Наука та космос

Телескоп «Хаббл» виявив найвіддаленішу зірку: її назвали Earendel

Телескоп «Хаббл» виявив найвіддаленішу зірку: її назвали Earendel

Одна з найвідоміших і найрезультативніших космічних обсерваторій «Хаббл» розпочала роботу в далекому 1990 році і досі в строю (хоча була розрахована на 15 років). Нещодавно телескоп зробив чергове відкриття. Виявлено найвіддаленішу зірку. Тепер її назва Earendel. Вона існувала протягом першого мільярда років після зародження Всесвіту під час Великого вибуху (з червоним зміщенням 6,2). Про це повідомило Європейське космічне агентство (ЄКА).

Ця знахідка — величезний стрибок назад у часі, порівняно з попереднім рекордсменом, самотньою зіркою, яку «Хаббл» виявив у 2018 році. Зірка Earendel існувала, коли Всесвіту було близько 4 мільярдів років, що становить 30% його нинішнього віку, у той час, який астрономи називають «червоним зміщенням 1,5». Вчені використовують вираз «червоне зміщення», тому що в міру розширення Всесвіту світло від віддалених об’єктів розтягується або «зміщується» у бік довших червоних хвиль у міру руху у напрямку до нас.

Телескоп «Хаббл» виявив найвіддаленішу зірку: її назвали Earendel
Зірка Earendel. Фото: NASA, ESA, B. Welch (JHU), D. Coe (STScI), A. Pagan (STScI); CC BY 4.0

Нещодавно виявлена ​​зірка знаходиться так далеко, що її світлу знадобилося 12,9 мільярда років, щоб досягти Землі, і вона бачиться нам такою, якою вона була, коли вік Всесвіту становив всього 7% від нинішнього, при червоному зміщенні 6,2. Найдрібніші об’єкти, які раніше помічені на такій великій відстані, — це скупчення зірок у ранніх галактиках.

Earendel виділяється своїм світінням на тлі її рідної галактики завдяки каустиці (відбитку світла, спричиненого викривленням поверхні). Астрономи поки що не можуть визначити, чи є Earendel подвійною зіркою. Дізнатися більше про неї вже цього року допоможе космічний телескоп «Джеймс Вебб». Він розпочне наукову роботу влітку.

Курс
UI/UX Design
Навчіться розробляти вебінтерфейси, які подобатимуться клієнтам
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
UI/UX Design


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: