Новости Новости 24.09.2015 в 10:56 comment

Президент Украины опубликовал ответ на три первые электронные петиции: оружие, иномарки, Саакашвили (обновлено)

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

petition.president.gov_

С двухдневной задержкой президент Украины Петр Порошенко опубликовал ответ на первую электронную петицию о праве на свободное владение оружием (а также на две следующие – о растаможке иномарок и назначении Саакашвили премьер-министром). После рассмотрения обращения, президент обратился к председателю Конституционной комиссии, спикеру Верховной Рады Украины Владимиру Гройсману с просьбой инициировать созыв заседания рабочей группы Конституционной Комиссии для обсуждения возможности принятия закона «О гражданском оружии и боеприпасах».

Полностью текст ответа на петицию размещен на соответствующей странице сайта Президента Украины.

2015-09-24_105432

Приводим текст ответа полностью:

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 231 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 29.08.2015 головою наглядової ради ВГО «Українська асоціація власників зброї» Г.М.Учайкіним електронну петицію щодо закріплення у статті 27 Конституції України права громадянина України вільно володіти вогнепальною зброєю та негайного ухвалення Закону України «Про цивільну зброю і боєприпаси» (реєстр. № 1135-1 від 5 лютого 2015 року), яку підписали понад 36 000 громадян.

Указом Президента України від 3 березня 2015 року № 119 утворено Конституційну Комісію, яка працює у складі трьох робочих груп, що розробляють зміни до Конституції України за пріоритетними напрямами реформування – децентралізація, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційне регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Для забезпечення ґрунтовного та всебічного розгляду відповідної конституційної пропозиції я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана ініціювати скликання засідання робочої групи Конституційної Комісії з прав, свобод та обов’язків людини і громадянина із залученням до цієї роботи автора електронної петиції, представників різних політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, вчених-правознавців, експертів.

Стосовно вимоги щодо негайного ухвалення Закону України «Про цивільну зброю і боєприпаси» (реєстр. № 1135-1 від 5 лютого 2015 року) повідомляю, що прийняття законів належить до повноважень Верховної Ради України (пункт 3 частини першої статті 85 Конституції України).

Напомним, что инициированная 29 августа 2015 года общественной организацией «Всеукраинская ассоциация владельцев оружия» петиция к главе государства «Законодательно утвердить право граждан Украины на защиту» первой набрала необходимые для рассмотрения 25 тыс подписей граждан.

Онлайн-курс "Проджект-менеджер в ІТ" від Laba.
Навчіться запускати, контролювати й успішно реалізовувати ІТ-проєкти. Пройти весь шлях проєктного управління на реальному кейсі вам допоможе PMD із 19-річним досвідом в ІТ.
Детальніше про курс

Обновлено: Президент Украины Петр Порошенко ответил еще на две электронные петиции: «Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто» и «Призначення М.Саакашвілі Прем’єр-міністром України».

В первом случае обещают подумать:

Із врахуванням поточної ситуації окремі заходи щодо зниження податкового навантаження на імпорт легкових автомобілів вже реалізовано або планується реалізувати. Так, за рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 10 вересня 2015 року з 30 вересня поточного року скасовано спеціальне мито. Крім того, Уряд планує припинення з 1 січня 2016 року справляння додаткового імпортного збору. Прийняття збалансованого рішення з порушеного питання потребує його всебічного розгляду Кабінетом Міністрів України, у зв’язку з цим Прем’єр-міністру України А.П.Яценюку запропоновано забезпечити комплексне та ґрунтовне опрацювання центральними органами виконавчої влади зазначеної проблеми та за підсумками цієї роботи ухвалити необхідні рішення.

Во втором прямо указывают на то, что действующий премьер-министр еще имеет кредит доверия и время на проведение реформ, а Михеил Саакашвили еще не давал согласия на назначение на данный пост.

Що стосується висунення кандидатури М.Саакашвілі на пост Прем’єр-міністра України, то тут слід враховувати норми чинного законодавства. Призначенню нового Прем’єр-міністра України передує відставка попереднього. Оскільки Верховною Радою України 11 грудня 2014 року схвалено Програму діяльності Кабінету Міністрів України А.Яценюка, то протягом року (до 11 грудня 2015 року) Верховна Рада України не може розглядати питання про відповідальність цього Уряду. Крім того, необхідною умовою започаткування вищенаведеної процедури призначення Прем’єр-міністра України є особиста згода кандидата щодо призначення на цю посаду. Однак М.Саакашвілі з цього питання не висловлювався.

Онлайн-курс "Проджект-менеджер в ІТ" від Laba.
Навчіться запускати, контролювати й успішно реалізовувати ІТ-проєкти. Пройти весь шлях проєктного управління на реальному кейсі вам допоможе PMD із 19-річним досвідом в ІТ.
Детальніше про курс

Источник: Офіційне інтернет-представництво Президента України


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: