Ми вже робили огляд на свіжого яскравого представника середнього сегмента realme 10 Pro+. Тепер прийшла черга молодшої моделі realme 10. Цей смартфон відрізняється від попереднього пристрою не тільки дизайном, але й начинкою та ціною. Як завжди, звернемо увагу на залізо та камери, розкажемо про переваги та недоліки, а також поділимося досвідом користування.
Зміст
Технічні характеристики realme 10
Дисплей | 6,4″, Super AMOLED, 2400×1080 пікселів, 20:9, 411 ppi, 90 Гц, Corning Gorilla Glass 5 |
Чипсет | Mediatek Helio G99 4G, 6 нм, 8 ядер |
Графічний прискорювач | Mali-G57 MC2 |
Оперативна пам’ять | 4/8 ГБ, LPDDR4X |
Постійна пам’ять | 128/256 ГБ, UFS 2.2 |
Підтримка карт пам’яті microSD | Є, до 1 ТБ |
Передача даних та модулі | 4G, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 (A2DP, LE), GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, USB-C v2.0 |
Камера | 50 Мп + монохромний 2 Мп |
Фронтальна камера | 16 Мп |
Особливості | сканер відбитків пальців в кнопці блокування, NFC |
Акумулятор | 5000 мАгод, швидка зарядка SUPERVOOC 33 Вт |
ОС | Android 12 з оболонкою realme UI 3 |
Габарити | 159,9×73,3×7,95 мм |
Вага | 178 грамів |
Пакування та комплектація
realme 10 поставляється у класичному невеликому боксі у фірмових жовто-чорних кольорах.
Всередині маємо сам телефон із захисною плівкою на екрані, кабель USB-C to USB-A, блок живлення на 33 Вт з китайською виделкою, інструкція та скріпку для відкриття SIM-лотка.
В інших варіантах я бачив прозорий силіконовий кейс у комплекті та блок живлення з нашою виделкою. Як і зі старшою моделлю, скоріш за все, це залежить від версії пристрою та цільового ринку його збуту.
Дизайн та зручність використання
realme 10 — яскравий сучасний телефон середнього сегмента з градієнтним кольором корпуса, пласкими краями та прямокутними гранями. По дизайну моделі не можна сказати, що вона коштує від $200 — смартфон виглядає дорожче.
Пристрій отримав пластиковий корпус, два великих модулі основної камери та надпис realme на задній частині. Заявлені габарити моделі 159,9×73,3×7,95 мм, а вага — 178 грамів.
Біля плаского дисплея realme 10 маємо досить широкі рамки та особливо випираюче «підборіддя». У більшості конкурентів в цьому сегменті є ти самі розміри рамок та нижньої частини.
На правому боці смартфона знаходиться слот для двох SIM-карт та microSD.
На лівому розташувалися клавіші гучності та кнопка блокування екрана з вбудованим сканером відбитків пальців.
На верхньому торці бачимо отвір мікрофона.
На нижньому розмістили ще один мікрофон, 3,5 мм роз’єм для навушників, динамік та порт USB-C для зарядки.
realme 10 чудово тримається в руці, а його гострі пласкі грані допомагають не вислизати моделі з долонь.
На світлому кольорі майже не видно відбитків пальців, але дуже помітний пил. Але на інших, темніших кольорах смартфона, скоріш за все, сліди використання будуть помітні сильніше.
Боковий сканер відбитків пальців працює швидко і без нарікань. Він навіть розпізнає вологий палець, але не завжди. В цілому враження від його роботи тільки позитивні. Він точно швидший за вбудовані в екран модулі у деяких набагато дорожчих моделях.
Дисплей realme 10
realme 10 оснащений 6,4-дюймовим Full HD+ (2400×1080 пікселів) екраном з матрицею Super AMOLED. Пікова яскравість складає 1000 ніт, а частота оновлення екрана — 90 Гц. Зверху дисплей захищений склом Corning Gorilla Glass 5. Заявлена підтримка функції DC Dimming.
За бажанням в налаштуваннях можна вибрати стандартні 60 Гц, тільки 90 Гц, або автоматичний режим. Останній варіант найкращий для тих, кому важливо отримати гарне оновлення, але й не сильно розряджати батарею.
Дисплей realme 10 має насичені яскраві кольори, чудові кути огляду та глибокий чорний колір. Яскравість більш ніж достатня, щоб використовувати смартфон у сонячний день та під прямими променями.
В налаштуваннях є денний та нічний режими, захист зору. Також маємо декілька режимів кольорової температури (природний режим, режим Pro та яскраві кольори). Мені сподобався останній.
Звук та вібровідгук
На відміну від realme 10 Pro+, у realme 10 є тільки монозвук, бо динамік один. Звучання гучне та досить об’ємне. Як завжди не вистачає низьких частот, проте маємо непогані високі та середні.
В навушниках смартфон видає гарний, для своєї цінової категорії, звук. Апарат підтримує популярні кодеки SBC, AAC, aptX HD та aptX Adaptive. В налаштуваннях можна «погратися» з готовими пресетами звуку або залучити еквалайзер для ручних налаштувань. Вібровідгук звичайний, але є деякі варіанти його змінення.
Камери realme 10
Середньобюджетний телефон realme 10 отримав 50-мегапіксельний модуль основної камери. Це Samsung JN1. В нього є допоміжний датчик на 2 Мп, що розмиває фон.
У звичайному режимі смартфон робить світлини у роздільній здатності 12 Мп. За бажанням доступний формат 50 Мп. Це потрібно тільки для серйозного фоторедагування в спеціальних програмах, бо в них сильно покращується деталізація. Але такі світили також важать в рази більше. Для будь-яких інших сценаріїв вистачить звичайного режиму фотографування.
При яскравому освітленні realme 10 робить непогані яскраві світлини з адекватною передачею кольорів та балансом білого. Чіткість теж оптимальна, а якщо згадати про ціну пристрою, то все взагалі чудово.
Нічний режим посередній. На цих світлинах вже сильно гірша деталізація та багато шуму.
Селфі модуль у смартфона на 16 Мп. Він робить пристойні знімки, але тут не треба гратися з наявними б’ютифікаторами, а краще їх взагалі вимикати, бо світлини виходять занадто прилизаними. Також маємо адекватний ефект Боке.
Смартфон знімає відео з максимальною роздільною здатністю 1080р при 60 кадрах в секунду. Також є варіант з 30 fps. Стабілізація руху наче є, але вона дуже посередня, тому вважайте що її немає. Якість фільмування — найслабша сторона камери смартфона.
Продуктивність, ПЗ та ігри
realme 10 працює на 8-ядерному процесорі Mediatek Helio G99. Чип має два ядра ARM Cortex-A76 2,2 ГГц та шість ARM Cortex-A55 2,0 ГГц. Він зроблений по 6-нанометровому техпроцесу та не підтримує 5G. Графічним прискорювачем виступає Mali-G57 MC2.
В Antutu Benchmark смартфон набрав 395 140 балів. Процесор помірно гріється і чудово показує себе в стрес-тестах. Ці та інші синтетичні випробовування дивіться нижче:
realme 10 непогано показує себе в іграх. Він без проблем потягне популярні проєкти типу Call of Duty Mobile, Wild Rift, Diablo Immortal тощо на середньо-високих налаштуваннях графіки. При цьому від не пече руки та взагалі майже не гріється.
Пристрій має версії на 4 або 8 ГБ ОЗП LPDDR4X. Також можна додавати до 5 ГБ віртуальної пам’яті. Версії з ПЗП дві: на 128 та 256 ГБ. Обидва у форматі UFS 2.2.
realme 10 підтримує дводіапазонний Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 (A2DP, LE), супутникову навігацію (GPS, GLONASS, BDS, GALILEO). Є корисний модуль NFC.
realme 10 працює на ОС Android 12 з оболонкою realme UI 3.0. Надбудова проста та нагадує суміш One UI та «чистого» Android. Серез функцій маємо згадане вище віртуальне ОЗП, багато інструментів персоналізації, ігровий хаб, копіювання системи, жести, дитячий режим, відстеження сну, розділений екран. бічна панель тощо.
realme UI 3.0 працює швидко, не підвисає та не глючить. Оболонка дуже проста у використанні та зручна, а її дизайн то вже справа смаку.
Автономність realme 10
realme 10 оснащений акумулятором ємністью 5000 мАг. Така батарея — золотий стандарт сучасних доступних моделей та смартфонів середнього класу.
При використанні автоматичного режиму оновлення екрана, з декількома годинами ігор та переглядом YouTube, з годиною прослуховування музики, з помірним інтернет-серфінгом та дзвінками повного заряду мені вистачило на півтора дня користування. В середньому маємо 10,5 годин активного екрана.
Пристрій має блок живлення з підтримкою швидкої зарядки на 33 Вт. Заряджання від 0 до 50% займає до пів години. Для заряджання від 0 до 100% потрібно 55 хвилин.
Ціна та конкуренти
realme 10 продається за ціною від 7500 гривень. В цьому сегменті у моделі багато відомих конкурентів. Варто згадати Motorola Moto G72 зі схожою ціною та з екраном 120 Гц, Redmi Note 11 Pro за ціною від 8800 гривень з кращою камерою та екраном. Ще є Redmi Note 12 (від 7000 гривень) з гіршою камерою, але екран теж на 120 Гц, а також Samsung Galaxy M33 з цінником від 8399 гривень.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: