Новини Технології 09.05.2022 о 13:04

WSJ: китайські технологічні гіганти по-тихому відмовляються від ведення бізнесу з рф. Серед них Lenovo і Xiaomi

Тетяна Нечет

Автор новин

Китайські технологічні компанії потихеньку відмовляються від ведення бізнесу в рф під тиском американських санкцій та постачальників. Декілька великих компаній скорочують постачання в росію, не роблячи жодних публічних заяв. За словами джерел The Wall Street Journal, до них входять Lenovo Group Ltd., а також виробник смартфонів і гаджетів Xiaomi Corp. Водночас ці компанії уникають публічних заяв про війну в Україні або свій бізнес в росії, оскільки Пекін виступає проти західних санкцій.

Китайський експорт технологічної продукції до росії в березні різко скоротився у порівнянні з місяцем раніше: постачання ноутбуків скоротилося більш ніж на 40%, смартфонів — майже на дві третини, а експорт телекомунікаційних базових станцій — на 98%. Загальний експорт Китаю до росії впав на 27% у вартісному вираженні з лютого до березня.

За даними інсайдерів, великі американські виробники чіпів, що постачають їх китайським фірмам, вимагають від клієнтів дотримання правил і щоб їх напівпровідники не потрапляли в продукцію третіх осіб, що поставляється в рф.

Міністерство торгівлі Китаю минулого місяця визнало, що санкції порушили торгівлю з росією, але закликало компанії «не підкорятися зовнішньому примусу та не робити неналежних заяв».

Попри західні санкції, російський оператор зв’язку «Білайн», що належить нідерландській компанії Veon Ltd. заявив, що у березні він прийняв постачання телекомунікаційного обладнання від Huawei Technologies Co. «в повній відповідності до всіх застосовних законів, включаючи експортний контроль США». У квітні міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що експортний контроль з боку США та їхніх союзників скоротив імпорт високотехнологічних товарів у росію більш ніж наполовину, внаслідок чого рф не вистачає напівпровідників.

У квітні китайський виробник дронів SZ DJI Technology Co. оголосив про призупинення свого бізнесу в Україні та росії через «внутрішню переоцінку» і щоб ніхто не використав БПЛА у військових цілях.

Війна дронів: чому українські військові стали заручниками китайських квадрокоптерів


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: