Отримали для рецензії нове цікавезне видання «Зброя перемоги» авторства військового історика та журналіста Михайла Жирохова. Це не звичайна книга, а довідник з озброєння та військової техніки, яка використовується у війні проти росії. «Зброя перемоги» вийшла у лютому у видавництві Vivat. Я вже дуже детально ознайомився з книжкою, тому готовий ділитися враженнями.
«Зброя перемоги»
Автор Михайло Жирохов
Видавництво Vivat
Сторінок 250
Рік 2023
Обкладинка Тверда
Мова Українська
Формат 163×234мм
Сайт vivat-book.com.ua
«Зброя перемоги» не класичний нонфікшн чи наукпоп. Це перший повний довідник озброєння української армії з усіма відповідними наслідками: інформації багато, вона гарно структурована, але поділена на безліч окремих глав та розділів. Тут є усе те, про що українці дізналися за останній рік і навіть більше: Javelin, HIMARS, М270, «Нептун» NLAW, HMMWV, Brimstone, М777, PT-91 Twardy, Bayraktar TB2, Bushmaster тощо.
Проте в довіднику немає різних іноземних танків, включаючи Leopard 2, Challenger 2 та M1 Abrams, немає літака F-16, деяких САУ, а також багатьох систем ППО та ПРО, типу Patriot, Skynex тощо.
Все це пов’язано з неймовірною роботою наших дипломатів та підтримкою партнерів. Бо коли складався цей довідник, а це було зовсім недавно, усе це озброєння ще не приїхало до нас або навіть не було оголошено про його передачу. Водночас на написання, друк та рекламу книжки потрібен певний час, тому звісно тут буде не уся інформація, яка вже є на момент її виходу.
Текст довідника досить сухий та спрощений. Але все ж таки написане чудово балансує на межі адекватної людської подачі та енциклопедичного аскетизму.
Книга має тверду обкладинку, багато деталізованих світлин техніки, таблиць, стилізовані сторінки та чудовий крейдований папір як в найкращих мальописах. Останнє робить книжку несподівано важкою при відносно невеликих габаритах (163×234мм). Але як і з багатьма графічними романами, трохи збільшена вага не заважає насолоджуватися виданням.
Читати цю книжку як один великий текст, об’єднаний однією темою буде складно. Але вона для цього й не створена. «Зброя перемоги» потрібна, що в будь-який момент можна було ознайомитися з безліччю військової техніки, яка є на озброєнні української армії, роздивитися чудові світлини, вивчити технічні характеристики тієї чи іншої зброї.
І все ж таки я прочитав цей довідник об’ємом 250 сторінок повністю буквально за декілька підходів, щоб швидше познайомити з ним наших читачів. Після цього досвіду скажу, що читати його як звичайну книжку важко, але можливо і досить цікаво. Проте не забуваємо — маємо довідник, який створений для детального дослідження теми, неквапного порційного читання та споглядання світлин. І «Зброя перемоги» з усіма цими завданнями справляється на відмінно.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: