
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев поділився останніми цифрами виконання програми «Нацкешбек» від Мінекономіки, схарактеризувавши ініціативу як «невтішний експеримент».
Дані свідчать, що за грудень-січень українцям виплатили ₴714 млн — дещо менше від накопиченої суми у ₴850 млн загалом і пізніше, ніж обіцяли (кошти почали надходити лише з 7 березня, попри запланований лютий). На сьогодні кошти отримали 3,4 млн осіб — в середньому по ₴210 грн на людину за грудень-січень, або по ₴105 грн на місяць (чого не вистачить навіть на дешевий місячний пакет мобільного зв’язку)
Загалом з моменту старту програми (вересень 2024 — січень 2025) українцям перерахували лише ₴1,1 млрд, хоча лише у 2024 році планували виділити ₴3 млрд. З цікавого: максимальної виплати у ₴3000 на цей час досягли всього 1208 українців.
Гетманцев також надає цифри щодо участі виробників, які, на його думку, свідчать про «суттєве уповільнення» інтересу до програми:
▪️середина листопада 2024 року — 1586 виробників (324 тис. товарів);
▪️станом на 3 лютого — понад 1700 виробників (365 тис. товарів);
▪️станом на 7 березня — 1756 виробників (369 тис. товарів).
«Також виникають питання щодо кількості осіб, яких в Мінекономіки називають “активними користувачами” Нацкешбеку. На початок січня таких було 4,5 мільйони, на початок лютого — вже понад 5 мільйонів, а виплати за грудневі та січневі витрати отримали усього 3,4 млн громадян. Різниця свідчіть або про хибне застосування терміну “активні користувачі програми” або про помилку у розрахунках», — підсумовує нардеп.
Нагадаємо, що програма «Нацкешбек» була запущена у вересні 2024 року з метою стимулювання споживчого попиту на вітчизняну продукцію. Згідно з умовами, покупець отримає 10% кешбеку за кожну одиницю придбаного товару українського виробництва.
У березні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що програма «довготивала» і її планують подовжити на поки невизначений час.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: