Новини Новини 26.04.2022 о 15:04

Стартап Pony.ai першим отримав ліцензію на роботу самокерованих таксі в Китаї

Вадим Карпусь

Автор новин

Китайський стартап Pony.ai, який підтримує компанія Toyota, отримав ліцензію на роботу сервісу самокерованих таксі в Китаї. Таким чином, він став першою компанією, яка отримала схвалення на таку діяльність у Піднебесній.

Починаючи з травня сервіс роботаксі запустить в експлуатацію 100 самокерованих автомобілів в районі Наньша в Гуанчжоу. Надалі компанія має намір охопити інші райони міста.

За даними Pony.ai, пасажири можуть викликати та оплачувати поїздки через додаток. Її тарифи будуть відповідати стандартним цінам на таксі в Гуанчжоу. Обслуговувати замовників планується у проміжок часу з 8:30 до 22:30. У самокерованих автомобілях також буде присутній водій, це необхідно для забезпечення безпеки. Але протягом «короткого або середнього проміжку часу» від послуг водіїв планується повністю відмовитися.

У листопаді стартап отримав дозвіл (але не ліцензію) на експлуатацію 67 автомобілів у Пекіні. Він також прагне вийти на ринок США. Компанія тестує свої автомобілі в Каліфорнії з 2017 року та минулого року отримала дозвіл на експлуатацію самокерованих автомобілів без водіїв. Але деякий час тому один із самокерованих автомобілів Pony.ai потрапив в аварію в Каліфорнії, внаслідок чого дозвіл було припинено.

Pony.ai повідомляє, що до квітня 2022 року компанія здійснила понад 700 тис. поїздок і майже 80% пасажирів є постійними клієнтами.

Джерело: The Verge


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: