Новини

Україна може отримати від США ударні безпілотники MQ-9 Reaper, що істотно перевершують наявні TB-2 Bayraktar і здатні змінити баланс сил у війні

Україна може отримати від США ударні безпілотники MQ-9 Reaper, що істотно перевершують наявні TB-2 Bayraktar і здатні змінити баланс сил у війні

Як повідомляє Forbes, Україна веде переговори щодо закупівлі важких ударних безпілотників MQ-9 Reaper, які можуть змінити баланс у російсько-українській війні. MQ-9 Reaper – це основний розвідувально-ударний БПЛА ВПС США.

Українські офіційні особи зустрілися у Вашингтоні із представниками компанії General Atomics, яка займається виробництвом цього безпілотника. Хоча уряд США мав би схвалити продаж таких БПЛА, малоймовірно, що переговори між Україною та американським оборонним підрядником відбулися без узгодження з адміністрацією Байдена. Як заявив представник General Atomics К. Марк Брінклі, за підтримки уряду США ці БПЛА можуть опинитися в руках українських військових «за лічені дні», а пілоти зможуть швидко навчитися керувати ними.

Украина может получить от США ударные беспилотники MQ-9 Reaper, существенно превосходящие имеющиеся TB-2 Bayraktar и способные изменить баланс сил в войне

MQ-9 Reaper може кардинально змінити хід військових дій в Україні, де безпілотники стали одним із найефективніших видів зброї проти російських бронетанкових колон. Наразі ЗСУ успішно використовують TB-2 Bayraktar. Оснащені ракетами з лазерним наведенням, «Байрактари» знищили велику кількість російських танків, артилерійських та зенітних систем. Однак MQ-9 Reaper за багатьма параметрами перевершує турецький безпілотник, і може ще ефективніше використовуватися для знищення окупаційних військ росії.

Курс
Frontend вечірній
Отримайте навички та знання в ІТ-сфері, не відриваючись від роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Frontend вечірній

Почнемо з того, що MQ-9 Reaper більший за TB-2 Bayraktar, має більший радіус дії, вище і швидше літає і може нести більше корисного смертоносного навантаження. Основні характеристики двох БПЛА представлені у таблиці.

ТТХ MQ-9 Reaper та TB-2 Bayraktar

Модель TB-2 Bayraktar MQ-9 Reaper
Довжина 6,5 м 11 м
Розмах крила 12 м 20 м
Потужність двигуна 100 к.с. 910 к.с.
Максимальна злітна маса 650 кг 4760 кг
Вантажопідйомність 150 кг 1700 кг
Максимальна швидкість 222 км/год 400 км/год
Крейсерська швидкість 130 км/год 250 км/год
Стеля 8200 м 15000 м
Дальність 150 км 1900 км
Автономність до 27 год до 27 год
Озброєння 4 точки підвіски для боєприпасів вагою 6,5, 16, 22 або 37,5 кг (в залежності від типу боєприпасу) 6 точок підвіски:
· 2 внутрішні по 680 кг
· 2 посередині крила по 230-270 кг
· 2 консольні по 68-91 кг
Ціна $1-2 млн $32 млн

 

Зазначимо, у MQ-9 Reaper є версія ER (extended range) із розширеною до 2575 км дальністю польоту. Таким чином, американський безпілотник можна використати із глибокого українського тилу. Також є можливість завдавати їм ударів по тилу російських військ або використовувати його для розвідки в тилу ворога. У разі потреби він може і до Москви долетіти.

Украина может получить от США ударные беспилотники MQ-9 Reaper, существенно превосходящие имеющиеся TB-2 Bayraktar и способные изменить баланс сил в войне

Разом з тим, є пара ложок дьогтю. Поки що MQ-9 Reaper використовувався у військових конфліктах в Афганістані, Іраку та Сирії, де противник не мав серйозної ППО. Надзвукові російські реактивні винищувачі та засоби ППО можуть стати проблемою для тихохідних безпілотників.

Також слід зазначити, що MQ-9 Reaper коштує значно дорожче, ніж TB-2 Bayraktar. Однак, якщо США погодяться оплатити постачання БПЛА виробництва General Atomics, це дозволить суттєво посилити українську армію, і ЗСУ простіше відправлятиме техніку окупантів назустріч російському військовому кораблю, що вже досяг цілі.

Джерело: Forbes


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: