Новини

У людській крові вперше виявлено мікропластик

У людській крові вперше виявлено мікропластик

Планета та всі її мешканці страждають від пластикових відходів. Його дрібні фрагменти можна зустріти як у океанах, так і в арктичних льодах. Мікропластик знаходять навіть у питній воді. Але при цьому ВООЗ не вважає її небезпечною для здоров’я людей.

Нещодавно мікропластик виявили у людській крові, а отже, він може потрапляти у внутрішні органи. Дослідники їх Нідерландів вивчили зразки крові 22 анонімних здорових добровольців і виявили мікропластик майже у 80% з них. Робота вчених опублікована у журналі Environment International.

У половині зразків крові було виявлено сліди ПЕТ-пластика, застосовуваного виготовлення пляшок. Також більше третини проб містили полістирол, який використовують для виготовлення одноразових харчових контейнерів та упаковок для різних продуктів. Загальна концентрація пластикових частинок у крові 22 добровольців склала в середньому 1,6 мкг/мл, що можна порівняти з чайною ложкою пластику на 1000 літрів води (десять великих ванн).

«Це перший випадок, коли нам справді вдалося виявити та кількісно визначити мікропластик у крові людини. Це доказ того, що в нашому тілі є пластик, а його не повинно бути», — заявив агентству AFP Дік Ветхаак, екотоксиколог з Амстердамського вільного університету.

Наразі дослідники хочуть з’ясувати, як це може вплинути на здоров’я.

Курс
Frontend
Опануйте HTML, CSS та JavaScript і отримайте роботу мрії
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Frontend

«Куди він прямує у вашому тілі? Чи може бути видалено? Виводиться із організму? Або він затримується в певних органах, можливо накопичується, або він навіть здатний долати гематоенцефалічний бар’єрУ людській крові вперше виявлено мікропластикУ людській крові вперше виявлено мікропластикФізіологічний гістогематичний бар'єр між кровоносною системою та центральною нервовою системою. Він захищає нервову тканину від циркулюючих у крові мікроорганізмів, токсинів, клітинних та гуморальних факторів імунної системи, які сприймають тканину мозку як чужорідну.?», — зазначив вчений.

У дослідженні говориться, що мікропластик міг потрапити в організм багатьма шляхами: через повітря, воду чи їжу, а також через певні зубні пасти, блиск для губ та чорнило для татуювань.

«З наукового погляду можливо, що частки пластику можуть потрапити до органів через кровообіг», — йдеться у роботі нідерландських учених.

Ветхаак також додав, що у крові можуть бути інші види мікропластику, які його дослідження не виявило.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: