Наука та космос Новини 07.04.2022 о 13:14 comment views icon

Vodafone за допомогою Starlink відновив зв’язок у населених пунктах Бучанського району, зокрема у Бородянці та Плахтянці [Доповнено: + Сумщина]

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Vodafone, як і «Київстар» та lifecell, продовжує відновлювати інфраструктуру у Київській області, яку пошкодили або знищили російські окупанти та активно використовує систему супутникового зв’язку Starlink — цього разу завдяки проєкту глобального супутникового інтернету SpaceX мобільні послуги знову доступні у селі Плахтянка та смт Бородянка Бучанського району.

Наприкінці березня регуляторні органи Vodafone за допомогою Starlink відновив зв'язок у населених пунктах Бучанського району, зокрема у Бородянці та Плахтянці [Доповнено: + Сумщина]Vodafone за допомогою Starlink відновив зв'язок у населених пунктах Бучанського району, зокрема у Бородянці та Плахтянці [Доповнено: + Сумщина]Держспецзв'язку та Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку унормували використання інтернету Starlink мобільними операторами, а 1 квітня Vodafone використав Starlink для відновлення зв’язку у Романівці та Ірпені. Це стало першим випадком в Україні та одним із перших у світі, коли робота частини мережі мобільного оператора була організована за допомогою супутникових технологій Starlink. Відтоді Vodafone продовжує використовувати Starlink для відновлення роботи своїх БС.

Підключення сайту до супутникового інтернету дозволяє забезпечити безперебійну роботу сегменту мережі навіть за відсутності інтернет-доступу через традиційну транспортну мережу під землею. Завдяки такій схемі роботи можна швидко відновлювати мобільний зв’язок на територіях з пошкодженими вузловими комунікаціями.

Більш традиційні технології дозволили підняти зв’язок в інших селах та містечках цього ж району, а саме у Бучі, Фасовій, Мар’янівці та Юрові. Інженери компанії обстежили низку сайтів та готуються до подальшого відновлення послуг в області.

Доповнено [14:42]: Vodafone також відновив зв’язок у 15 населених пунктах Сумської
області: міста Лебедин, Охтирка, Тростянець і Ворожба, смт Краснопілля, села Кам’янка,
Новгородське, Боромля, Гребениківка, Мезинівка, Порозок, Будилка, Московський
Бобрик, Самотоївка та Солдатське.

З початку війни Україна отримала 5000 терміналів Starlink з безоплатним тарифним планом. Три чверті з них подарувала SpaceX, а решту закупив уряд США. Наразі вони забезпечують високошвидкісний інтернет у містах по всій Україні (швидкість на приймання близько 150 Мбіт/с), зокрема і в регіонах, які зазнали катастрофічних руйнувань внаслідок авіаударів та обстрілів окупаційними російськими військами.

Онлайн-курс "Корпоративні фінанси" від Laba.
Дізнайтесь як рахувати unit-економіку та управляти фінансовими ризиками компанії.Навчіться будувати фінмодель та розраховувати інвестиційні показники й боргове навантаження.
Детальніше про курс

Україна отримала 5000 терміналів Starlink з безоплатним тарифним планом. Три чверті з них подарувала SpaceX, а решту закупив уряд США


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: