Новини

Ядро Linux 5.19.12 може призвести до пошкодження дисплеїв у ноутбуках на базі платформи Intel

Ядро Linux 5.19.12 може призвести до пошкодження дисплеїв у ноутбуках на базі платформи Intel

Власникам ноутбуків із процесорами Intel, які використовують Linux, рекомендується уникати ядра Linux 5.19.12. Це пов’язано з помилкою ядра, що може спричинити фізичне пошкодження дисплея. На щастя, в ядрі Linux 5.19.13 проблема вже вирішена.

Користувачі ноутбуків із процесорами Intel та ОС із ядром Linux 5.19.12 скаржилися на проблему «білого миготіння» дисплеїв. Інженер Linux виявив, що ця проблема може зіпсувати РК-дисплей. Він закликав користувачів негайно повернутись до більш ранньої версії ОС. Критична проблема спонукала розробників випустити швидке оновлення.

Проблема, мабуть, виникла через графічний драйвер Intel. Інженер ядра Linux Вілле Сірьял описує її як неправильну затримку живлення панелі. Розробник Грег Кроа-Хартман, який випустив версію ядра Linux 5.19.13, сказав, що користувачам слід оновлюватися до нового ядра лише в тому випадку, якщо вони зіткнулися з цією проблемою.

Зазначається, що проблема стосується кожного ноутбука на базі платформи Intel, в якому дисплей безпосередньо підключається до інтегрованого графічного рішення. Усі ноутбуки з підтримкою Nvidia Optimus і, можливо, деякі комбіновані ноутбуки Intel-Radeon також можуть зіткнутися з цією проблемою, оскільки в них завжди інтегрований GPU керує екраном, навіть коли дискретний GPU обробляє графіку. Убезпечити ноутбук можна вимкненням режиму Optimus.

Курс
EMPLOYER BRANDING
Вибудовуйте якісний і привабливий бренд роботодавця всього за один місяць.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
EMPLOYER-BRANDING

Інженери, які вивчали проблему з РК-дисплеєм, не сказали, чи містять нові версії ядра Linux 6.0 та 6.1 виправлення для цієї проблеми.

Джерело: techspot


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: