Новини

Із деталі LEGO зробили мікрокомп’ютер з робочим OLED-дисплеєм

Із деталі LEGO зробили мікрокомп’ютер з робочим OLED-дисплеєм

Якщо відкладали збірку тисячолітнього сокола LEGO Millennium Falcon за $700, ось вам додатковий стимул: тепер можна вставити «комп’ютерну» цеглинку з робочим OLED-дисплеєм в кабіну. Новозеландський інженер Джеймс Браун виготовив крихітний комп’ютерний термінал з екраном, який імітує користувацькі інтерфейси з ваших улюблених науково-фантастичних фільмів.

Не секрет, що конструктори LEGO полюбляють не тільки дітлахи, а й дорослі, особливо комп’ютерні ентузіасти, які використовують деталі популярного конструктора для різноманітних цікавих поробок. Варто одразу уточнити, що ніякого практичного сенсу проєкт новозеландського інженера — це просто красива з візуальної та інженерної точок зору іграшка.

Інженер спочатку виготовив OLED-екран розміром з ніготь — подібний до того, який він використав минулого місяця в іншому проєкті, щоб створити механічну клавіатуру, де кожна клавіша мала свій власний дисплей. Він узяв OLED-матрицю з діагоналлю 0,42 дюйма та роздільною здатністю 72 на 40 пікселів та подав на нього живлення за допомогою спеціально виготовленої друкованої плати, що містить 32-бітний мікроконтролер серії ARM Cortex-M0 під назвою STM32F030F4P6TR з 16 кілобайтами флешпам’яті та 4 кілобайтами оперативної. Обидва живляться від системи LEGO 9V зі струмопровідними смужками, вбудованими у виступи (LEGO більше не виробляє систем 9 В з міркувань безпеки та товарності).

Курс
Full Stack розробка
Навчайтесь за вільним графіком, щоб стати універсальним фахівцем зі знанням Back-end та Front-end. Заробляйте $1300 на місяць
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack розробка

Оригінальний іграшковий комп’ютер LEGO створений за моделлю цеглинки з нахилом 2×2. Інженер надрукував на 3D-принтері тонкий пластиковий корпус для електроніки, а потім за допомогою лиття у форму створив із полімеру напівпрозору деталь синього кольору, що повторює оригінал за формою та розмірами.

Так, роздільна здатність екрана становить всього 72 на 40 пікселів, проте цього достатньо, щоб виводити на екран лінії, що імітують текст і навіть просту анімацію радара. Варто зазначити, що LEGO раніше виготовляла блоки Power Function, що дозволяло створювати конструкції з рухомими частинами, проте їх випуск було припинено. Тепер світлові цеглини та прості двигуни транспортних засобів LEGO переважно залишилися в минулому.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: