Новости Новости 18.11.2021 в 18:20 comment views icon

Мінцифра: До кінця 2022 року мобільний інтернет з’явиться на всіх українських автошляхах

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

До кінця 2022 року мобільні оператори забезпечать покриття всіх автошляхів України доступом до інтернету. Про це розповів заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест на міжнародному форумі інфраструктури та транспорту MINTRANS.

У Мінцифрі зазначили, що для розвитку цифрової інфраструктури залучають партнерів як із державного сектору, так і з приватного.

«До кінця наступного року мобільні оператори забезпечать покриття на всіх автомобільних автошляхах. При цьому ми розуміємо, що є дуже велика потреба забезпечення інтернету і на залізниці. Зараз ми розробляємо проєкт покриття інтернету на залізничних шляхах. Вже є певні розрахунки, певне бачення технології, які мають використовуватися, та, власне, масштаб бюджету для цього проєкту»,

Олександр Шелест

заступник міністра цифрової трансформації України

Також відомство оприлюднило чергову порцію статистики щодо розбудови мереж мобільного зв’язку —  з липня 2020 близько 3 млн українців отримали 4G вперше, і ще 8,9 млн людей отримали другого або третього оператора, який надає 4G. Загалом понад 25 тисяч міст та сіл вже мають 4G.

***

Одна із головних цілей нинішнього уряду — до 2024 року забезпечити швидкісним інтернетом 95% транспортної інфраструктури та населених пунктів. На її досягнення Мінцифра раніше запустила масштабний проєкт «Інтернет-субвенція» з проведенням оптичного інтернету у села (вже приєднано більше сотні сіл), а також анонсувала низку інших ініціатив для прискорення розбудови інфраструктури та поліпшення якості мобільного зв’язку. На початку жовтня були затверджені стандарти якості мобільного зв’язку з гарантованою швидкістю інтернету — не нижче 2 мегабіт за секунду при завантаженні даних. Також наприкінці жовтня Рада попередньо підтримала законопроєкт, який спрощує умови розміщення базових станцій та, як очікується, дозволить пришвидшити розгортання мереж 4G в селах майже вдвічі.


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: