Новини

Джо Байден: “Треба уважніше придивитися до зв’язків Ілона Маска з іншими країнами”

Джо Байден: “Треба уважніше придивитися до зв’язків Ілона Маска з іншими країнами”

Президент США Джо Байден каже, що відносини Ілона Маска з іншими країнами “варті того, щоб на них звернули увагу”. У розмові з журналістами Байден не уточнив, чи ведеться нині якесь розслідування, але припустив, що генеральний директор Tesla та Twitter “заслуговує” на подальшу перевірку.

“Я вважаю, що співпраця та/або технічні відносини Ілона Маска з іншими країнами заслуговують уваги. Незалежно від того, робить він щось неналежне чи ні, я цього не припускаю. Я вважаю, що до цього треба придивитися, і це все, що я скажу”, — сказав Байден.

Незрозуміло, які саме зв’язки Маска мав на увазі Байден, але він не перший чиновник, який говорив про стосунки Ілона з іншими країнами як про потенційну проблему. Раніше сенатор Кріс Мерфі заявив, що Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS) повинен розслідувати наслідки угоди Маска про покупку Twitter “для національної безпеки”. Мерфі та інші вказували на присутність іноземних інвесторів у консорціумі Маска, таких як принц Аль-Валід бін Талал із Саудівської Аравії, Binance Holdings Ltd. (біржа цифрових активів, якою управляє уродженець із Китаю) та суверенний фонд добробуту Катару.

Інші критики відзначають, що бізнес Tesla в Китаї може ускладнити для Маска прийняття рішень щодо модерації контенту в соцмережі або що чиновники можуть вчиняти тиск на нього для передачі даних. У червні у The Washington Post повідомили, що деякі аналітики розвідки США та офіційні особи Білого дому “стурбовані” цим.

Курс
БІЗНЕС-АНАЛІТИК В IT
Опануйте професію бізнес-аналітика в ІТ та заробляйте від $700 на початку кар’єри.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
analiticIT

Маска також широко критикували за твіти про те, що “воля народу” має вирішити, чи повинні території України, захоплені росією, стати частиною країни-агресора. Також він погрожував припинити платити за інтернет Starlink для українського уряду, але пізніше відмовився від своєї заяви.

Джерело: Engadget


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: