Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Ігрові консолі, такі як PlayStation 5, пропонують потужність та продуктивність за фіксовану ціну, що робить їх привабливими для геймерів, які шукають доступ до новітніх ігор без необхідності витрачати значні суми на комп’ютерне обладнання або розбиратись в ринку комплектуючих. Однак ПК також надають низку переваг – більшу гнучкість, можливість оновлень та ширший вибір ігор. Тому виникає логічне питання: чи можливо зібрати ігровий ПК за ті ж гроші, що й PS5, не жертвуючи продуктивністю?
Дисклеймер: Це віртуальна збірка, тому сказати точно про реальну продуктивність всієї системи буде важко.
З моменту випуску PlayStation 5 її ціна в Україні коливається від 20 до 26 тисяч гривень. Отже, наша мета – створити конфігурацію ПК в межах цього бюджету, яка зможе забезпечити схожу якість гри. У цій статті ми розглянемо, доступні комплектуюці для ПК, на момент написання тексту, і з’ясуємо, наскільки реалістично зібрати комп’ютер з нових комплектуючих, здатний конкурувати з сучасними консолями.
Платформа і процесор
Для початку необхідно розібратись з платформою на якій будемо збирати наш ПК. На останні процесори Intel і AMD розраховувати не варто — бюджет не дозволить, тому зупинимось на чомусь доступнішому.
Тому материнка та процесор у нас наступні: Gigabite B550M DS3H та AMD Ryzen 5 5500.
На материнці є повноцінний слот PCI Express 4.0 16x для відеокарти нового покоління, 4 слоти для оперативної пам’яті, 2 для SSD типу M.2, Підтримкою XMP-профілю, та відповідно чипсет B550, на якому доступний розігнати, як оперативної пам’яті, так і самого процесору. Материнка достатньо хороша, аби в майбутньому ми змогли поставити в неї щось краще, наприклад Ryzen 7 5700X3D.
Для нашого 6 ядерного Ryzen 5 5500 має вистачити з головою, зважаючи на те що його енергоспоживання в районі 65 ватів. Це найдешевший варіант для того, щоб отримати процесор з 6 ядрами та архітектурою Zen 3. На сайті на якому стоїть найменша ціна, процесор продається в боксовому варіанті, тому можемо зекономити на кулері, в будь-якому випадку процесор у нас відносно холодний.
Ціна материнки та процесора (та кулера): 3513 та 3839 гривень відповідно (найменша яку вдалось знайти).
Відеокарта
Коли ми розібрались з платформою для нашого “вбивці PS5”, час переходити до найцікавішого — відеокарти: найдорожчий і найжаданіший елемент комп’ютера. Тут вибір був найважчим. Нам необхідна карта яка зможе ідеально працювати з іграми на високих-ультра налаштуваннях у 2К/4K з апскейлом, і видавати достатній FPS.
Однак сталось чудо, і серед всього різноманіття відеокарт, вдалось знайти золото – AMD Radeon RX 6700 XT на 12 гігабайт.
Завдяки великому об’єму відеопам’яті можна отримати достатню продуктивність у високих роздільних здатностях. Однак від трасування променів в 4К на цій карті краще не надіятись. З іншої сторони не те щоб на консолях він був, зважаючи що на них (консолях) так стоять APU від AMD. Якщо ж ваш бюджет дозволяє, то краще взяти карту рівня RTX 4060, але в наш бюджет ця карта не вмістилась.
Ціна за відеокарту: ~11000 гривень.
ОЗУ та ССД
На оперативній пам’яті для процесорів AMD краще не економити — з хорошими планками можна отримати хороший приріст продуктивності.
Взяли G.Skill Aegis двома планками по 8 гігабайт.
Вони мають непогано стокову швидкість в 3200 мегагерців, з таймінгами СL16 та підтримкою XMP. За бажання в майбутньому можна зробити апргрейд додавши ще 16 гігабайтів, благо материнка дозволяє.
З ССД було трохи простіше, нам потрібен не дорогий M.2 диск з об’ємом аналогічним до PS5.
Думаю непоганий варіантом буде Crucial P3 на 1 терабайт.
Так він не настільки швидкий як ССД які ставлять в консолі, однак його має вистачити для системи та ігор. Знову ж таки варіанти для розширення на материнській платі наявні. Варіант взяти жорсткий диск на ССД з невеликим об’ємом не варіант — сучасні ігри вимагають високих швидкостей носія інформації, особливо такі як Starfield.
Ціна за ОЗУ та ССД: 1266 та 2530 гривень.
Блок живлення та корпус
Хоч блок живлення і не впливає на продуктивність системи на пряму, але економія на цій частині ПК є нагальною демострацією фрази: “скупий платить двічі”.
І раз ми хочемо в майбутньому прокачати пк, візьмемо блок із запасом – Deepcool PF600
Хоч наша збірка з’їдає максимум 300-350 ват, але з апгрейдом ПК й потужність значно виросте. Та й чим менше навантаження на блок, тим менше обертів на його вентиляторі, що об’єктивно плюс.
З корпусом все просто — можна взяти будь-який за 1000 гривень який вам подобається, можливо навіть з вбудованими вентиляторами, хоч і часто такі варіанти є не найтихішими.
Наприклад 2E Basic зі вже встановленим одним вентилятором спереду.
Дешевий, красивий та маленький. Головне перед покупкою відеокарти впевнитись що вона вміститься в наш корпус.
Ціна за БП та корпус: 1869 та 1 046 гривень
Загальна ціна збірки виходить: 25-26 тисяч гривень.
Даний ПК має витягувати всі сучасні ігри в FullHD на максимальних налаштуваннях в 60FPS+ та дати можливість гри у 2К, і навіть в 4К, хоч і не у всіх іграх та з деякими компромісами в апскелингу та налаштувань графіки.
Приблизні тести збірки в FullHD можна подивитись тут.
А висновок такий: зібрати ПК за ціну сучасних консолей можливо хоч і з деякими компромісами. З іншої сторони в нас є хороша можливість для апргрейду системи аби перейти у “лігу по вище”
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: