Новини Military Tech 09.12.2023 о 10:14 comment views icon

Нічні FPV-дрони та зростання виробництва БПЛА в росії — нові небезпечні загрози на фронті

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту ITC.ua

Нічні FPV-дрони та зростання виробництва БПЛА в росії — нові небезпечні загрози на фронті

Українські військові помітили дві пов’язані небезпечні тенденції на фронті: використання росіянами нічних дронів з тепловізорами та загальне збільшення кількості ворожих дронів. На це звернув суспільну увагу Сергій Стерненко, наводячи цитату фронтовика:

Нічні FPV-дрони Ночные FPV-дроны

Про нічні FPV-дрони росіян нещодавно писав Мілітарний. Якості встановлених на них камер вартістю від $50 до $400 цілком достатньо для позиціювання цілей або завдання ударів дронами. Але дешевші камери не працюють у повній темряві, їм потрібне хоч якесь зовнішнє джерело світла. Дорожчі моделі здатні працювати без світла.

Тестуються і вже використовуються тепловізійні дрони. У них також застосовані недорогі китайські тепловізійні камери за $290-$340.

Окупанти часто викладають відео використання нічних дронів. Деякі з них, на жаль, демонструють успішні та доволі складні операції: наприклад, нічне ураження підрозділів, а потім евакуаційних машин. Окрім самого факту застосування, відео показують відповідний рівень операторів.

Swift с нуля.
Почніть самостійно писати код на Swift та створювати мобільні додатки під iOS/iPadOS за 2,5 місяці. Отримайте скіл інтеграції зі сторонніми сервісами!
Інформація про курс

Опубліковано також відео перехоплення російського нічного дрона, який намагався уразити катер з піхотинцями.

Про нарощення використання дронів росією також пише Максим Жорін з Третьої штурмової:

«… нарощування виробництва дронів в рф ми бачимо кожен день на фронті. Наприклад, у вигляді десятків fpv, які п…ри можуть використати на одну нашу позицію.

В той час, як виробництво БПЛА в рашке має величезні промислові масштаби, наші розрахунки поки здебільшого забезпечуються за рахунок приватних ініціатив та волонтерів. І навіть навчання пілотів лежить на самих підрозділах».

Єгор Фірсов, політик, а нині військовий ЗСУ, написав розлогий пост про ситуацію на фронті та на війні в цілому. Зокрема він наголошує на проблемі дронів та здатності росії позичати та масштабувати українські ідеї:

«Ми продовжуємо поступаємось ворогу майже у всьому: в живій силі, боєприпасах, дронах. Майже два роки війни в цьому плані до кардинального перелому не призвели. Росіяни вчаться на своїх помилках і крадуть наші технологічні рішення. Ми креативніше, але вони мають змогу масштабувати наші ідеї та брати чисельністю.

Звичайно, вже завтра Україна не побудує сама літаки, не сконструює аналоги хаймарсів. У нас немає і не буде мільйона штурмовиків. Але виробити дронів у багато разів більше за ворога, і краще за нього застосувати – це реально!»

Навіть найдорожчі дрони коштують дешевше або зіставно з 120 мм мінами ($1000-1500) або 155 мм снарядами ($2000-3000). Військові кажуть, що масове застосування ворогом дронів, зокрема нічних, сковує пересування військ приблизно у 15 км від лінії фронту.

Для розв’язання проблеми вони рекомендують розгортання масового виробництва дронів, засобів придушення та перехоплення державою. Також важливо підтримувати високий технологічний рівень – перемогти росію виключно кількістю не вийде.

Програма Replicator: Пентагон планує створити армію дешевих дронів, щоб протистояти домінуванню Китаю на ринку БПЛА

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: