Новини

Центральноафриканська Республіка стала другою після Сальвадора країною, що визнала біткойн законним платіжним засобом

Центральноафриканська Республіка стала другою після Сальвадора країною, що визнала біткойн законним платіжним засобом

Жителям Центральноафриканської Республіки (ЦАР) дозволили використовувати біткойн як легальний платіжний засіб. Криптомонета стане доповненням до чинного місцевого франка.

Президент республіки Фостен-Арканж Туадера схвалив законопроєкт, який визначає нормативно-правову базу для використання біткойнів, визнаючи його законним платіжним засобом. Пізніше глава адміністрації президента Обед Намсіо пояснив, що таким чином ЦАР стане однією з «найсміливіших і далекоглядніших» у світі.

Раніше проєкти не мали на увазі легалізацію криптовалют як законний платіжний засіб. Але депутати парламенту одноголосно схвалили пропозицію щодо криптовалюти.

Курс
ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ
Опануйте P&L-, BS-, CF-звіти всього за 1,5 місяця.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
finanaliz

Індекс економічної свободи Фонду спадщини за 2022 рік визначає Центральноафриканську Республіку з ВВП у розмірі $2,4 млрд як «пригнічену» економіку.

Як саме позначиться прийняття біткойна на мешканців країни – неясно. Можливо, ЦАР піде шляхом Сальвадора, де закон про визнання криптовалюту було прийнято у вересні 2021 року.

Аналітики з Національного бюро економічних досліджень (NBER) стверджують, що 20% підприємств Сальвадора приймають біткойн як спосіб оплати. Сальвадорці використовують підтримуваний державою Chivo Wallet, і, згідно зі звітом, «скоротилося використання готівки на 10%, а дебетових карток – на 11%».

Дослідники виявили, що 71% продажів BTC конвертуються у долари, а потім виводяться. Ще 17% продажів конвертуються в долари та зберігаються у криптогаманці. Лише 12% власників криптовалюти зберегли свої BTC у додатку.

Також Сальвадор планує залучити $1 млрд через облігації та побудувати Bitcoin City – з майнінгом та майже без податків.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: