Дописи 28.06.2023 о 17:32 comment views icon

Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/3756071a2a49be28bde4fde4cd74ec48?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/3756071a2a49be28bde4fde4cd74ec48?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Візьми участь у конкурсі та виграй ігровий ПК від
Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ

 

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУНа диво, у сучасному світі існує техніка, яка актуальна впродовж більш ніж 10 років. Саме таким витвором мистецтва і технологічного генія виявився фотоапарат Canon PowerShot SX40 HS.

Я його купив у 2013 році. Пам’ятаю, як збирав на нього гроші, пішов отримувати на пошту і не зміг одразу отримати, тому що мене не повідомили, що ще є комісія за пересилку. Прийшлось повертатись додому, щоб зайняти трохи грошей у батьків. Але це того вартувало!

Пройшло 10 років, але навіть зараз його можна купити на Розетці трохи менше ніж за 10 тисяч гривень.

Секрет цього в оптимальному поєднанні технічних характеристик, якості виготовлення й оптичному суперзуму 35х (!). Саме оптичний, а не цифровий, а разом з 4х-кратним цифровим загальний зум буде складати аж 140х(!). Тому, коли тримаєш в руках цей фотоапарат, то в тебе начебто в руках одночасно й бінокль та телескоп. А як плавно і з приємним відчуттям у руці висувається телескопічний об’єктив!

Звісно, при такому великому оптичному наближенні постає питання про стабілізацію зображення. І цей фотоапарат з нею успішно справляється. Але, я тоді ще купив до нього триногу, що надало мені можливість зробити красиві фотографії Місяця. Такі, начебто я знаходжусь у шатлі, який наближається до цього поки що незаселеним людством супутника.

Також ця тринога значно спростила мені можливість робити автопортрети і творчі фотографії. Наприклад, встановивши фотоапарат на триногу, я робив на одному фоні декілька фото себе в різних позиціях, а потім поєднав ці фото на фоторедакторі. В результаті вийшла фотографія де декілька “Я” займаються різними справами: один читає книгу, два інших розмовляють між собою, ще один пише у щоденник свої думки.

Тож, мій висновок і порада — якщо ви купляєте фотоапарат з категорії “суперзум”, то обов’язково докупляйте до нього триногу. Вона коштує небагато, але в деякі моменти буде незамінною помічницею. Наприклад, як це було у 2014 році, коли цей фотоапарат трохи допомагав нашій службі безпеки України. Але то вже зовсім інша історія…

Курс Комерційний директор.
Зосередження на практичних завданнях та послідовному аналізі проектів замість великої теорії. Реалізуй свої мрії про керівну посаду після завершення курсу.
Дізнатись програму

Але ж не суперзумом єдиний. Крім основної переваги – суперзуму- фотоапарат має багато можливостей з налаштування діафрагми, витримки, ISO. Є як повністю ручний режим налаштування, так і полу автоматичні та автоматичні. Окремо є група з творчих режимів: мініатюра, виділення одного кольору, зміна кольору на інший, “риб’яче око” й інші, інші, інші.
Декілька фото у творчому режимі зроблених просто зараз, додаю їх для прикладу.

Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ
Фото у режимі вибору фокуса на одному кольорі (в цьому випадку — зеленому)

 

Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ
Фото в режимі заміни одного кольору на інший (в цьому випадку зеленого на червоний)

 

Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ
Фото в режимі мініатюри

Скажу відверто, у 2013 році в невеликому містечку чоловік з таким фотоапаратом привертав увагу. Тому прийшлось зробити декілька фотосесій для знайомих подруг. На жаль, зараз для цього потрібні дорожчі моделі. 🙂

Детальний перелік технічних даних писати не буду, їх легко знайти в інтернеті, тому, враховуючи, що це не огляд новинки, а огляд вражень від користування, то нижче просто трохи про основні технічні особливості.

Діапазон фокусних відстаней від ультраширококутного (24 мм) до телефото (840 мм).
Оптичний стабілізатор зображення оснащено технологію Intelligent IS, яка визначає тип сцени та застосовує один з сімох режимів стабілізації зображення.

Має 12,1-мегапіксельний СМОЅ-датчик і процесор DIGIC 5. Є вже більш сучасні технології в цьому напрямку. Але іноді покращення майже не помітне для ока, а вартість цих сучасних фотоапаратів вище в 3-7 разів порівняно з Canon PowerShot SX40 HS.

Можна знімати фото з найвищою якістю і швидкістю до 2,4 фото в секунду або з меншою якістю, але швидкістю до 10,3 кадра в секунду.

Хоч я відео на нього майже не знімав, але є можливість відеознімання зі сповільненим рухом, що забезпечує запис відео зі швидкістю 240 кадрів в секунду (QVGA) або 120 кадрів в секунду (VGA).

Також фотоапарат легко поєднується з іншими відео і фото аксесуарами: дистанційними фотоспалахами, телевізорами, пультами дистанційного керування, фільтрами тощо.
Ще одним невеличким плюсом можна означити наявність вбудованого спалаху, який легко відкривається і закривається.

Особисто від себе можу дуже похвалити за зручність поворотний екран фотоапарата. Він легко повертається в просторі, в результаті чого фото- і відеозйомку можна робити практично під будь-яким кутом.

Та й взагалі сам фотоапарат компактний для такого класу фотоапаратів, дуже зручно лежить в руці, розташування кнопок і інших засобів керування інтуїтивно зрозуміле. Меню також добре структуровано.

В мене був період, коли потрібні були кошти і я виставив свій фотоапарат Canon PowerShot SX40 HS на продаж (фото самого фотоапарата, що нижче, зроблені саме тоді).

Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ

Було сумно і не дуже хотілось цього робити. На щастя, я якось викрутився у той момент і фотоапарат досі у мене. Адже іноді можливості сучасних мобільних телефонів недостатні для поставлених задач.

Наприклад, сучасним телефоном неможливо споглядати за симпатичною сусідкою у домі навпроти, ха-ха!.. Хоч я так не робив ніколи зі своїм фотоапаратом Canon PowerShot SX40 HS… можливо просто тому, що навпроти мого дому немає симпатичних сусідок. 🙁

Курс Project Manager.
Впроваджуйте покроковий алгоритм управління проєктами вже зараз. У цьому вам допоможе Павло Харіков — Head of IoT у Veon Group (Kyivstar).
Більше про курс

Варто зазначити, що за 10 років помірного користування не було якихось зламів у фотоапараті, а рідна батарея добре тримає заряд і досі, що свідчить про справді якісну збірку. До речі, забув раніше сказати, що збірка зразка мого фотоапарата зроблена в Японії. Тож недаремно кажуть про якість японських товарів.

Як висновок всього огляду можу сказати, що фотоапарат Canon PowerShot SX40 HS – це зразковий фотоапарат у класі суперзумів, який частково актуальний навіть через 10 років після свого випуску та помірного користування. Аналогічні сучасні моделі при деяких покращених технічних показниках коштують в рази, а то й на порядок більше.

Чи купляти його зараз, коли є все ж більш сучасні моделі, важко сказати. Це особистий вибір кожного, враховуючи задачі й наявний бюджет.

Але для мене ця модель стала справжнім “технологічним другом” з яким приємно мати справу і на якого можна покластися.

Виграй ігровий ПК від
Canon PowerShot SX40 HS — фотоапарат, який бажає кожен співробітник СБУ

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: