Новини Новини 24.04.2022 о 11:59

Австралійські вчені протестують друковані сонячні панелі електромобілем Tesla. Вони розраховують проїхати 15 100 км за 84 дні

Тетяна Нечет

Автор новин

Вчені в Австралії протестують друковані сонячні панелі, які вони використовуватимуть для живлення Tesla Model 3 під час поїздки довжиною 15 100 км. Старт заплановано на вересень. Дослідники сподіваються, що так вони зможуть привернути увагу громадськості до проблем екології та допоможуть запобігти зміні клімату.

У рамках проекту Charge Around Australia електромобіль Tesla отримуватиме живлення від 18 надрукованих командою сонячних панелей, кожна з яких завдовжки 18 метрів.

Винахідник друкованих сонячних панелей Пол Дастур сказав, що команда Університету Ньюкасла перевірятиме їхню витривалість та потенційну продуктивність для інших додатків.

«Насправді це ідеальний випробувальний стенд, щоб дати нам інформацію про те, як ми використовуватимемо і заряджатимемо пристрої в інших віддалених місцях, наприклад, в космосі», — сказав Дастур агентству Reuters.

Друкована сонячна панель є легким ламінованим ПЕТ-пластиком, який можна виготовити за ціною менше 10 доларів за квадратний метр. Її роблять на комерційному принтері, який спочатку використовувався для друку винних етикеток.

Під час 84-денної подорожі на Tesla через Австралію, команда планує відвідати близько 70 шкіл, щоб дати учням уявлення про те, що на них чекає в майбутньому.

За даними Insider, автомобіль зможе їздити лише дві години на день, при цьому витрачаючи шість годин на зарядку.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: