Новини Наука та космос 01.06.2022 о 18:55 comment views icon

Вчені з Китаю пропонують створити програму зі знищення супутників Starlink заради безпеки

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/photo_2022-02-28_17-50-39-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/photo_2022-02-28_17-50-39-1-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/photo_2022-02-28_17-50-39-1-96x96.jpg

Максим Григор'єв

Автор новин

Китайські вчені порушили питання можливості знищення супутників Starlink. У дослідженні Жень Юаньчженя з Пекінського інституту моніторингу та телекомунікацій, докладно говориться, що потреба в механізмах знищення супутників полягає у можливій загрозі національній безпеці Китаю.

У статті, яка була спочатку опублікована в журналі Modern Defense Technology, а потім перекладена в блозі Девіда Коуіга, стверджується, що для досягнення цієї мети «необхідно створити безпрецедентну систему спостереження, що дозволяє виявляти кожен супутник Starlink, що обертаються навколо нашої планети, щоб у разі потреби його можна було нейтралізувати».

«Необхідно застосувати комбінацію м’яких і жорстких методів знищення, щоб вивести з ладу деякі супутники Starlink та зруйнувати операційну систему сузір’я», – йдеться у науковій статті.

Частково побоювання китайських вчених пов’язані з тим, що Starlink надає широкосмуговий супутниковий доступ в інтернет не лише громадянським користувачам, а й військовим США. Жень Юаньчжень підрахував, що використання супутників компанії Маска може призвести до збільшення пропускної спроможності передачі даних у безпілотниках та літаках-невидимках армії США більш ніж у 100 разів.

Це важливий момент, враховуючи два аспекти, перший з яких полягає в тому, що ВПС США мають у своєму розпорядженні один з найдосконаліших бойових літаків у світі на додаток до великої кількості бойових і розвідувальних безпілотників. Другий аспект полягає в тому, що Пентагон вже підписав контракт зі Starlink на створення нових технологій, у тому числі приладів, здатних виявляти та відстежувати надзвукову зброю.

До цього також додається, що іонні двигуни, встановлені на супутниках Starlink, дозволяють їм за необхідності змінювати свою орбіту і надавати підтримку силам США під час наступу.

Основи Python для школярів від Ithillel.
Відкрийте для вашої дитини захопливий світ програмування з нашим онлайн-курсом "Програмування Python для школярів". Ми вивчимо основи програмування на прикладі мови Python, надаючи зрозумілі пояснення та цікаві практичні завдання.
Зареєструватися

«Сузір’я Starlink є децентралізованою системою. Протистояння йде не окремими супутниками, а системою загалом. Це потребує деяких недорогих та високоефективних заходів», — йдеться у дослідженні щодо методів, необхідних для нейтралізації супутників.

Занепокоєння Китаю щодо супутників може бути зрозумілим: минулого року орбітальна станція «Тяньгун» двічі ухилялася від зіткнення із супутниками Starlink. Влада навіть звернулася до США через ООН із вимогою вплинути на програму SpaceX Ілона Маска.

Також загрози супутникам Starlink звучать і з боку Росії. З моменту повномасштабного вторгнення країна-агресор намагалася заглушити сигнали Starlink після запуску супутникового інтернету в Україні. Але, за заявами Пентагону, компанія додала рядок коду та відбила атаку.

рогозін з «роскосмосу» пригрозив Ілону Маску через передачу Україні станцій Starlink — відповідь не забарилася💪


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: