Новини Україна 08.12.2023 о 16:07 comment views icon

Kantar: виробництво та боротьба з корупцією — найбажаніші сфери застосування ШІ серед українців

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин ITC.ua

Загалом 73% опитаних українців вважають, що штучний інтелект здатен полегшити життя людства.

Компанія з маркетингових досліджень Kantar Україна на тлі буму ШІ провела тематичне опитування серед українців у квітні та жовтні 2023 року. Згідно з дослідженнями, в українців назагал сформувалось позитивне ставлення до нової технології — більшість, близько 76%, розуміють переваги штучного інтелекту. Частіше за вибірку в цілому — опитані з рівнем доходу на особу 10 000 грн і більше (83%), а також з вищою освітою (82%).

Kantar: виробництво та боротьба з корупцією — найбажаніші сфери застосування ШІ серед українців
Зображення згенероване штучним інтелектом

57% респондентів тим часом остерігаються розвитку штучного інтелекту — що пов’язано зі страхом втрати роботи і знецінення їхньої професії (22%), а також повстанням машин чи можливою агресією до людини (так само 22%).

Найчастіше українці помічали застосування ШІ в охоронних системах (42%), креативній індустрії (41%), банківських послугах (40%) та обслуговуванні клієнтів (40%).

Kantar: виробництво та боротьба з корупцією — найбажаніші сфери застосування ШІ серед українців

Найбільший потенціал для застосування ШІ українці вбачають в оптимізації виробничих процесів (54%) та боротьбі з корупцією (51%). Опитані з рівнем доходу на особу 10 000 грн і більше та з вищою світою частіше за вибірку в цілому вважають доцільним застосування ШІ для оптимізації виробничих процесів (по 62%).

3D-моделювання у Blender.
Ви матимете 22 заняття, щоб пройти воркфлоу 3D-моделера. Спочатку вивчите функціонал Blender. Далі — відточите скіли зі cтворення 3D-моделей.
Реєстрація на курс

Kantar: виробництво та боротьба з корупцією — найбажаніші сфери застосування ШІ серед українців

Чоловіки частіше за опитаних в цілому є прихильниками ідеї застосування ШІ для контрпропаганди (31% проти 26%) та прийняття рішень у сфері управління державою (24% проти 19%). Використання ШІ для пошуку розв’язання екологічних проблем частіше вважають потрібним опитані з рівнем доходу на особу 10 000 грн і більше (44% проти 38%).

45% вважають, що законодавче регулювання в галузі ШІ потрібне (серед опитаних з матеріальним становищем вище середнього (53%) та вищою освітою (51%) таких значущо більше). 38% важко визначитися з відповіддю, 17% — не вважають за потрібне вводити закон про ШІ.

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: