова робоча станція)

Що таке звукова карта і в чому різниця в порівнянні з аудіоінтерфейсом?

Щодо звукової карти, варто зазначити, що вона є у кожному ноутбуці, та майже у кожному ПК, якщо, звичайно, вона вшита в плату або доставлена вами окремо. Також є звукові карти розміром з флешку, які вставляються в USB роз’єм, але вони не відрізняються особливою якістю, а також звукові карти які віддалено нагадують аудіоінтерфейс, як ось, наприклад, Sennheiser EPOS GSX 300.

Дописи
Asus ROG Strix G16 (2023) - огляд та враження після 2-х місяців користування
Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg

Taras Paslavskyi

автор

Щоправда, є одне але, звукові карти не мають роз’єм XLR (не усі, є винятки портативних звукових карт для телефону Rode i-XLR, але, як ми розуміємо, це лише винятки) та призначені для досить звичайного режиму користування у своїй більшості, без всіляких налаштувань, на відміну від аудіоінтерфейсу.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
Sennheiser epos gsx 300

Щодо аудіоінтерфейсу, з популярних зараз є Focusrite Scarlett solo studio 3 покоління, його часто використовують популярні ютубирери або стрімери, щоправда, ціна не для усіх, в середньому – 5700 грн.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
Focusrite Scarlett 18i8 (3Gen)

Початківці часто беруть аудіоінтерфейс від бренду Behringer (наприклад, більш популярний ums22 або більш бюджетний Behringer U-Phoria UM2), щоб ознайомитися з принципами роботи та налаштуванням звуку.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
Behringer U-Phoria UMC22

Особисто мені подобається менш популярний аудіоінтерфейс Steinberg ur22c, у даного аудіоінтерфейсу є для багатьох необхідний MIDI роз’єм, особливо якщо хтось цікавиться музикою (мені даний роз’єм став у пригоді для підключення старого цифрового піаніно).

Також слід зазначити, що Steinberg ur22c має два роз’єми на вхід XLR, а це означає, що можна під’єднати відразу два мікрофони, існує і від Focusrite версія на 2 мікрофони, але вона досить рідкісна. Є звукові карти і на більше роз’ємів, але це уже супер професійні девайси.

Головне питання для чого потрібен аудіоінтерфейс?

Для звичайного використання поговорити в Discord або ж по відеоконференції Zoom підійде звичайний USB мікрофон (наприклад, Fifine A6V Ampligame або Fifine A8, – якщо говорити про їх різницю, відрізняються вони більшою мірою діапазоном частот, розташуванням входу Type-C та розмірами), ну або мікрофон від навушників, головне добре його налаштувати.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
Fifine A6V Ampligame

Окрім цього, коли людина придбала аудіоінтерфейс, його потрібно налаштувати, розібратися в еквалайзері, як забрати зайві шуми, розібратися у деяких плагінах.

Також є унікальний тип мікрофонів, які поєднують у собі як технологію XLR, так і звичайне підключення по USB. Такий, наприклад, є у компанії Fifine – Fifine AM8 RGB. Щодо цього мікро — по більшій мірі іграшка, серйозно його ніхто не буде використовувати з аудіоінтерфейсом, бо аудіоінтерфейс — це професійне обладнання і для нього варто придбати й відповідні мікрофони, звук вона звичайно що покращить, але я думаю багато хто засмутиться якістю отриманого звуку зважаючи на ціну девайсу.

Але в якості цікавого досвіду, мікрофон дійсно вартий уваги. Також він підійде як перехідний етап, якщо, у вас, наприклад, ще немає аудіоінтерфейсу, але в майбутньому плануєте його придбати, такий мікрофон буде дійсно непоганим рішенням як USB мікрофон та і в майбутньому можна буде погратися уже XLR режимі. Але є один важливий момент, даний мікрофон — динамічний, про це поговоримо нижче.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
Fifine AM8 RGB

Не менш важливим є розібратися в типах мікрофонів за охопленням звуку. Два найголовніші типи це:

  • динамічний
  • конденсаторний

Якщо говорити про конденсаторний мікрофон, він більш універсальний, тому що він захоплює більше звуків, а отже, якщо ви збираєтеся придбати мікрофон для ПК, саме цей варіант буде чудовим вибором, тому що його можна розмістити будь-де на столі, даний тип мікрофона не мусить стояти безпосередньо перед вами.

Щодо динамічного, тут уже так не вийде, з таким мікрофоном потрібно сидіти прямо перед ним та говорити на відстані декількох сантиметрів, яскравим прикладом такого мікрофону є мікрофон різноманітних виконавців для запису голосу у великих залах, якщо ж використовувати конденсаторний тип для запису вокалу, такий мікрофон годиться лише для запису у студії, тобто у дуже тихій кімнаті з шумоізоляцією.

Якщо дивитися на реальному прикладі, Fifine AM8 RGB – мікрофон динамічний, а це означає, щоб твій голос хтось почув, потрібно бути дуже близько до нього, на відміну від конденсаторних, які є найбільш універсальні.

Якщо, наприклад, декілька людей захочуть записати подкаст, у такому випадку кожному з учасників подкасту потрібен окремий такий мікрофон. Знаю, що деякі люди, що записують подкасти, наприклад, у двох, беруть один конденсаторних мікрофон з подальшою обробкою, щоб не тратитися на відразу два мікро.

Звичайно не найкращий приклад, як мінімум по ціна\якість, але один з популярних мікрофонів HyperX Quadcast S RGB, досить часто використовують стрімери на Twich для запису одразу декількох людей, бо він конденсаторний (даний мікро переважно на огляд присилають, тому вони часто зустрічаються у стрімерів/блогерів).

Насправді існує багато різних мікрофонів, особливо звичайних, а не геймерських. Тому ту не можна назвати конкретний топ, адже багато хто дивиться на дизайн та байдуже на ціну, HyperX Quadcast S RGB. А комусь навпаки — важлива ціна, тут уже складніше, тому що переважають китайські Fifine.

Ефективний курс від laba: Фінансовий менеджер.
Оптимізуйте фінансовий розвиток компанії.
Ознайомитись з курсом

Можна звернути увагу на молодші моделі відомих брендів HyperX SoloCast, Razer Seiren Mini. Якщо ж ви не дуже переймаєтеся якістю звуку і просто інколи спілкуєтеся в тому ж Zoom, вам буде достатньо вмонтованого в ноутбук мікрофона, або мікрофону в навушники або будь-якого мікрофона до 500 грн з хорошими відгуками.

Необхідність чи примха? Для чого потрібен XLR мікрофон
HyperX Quadcast S RGB

В кінці хочу сказати, що далеко не кожному потрібен XLR мікрофон. Особливо якщо він динамічний. Адже при звичайному користуванні дуже обмежує користувача, тому хорошим вибором буде конденсаторний мікрофон з USB підключенням. Це якщо вам потрібен універсальний мікрофон для домашнього використання та простих задач. А якщо ж вам потрібен якісний звук, варто дивитися у сторону професійного обладнання.

П.С. Читайте більше від Борувки за посиланням!

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Завантаження коментарів...

Нові тексти

Дописи
Asus ROG Strix G16 (2023) – огляд та враження після 2-х місяців користування
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-24_13-31-08-150x150.jpg

Taras Paslavskyi

автор

Дописи
Простий робочий ноутбук Acer Aspire A715-41G
https://secure.gravatar.com/avatar/1072b7484f42d8b1ec11dfb6d74afa5f?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/1072b7484f42d8b1ec11dfb6d74afa5f?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.png

Yevhen Shatalov

автор

Дописи
Король помер? Хай живе король! Огляд ігрового ноутбука Lenovo Legion Pro 5 16IRX8
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG-ada6f4f87a1eaa33afc6aebfa508a6e9-V-1-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG-ada6f4f87a1eaa33afc6aebfa508a6e9-V-1-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/IMG-ada6f4f87a1eaa33afc6aebfa508a6e9-V-1-150x150.jpg
Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: