Новини

США виключили інтернет-сервіси зі переліку технологічних санкцій проти рф

США виключили інтернет-сервіси зі переліку технологічних санкцій проти рф

Міністерство фінансів США звільнило телекомунікаційні сервіси від вимог дотримуватися чинних санкцій проти росії. Відповідне розпорядження було затверджено наприкінці минулого тижня.

Послаблення санкцій стало наслідком запитів провідних правозахисних груп, які побоювалися, що такі обмеження перекриють доступ російських активістів до зовнішнього світу. Access Now та інші некомерційні організації наполягали на тому, щоб уряд США не перекривав доступу до інтернету в рамках масштабних санкцій проти росії у зв’язку з її вторгненням в Україну.

У результаті Мінфін США видав нове розпорядження, яке дозволяє ділові операції, пов’язані з «сервісами, програмним забезпеченням, обладнанням або технологіями, пов’язаними з комунікаціями через інтернет», включаючи обмін повідомленнями, реєстрацію доменів, електронну пошту та обмін фотографіями або відео. Однак, документ не дозволяє транзакції за участю російських фінансових установ або організацій, контрольованих державою, таких як Міністерство фінансів росії. Разом з тим, розпорядження не зобов’язує компанії надавати послуги в росії, якщо вони добровільно припинили надавати їх та пішли з російського ринку.

У своїй заяві технічний юрисконсульт Access Now Наталія Крапіва привітала це рішення.

Курс
Java вечірній
Навчайтесь топової професії у вільний від роботи час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Java вечірній

«Технології інтернет-комунікацій США мають ключове значення для правозахисників та незалежних ЗМІ у висвітленні та боротьбі з агресією урядів росії та білорусі в Україні», — сказала Крапіва.

Джерело: The Verge


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: