Новини Новини 24.03.2022 о 10:04 comment views icon

Центр протидії дезінформації РНБО зібрав нові фейки та маніпуляцій, що розповсюджуються росією

author avatar

Тетяна Нечет

Автор новин

Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.

Співробітники Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України (РНБО) зібрали фейки, маніпуляції та дезінформаційні «вкиди» росії за 22 березня.

  • Маніпуляція. Представникам угорської спільноти Закарпатської області почали надходити SMS-повідомлення українською мовою із погрозами розправи.
  • Маніпуляція. росія активізувала просування ідеї допустимості ядерної війни. Зокрема, серед власного населення росія поширює загрози ядерною зброєю Польщі.
  • Фейк. Російські ЗМІ сформували тезу, що на Луганщині бійці батальйону «Айдар» обладнали «таємний концтабір», де протягом восьми років катували російськомовних місцевих жителів.
  • Фейк. Ворожа пропаганда поширює новину про те, що у війні проти росії від України воюють бійці ПВК «Група передового спостереження», які є неприхованими сатаністами.

Крім того, ЗМІ росії намагаються сформувати помилкове враження про те, що війну росії проти України підтримують народи різних країн. Наприклад, кремлівські медіа розповсюджують інформацію із заголовком «У Нью-Йорку відбулася акція на підтримку росії», «Протестувальники несли плакати з написами «росія для нас не ворог! НАТО та українські нацисти нам вороги!».

Центр протидії дезінформації назвав це маніпуляцією, оскільки в матеріалі немає посилання на джерело — «про акцію повідомляють місцеві ЗМІ», поширюється лише текст та єдине фото, на якому зафіксовано 5 осіб у незрозумілому місці (3 особи тримають плакати, 1 — символіку ОРДЛО), моніторинг показав, що 27 лютого пропагандистські медіа вже давали таку новину про акцію у Нью-Йорку без фото з місця подій.

«Будьте обережні! Ця інформація може бути використана для дестабілізації ситуації в Україні, щоб підвищити рівень розчарування серед українського населення», — йдеться у публікації.

Кібератаки та фейки: якими бувають, як розпізнати і захиститися

Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: