Новини IT-бізнес 19.10.2023 о 14:33 comment views icon

Корупція в китайському App Store: співробітники Apple «сприяли» просуванню ігор за «подарунки»

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

Apple звільнила співробітників App Store

Компанія Apple звільнила щонайменше п’ятьох співробітників, які працювали в китайському філіалі App Store. Згідно з даними The Information, Apple виявила несанкціоновані контакти з розробниками мобільних ігор або консультантами, які працювали від їхнього імені.

За словами одного з джерел, внутрішній аудит виявив порушення у 2022 році, що спричинило розслідування, яке завершилося в середині цього року. У «схемах» брали участь понад півдюжини співробітників китайського App Store, магазину застосунків, що приносить Apple мільярди доларів прибутку на рік, зокрема від мобільних ігор.

Люди працювали в кількох різних командах App Store, передає 9to5Mac:

Співробітники працювали у відділах, які допомагають розробникам отримати дозвіл на розміщення їхніх застосунків у магазині, дають їм поради, як збільшити дохід і вирішують, які застосунки розміщувати на головних сторінках App Store. Таке розміщення може мати значний вплив на успіх програми.

Одним з аспектів розслідування була комунікація між цими співробітниками та розробниками ігор або їхніми консультантами. Співробітники Apple, як повідомляється, приймали «безплатні обіди та походи в нічні клуби від клієнтів» в обмін на потенційне викриття та редакторське просування в App Store.

У Apple суворі правила, коли йдеться про такий тип комунікації. Наприклад, співробітники, які займаються оглядами та редагуванням App Store, «не мають права зустрічатися з розробниками без дозволу керівництва». Працівники, які мають «стосунки з розробниками та управлінням бізнесом», можуть зустрічатися з розробниками, але не можуть «приймати дорогі подарунки або їжу».

Окрім звільнень за порушення ділової етики, The Information також повідомляє, що минулого року Apple звільнила одного співробітника App Store, який, як стверджується, здійснив сексуальне насильство (або просто контакт, вважаючи на звільнення, а не тюремний термін) над співробітницею компанії Mihoyo:

Окремо від розслідувань ділових порушень, Apple також звільнила одного співробітника App Store минулого року за ймовірне сексуальне насильство над співробітницею Mihoyo, китайського розробника ігор, відомого популярною мобільною грою Genshin Impact.

Курс Управління командою в бізнесі.
Онлайн-курс для ефективного управління командою, спрямований на створення проактивних та самостійних команд, де мікроменеджмент не потрібний.
Дізнатись про курс

Заява Apple:

Не коментуючи конкретні звинувачення, Apple очікує, що її працівники в усьому світі дотримуватимуться дуже суворих правил етики та ділової поведінки. Ми ретельно розслідуємо повідомлення про неналежну поведінку і в разі необхідності без вагань вживаємо негайних заходів аж до звільнення.

Тім Кук продав 511 тис. акцій Apple на $87,8 млн, у нього лишається ще 3,3 млн акцій на $565 млн

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: