Новини

Міжнародне енергетичне агентство розробило план відмови Європи від російського газу: він складається з 10 пунктів і розрахований на 1 рік

Міжнародне енергетичне агентство розробило план відмови Європи від російського газу: він складається з 10 пунктів і розрахований на 1 рік

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), у 2021 році ЄС імпортував 155 мільярдів кубометрів природного газу з рф, що становить майже половину (45%) імпортованого газу та майже 40% від загального споживаного обсягу.

МЕА склало план із 10 пунктів, спрямований на те, щоб допомогти ЄС знизити свою залежність від російського енергоджерела на третину протягом 1 року, і при цьому дотримуватись “зеленої угоди” (про скорочення викидів парникових газів до 2030 року не менше ніж на 55%) від рівня 1990).

План включає відмову від продовження контрактів, збільшення використання відновлюваних джерел енергії, збереження діючих атомних електростанцій та звернення до населення щодо мінімізації використання опалення всередині будівель.

“Ніхто вже не має ілюзій. Використання росією своїх джерел природного газу як економічної та політичної зброї показує, що Європі необхідно діяти швидко, щоб бути готовою зіткнутися зі значною невизначеністю щодо постачання російського газу наступної зими”, — заявив Фатіх Біроль, виконавчий директор МЕА.

Крім того, ЄС має намір скоротити імпорт природного газу з росії на 80% протягом поточного року.

Курс
Розробка на Java
Опануйте популярну мову програмування Java у зручний для вас час, та заробляйте від $1000 на початку кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Java

Паралельно росія заявила, що може закрити свій магістральний газопровід “Північний потік-1”, якщо Захід запровадить заборону російської нафти, передає ВВС. Російський віце-прем’єр Олександр Новак сказав, що “відмова від російської нафти призведе до катастрофічних наслідків для світового ринку”, внаслідок чого ціни збільшаться більш як удвічі — до 300 дол. за барель.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: