Блокчейн Статті 28.06.2022 о 14:30

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/05/1-kopyya-1_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/05/1-kopyya-1_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/05/1-kopyya-1_uwp_avatar_thumb.png

Засновник Ethereum Віталік Бутерін докладно розповів в особистому блозі, що він бере із собою у численні подорожі (спойлер – 28-річному криптомільярдеру достатньо для цього лише 40-літрового рюкзака). Ми пропонуємо вам прочитати адаптований переклад цієї статті.

Курс
Executive Leadership англійською
З тобою працюватиме Academic director & Program adviser у Google Девід Слокум
Хочу на курс
Future

Останні дев’ять років я жив як кочівник: у мене було 360 рейсів загальною  відстанню понад 1,5 мільйона кілометрів (якщо рахувати тільки прямі маршрути, ігноруючи зупинки). За цей час я значно оптимізував багаж, який беру з собою. Спочатку це була 60-літрова сумка на плече з окремою сумкою для ноутбука, потім в цю 60-літрову сумку можна було вмістити і ноутбук, а зараз усі необхідні мені речі, включно з ноутбуком, я пакую у 40-літровий рюкзак.

Мета цієї публікації – розповісти про вміст цього рюкзака та поділитись досвідом, що допоможе оптимізувати життя у подорожах і більше ніколи не чекати біля багажної стійки. Звісно, не обов’язково дотримуватись усіх цих порад. Але навіть якщо у вас є важливі потреби, що відрізняються від моїх, ви все одно зможете знайти багато корисного.

Цей гайд побудовано на моєму досвіді; інші люди створювали подібні переліки, які також можуть стати вам у нагоді.

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Рюкзак та різні мішки лежать окремо. Так, все це можна легко вмістити у рюкзак, розпаковувати та запаковувати без особливих зусиль.

Зверніть увагу на структуру «сумка всередині сумки», як елемент організації високого рівня. У мене є мішок для футболок, для нижньої білизни, для шкарпеток, для туалетних приналежностей, для брудної білизни, для ліків, сумка для ноутбука та різні маленькі пакування у внутрішньому відділенні рюкзака. Все це вміщається у  40-літровий рюкзак Hynes Eagle. Таке пакування дозволяє тримати речі в порядку.

Це як ощадливість, але не в доларах, а в см³

Загальний принцип, якого варто дотримуватись, полягає в тому, що ви намагаєтесь не вийти за межі «бюджету», але при цьому мати усе, що вам потрібно. Це дуже схоже на звичайне фінансове планування. Ключова відмінність така: замість оптимізації витрачання грошей, ви оптимізуєте використання кубічних сантиметрів. Звичайно, мої рекомендації можна застосовувати і до оптимізації бюджету, але головна мета все ж таки оптимізація простору.

Курс PR-КОММУНІКАЦІЇ
Підвищити імідж компанії, та стати акулою PR? Легко!
Вивчити курс

Покажу, що саме маю на увазі:

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Електробритва. Близько 5 см в довжину і 2,5 см в ширину зверху. Зарядний пристрій чи ручка не потрібні: вона підключається через USBC, ваш телефон є зарядним пристроєм і ручкою. Це не дуже дорого – її можна купити на Amazon. 

Або ось це:

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Зарядний пристрій для мобільного телефону та ноутбука (їх можна заряджати  одночасно)! Приблизно 5х5х2,5 см. Купити можна тут.

Або електричні зубні щітки. Зазвичай вони широкі та займають багато місця. Але не всі! Ось електрична зубна щітка, яка перезаряджається, підтримує USBC (тому не потрібно додаткового обладнання для зарядки), вона лише трохи ширше, ніж звичайна, і коштує близько 30 доларів, плюс пару доларів кожні кілька місяців на змінні насадки. Для підключення до розеток на різних континентах ви можете використовувати будь-який універсальний адаптер досить маленького розміру або придбати Zendure Passport III, який поєднує універсальний адаптер із зарядним пристроєм, щоб можна було підключати кабелі USBC для зарядки ноутбука та багатьох інших пристроїв напряму.

(щодо цього речення не певна в перекладі – оригінал такий: For connecting to various different continents’ plugs, you can either use any regular reasonably small universal adapter, or get the Zendure Passport III which combines a universal adapter with a charger, so you can plug in USBC cables to charge your laptop and multiple other devices directly (!!).

Як ви могли помітити, ключовим тут є прагнення стати максималістом USBC. Кожна річ, що ви купуєте, має бути USBC-friendly. Ваш ноутбук, ваш телефон, ваша зубна щітка, будь-що. Тоді у вас не буде потреби носити з собою додаткове обладнання, лише один  зарядний пристрій та 1-2 зарядні кабелі. За останні ~3 роки стало набагато легше жити максималістським життям USBC; насолоджуйтеся цим!

Станьте прихильниками Uniqlo 

Що стосується одягу, то вам доведеться знайти компроміс між ціною, см3 та одягом, який пристойно виглядає. На щастя, багато сучасних брендів чудово справляються з усіма трьома вимогами одночасно! Моя поточна стратегія — бути максималістом Uniqlo: близько 70% речей у мене від цього бренду.

Ось перелік речей:

 • 8 футболок, 6 з них – ось такі Uniqlo;
 • 8 пар білизни, переважно Uniqlo;
 • 8 пар шкарпеток, з них жодні не Uniqlo (про шкарпетки ще розкажу трохи згодом);
 • термо-легінси Uniqlo;
 • термо-светр Uniqlo;
 • куртка, що пакується, Uniqlo;
 • шорти, які можна використовувати як купальник, також від Uniqlo.

Є й інші магазини, які пропонують непоганий одяг, але Uniqlo легко доступний у багатьох (хоча не в усіх) регіонах, які я відвідую, і добре працює, тому не бачу потреби шукати щось інше.

Шкарпетки

Тут важливий баланс між кількома бажаними характеристиками:

 • займають мало місця;
 • легко одягти;
 • теплі (коли це потрібно);
 • зручні.

Ідеальний сценарій — якщо вам зручно носити шкарпетки з низьким вирізом/до щиколотки, і ви ніколи не буваєте там, де холодний клімат. Вони займають мало місця, тому ви можете просто купити їх і радіти. Але це не працює для мене: я іноді відвідую холодні місця, мені не зручні шкарпетки до щиколотки, я віддаю перевагу довшим, а ще мені потрібно, щоб вони були зручними для довгих пробіжок. Крім того, мій великий розмір стопи означає, що універсальні one size Uniqlo не дуже підходять: я можу одягти шкарпетки, але часто це займає багато часу (особливо після душу), і вони часто рвуться.

Курс
Executive Leadership англійською
Лідерство – це щоденна практика та особливий спосіб мислення
Записатися на курс
Future

Щоб знайти підходящий варіант, я досліджував різні бренди (нещодавно спробував CEP і DarnTough). Зазвичай я намагаюся знайти шкарпетки, які закривають щиколотку, але не дуже довгі. Одну пару довгих я беру, якщо їду у місця, де буває багато снігу. Моя сумка для шкарпеток наразі більша за мою сумку для нижньої білизни і лише трохи менша за мою сумку для футболок. Це свідчить і про те, як важко знайти підходящі шкарпетки, і про те, що футболки Uniqlo Airism надзвичайно круті. Як тільки ви знайдете шкарпетки, які вам подобається, варто просто купити багато пар. Тоді не буде проблеми пошуку відповідної пари у сумці, і, якщо одна зі шкарпеток порветься, ви просто заміните її на нову.

Щодо взуття: варто брати пару черевиків, які ви будете носити, і щось легке та компактне, на кшталт в’єтнамок.

Шари одягу

Головна причина зручності багатошарового одягу – це те, що ви зможете комфортно себе почувати і коли тепло, і коли прохолодно, використовуючи невелику кількість речей.

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Одягнена футболка захищатиме інші речі від забруднення. Крім цього, загальне правило таке: N предметів одягу дозволяють підготуватись до очікуваного діапазону температури. Для не дуже холодного клімату підійде два шари (светр і куртка). Більш універсальний підхід – це три шари: легкий светр, теплий светр і тепла куртка. Зазвичай теплу куртку важко спакувати компактно, тому, можливо, вам доведеться просто одягнути її, коли ви сідатимете в літак.

Цей принцип багатошаровості стосується не тільки верхнього одягу, а й штанів. У мене є пара тонких штанів плюс лосіни Uniqlo. Коли тепло, я можу носити тільки тонкі штани, а якщо стає прохолодно – одягти під них лосіни. Також останні можуть виконувати роль піжами.

Різні корисні речі

Мені постійно закидали, що у мене поганий мікрофон. Цю проблему я вирішив, придбавши портативний.

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Моя робоча станція. Я використовую туристичний мікрофон Apogee HypeMIC (на жаль, мікро-USB, а не USBC). Рулон туалетного паперу чудово підходить як підставка, але я також виявив, що насправді можна просто покласти мікрофон поруч з ноутбуком.

Курс
SPRING CLOUD
Навчіться розробляти додатки з використанням Spring Cloud і зробіть свої додатки більш масштабованими та еластичними.
Вивчити курс
Computer

Йдемо далі. Підставка для ноутбука. Вона дуже покращує поставу. Маю дві рекомендації: одна середньої ефективності, але дуже легка, інша супер ефективна, але важча.

Nexstand ви можете побачити на цьому фото. А Majextand я використовую зараз.  

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Особисто я користуюсь обома підставками. А ще рекомендував би повербанк на 20000 mAh для ноутбука. Він подовжує і без того досить пристойний час роботи батареї мого ноута і дуже полегшує життя в дорозі.

Ось так я зберігаю медичні препарати:

Речі, гаджети та поради: Що у 40-літровому туристичному рюкзаку засновника Ethereum Віталіка Бутерина, який веде життя кочівника

Тут у мене є препарати для подовження життя (метформін, ашваганда, вітаміни),  засоби захисту від COVID: вимірювач CO2, маски, тести на антиген і флувоксамін. Тести були безкоштовним пакетом допомоги від уряду Сінгапуру, і вони дуже компактні, тому їх зручно брати в дорогу. В галузях захисту від COVID і продовження життя наука швидко розвивається, тому варто слідкувати за новинками у цих сферах самостійно чи прислухатись до порад експертів. Повітряні фільтри та УФ-лампи (особливо 222 нм) також допомагають захиститись від COVID і існують у портативних версіях.

Цього разу я не брав з собою аптечку для невідкладної допомоги, але загалом її рекомендують покласти до рюкзака. Ось тут є непоганий варіант.

Нарешті, мобільний зв’язок. Переконайтесь, що у вас є телефон, який підтримує eSIM. У наші дні такий знайти не складно. І тоді, куди б ви не прямували, ви зможете купити eSIM для тієї місцевості онлайн. Я особисто користуюся Airalo, але є багато варіантів. Якщо ви ліниві,  можете просто використовувати Google Fi, хоча, з мого досвіду, якість та надійність цього сервісу досить посередні.

Не забувайте про задоволення

Дозвольте собі взяти декілька речей, які будуть вас радувати, нехай вони і не ідеальні за розміром. У мене таких 4 штуки:

 • сумка для ноутбука, яку я купив на ринку в Замбії;
 • шкарпетки;
 • спортивні штані для дому, з принтом лисиць чи шиба-іну (в залежності від того, кого ви запитаєте);
 • рукавички для телефону: я купив ліву за 4 долари в Монг Кок, а праву за 5 доларів у Чайнатауні, Торонто, ще в 2016 році. З кожної пари я загубив по одній. Зберігаю ці дві, що залишились, як нагадування про часи, коли грошей у мене було набагато менше.

Взагалі, чим більше місця ви заощадити на необхідних речах, тим більше буде можливостей взяти кілька особливих предметів, що радують вас.

Як бути кочівником та залишитись при здоровому глузді

Багато хто каже, що кочовий спосіб життя дезорієнтує, а «постійна база» дає відчуття комфорту. У мене зовсім не так: я відчуваю дезорієнтацію, якщо змінюю місце частіше, ніж раз на тиждень, але якщо перебуваю там довше, то починаю відчувати себе як вдома. Не можу сказати, наскільки це зумовлено моїм характером, а наскільки досвідом. Загалом, я би радив наступне:

 • плануйте заздалегідь: переконайтеся, що ви знаєте, де ви будете за кілька днів, і знаєте, куди ви збираєтеся піти, коли приземлитеся. Це зменшує відчуття невпевненості.
 • створюйте рутину: я, наприклад, щоранку їм шматочок темного шоколаду з чашкою чаю (віддаю перевагу зеленому чаю Bigelow без кофеїну, особливо тому, що на 40 пакетиків – це найсмачніший зелений чай без кофеїну, який я пробував, а ще у нього дуже зручна і компактна упаковка) Коли у житті є щось постійне, це допомагає відчувати себе впевненіше. Так, наприклад, якщо ви багато часу проводите онлайн, то дивитеся на той самий комп’ютер щодня, незалежно від того, в якому фізичному місці ви перебуваєте.
 • намагайтесь знайти якусь спільноту. Якщо ви просто турист, це не дає вам стільки можливостей. Знаходьте людей зі спільними інтересами (наприклад, для мене це блокчейн) і заводьте друзів у різних містах. Це допоможе значно краще зрозуміти місцеву культуру, на рівні, глибшому за «о, подивіться на 800-річну статую імператора». Потоваришуйте з іншими “кочівниками” та регулярно з ними перетинайтесь. “Дім” може бути не лише фізичним місцем, а й людьми, з якими ви досліджуєте цей світ.
 • відвідуйте місця, де вже були. Тоді вам не доведеться щоразу освоювати абсолютно нове місце.Це економить ментальні ресурси і додає відчуття стабільності. Також це важливо, якщо ви хочете розвивати дружбу та підтримувати зв’язки з місцевими знайомими.

Про компроміси

Не всім вистачить тих предметів, які я перерахував. Можливо, вам знадобиться тепліший одяг, який не поміститься в одному рюкзаку. Можливо, вам справді потрібні ваші три монітори та клавіатура. А можливо, у вас є діти.

40-літровий рюкзак, на мій погляд, є справді ідеальним: ви можете запакувати речі на тиждень і загалом усе найнеобхідніше. І в той же час він дуже зручний: мені жодного разу не казали, що він – не ручна поклажа (а я літав багатьма рейсамами, на різних типах літаків). Також я завжди міг покласти його під сидіння, щоб ні у кого не виникало запитань. У рюкзаків більшого розміру більше недоліків. Але, якщо 40 літрів вже ж таки мало для вас, я би радив наступне:

 • Рюкзак об’ємом більше 40 літрів. Ви можете знайти рюкзаки на 50 літрів, рюкзаки на 60 або навіть більше (я дуже рекомендую рюкзаки через плече: вони зручніші). Але такий обєм важче нести та і більше шансів потрапити у ситуацію, коли ви пронесете його як ручну поклажу у літак, а його захочуть перевірити.
 • Рюкзак та міні-чемодан. У літак часто можна потрапити з рюкзаком і міні-валізою. Може виявитись, що вам зручніше таке пакування, ніж один великий рюкзак. Тим не менш, іноді існує ризик того, що вам буде важко з речами (наприклад, якщо літак дуже заповнений), або якщо вам доведеться щось перевіряти.

Навіть у рюкзак на 80 літрів можно зручно запакувати речі. Але рюкзак плюс міні-валіза, як правило, здається більш комфортним варіантом. Та як саме подорожувати – вирішувати лише вам!

Дисклеймер: Я не отримував грошей і навіть ніколи не зустрічався з жодною з компаній, що виробляють речі, які я тут перераховую (за винятком Unisocks). Тут лише чесний перелік того, що виявилось корисним для мене.

Джерело: https://vitalik.ca/general/2022/06/20/backpack.html


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: