Новини Софт 29.06.2022 о 14:38

ЄС визнаватиме українські водійські права — вже відсьогодні

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

29 червня Україна та Євросоюз підпишуть угоду про лібералізацію автоперевезень, відому як «транспортний безвіз» — вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками дозволів для в’їзду. Окрім того, ця угода, серед іншого, передбачає визнання українських водійських посвідчень у ЄС, звернули увагу в Економічній правді.

Оновлено [18:24]: Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив факт підписання угоди. Це вже третій за останній рік “безвіз” для України із ЄС після авіаційного та енергетичного.

Це означає, що українцям для керування автівкою в Європі достатньо буде посвідчення українського зразка — складати додаткові іспити не доведеться.

Українці могли використовувати водійські посвідчення нового зразка в ЄС і раніше, проте в низці країн діяли обмеження. Наприклад, в Австрії, Латвії та Німеччині ними можна було користуватися без обмежень лише протягом шести місяців. Тепер ці обмеження мають скасувати.

Сама угода безстрокова і не містить жодних додаткових умов перебування на території ЄС. Водії вантажівок можуть перетинати кордон з країнами Євросоюзу будь-яку кількість разів і на будь-який термін.

Оскільки Єврокомісія мала згоду всіх 27 країн-учасниць ЄС і мандат на підписання угоди, документ запрацює негайно. Україна опинилась серед перших країн, що не входить до ЄС, з якою Євросоюз уклав таку угоду. Наразі йдуть перемовини про підписання аналогічного документа між ЄС та Молдовою.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: