Новини

Microsoft запобігла націленим на Україну кібератаки російських хакерів

Microsoft запобігла націленим на Україну кібератаки російських хакерів

Корпорація Microsoft повідомила про знищення мережі із семи доменів, які належали розвідці росії. Компанія протягом кількох років стежила за групою хакерів Strontium, пов’язаною з гру. І 6 квітня було отримано дозвіл суду, після якого домени перенаправили в контрольовану Microsoft мережу, що мінімізувало ризик атак.

Хакери зі Strontium використовували домени для атак на держустанови України, включаючи ЗМІ. Серед цілей були й урядові структури у США та Європейському союзі. Як припускають аналітики компанії, російські хакери намагалися отримати довгостроковий доступ до систем, забезпечити підтримку вторгнення та викрасти конфіденційну інформацію. Уряд України повідомили про виявлену активність.

Припинення кібератаки стало можливим завдяки розпочатим у 2016 році юридичним та технічним заходам із захоплення інфраструктури, що використовує Strontium. Microsoft встановила юридичний процес, що дозволяє швидко отримувати судові рішення щодо хакерів. Усього до операції 6 квітня фахівці в рамках цього процесу захоплювали контроль 15 разів, зупинивши більш ніж 100 доменів, що контролюються Strontium.

«Атаки Strontium – лише мала частина активності, яку ми спостерігаємо в Україні. Перед російським вторгненням наші команди почали цілодобово працювати, допомагаючи організаціям в Україні, зокрема державним установам, захищатися від натиску кібервійни, яка загострилася з моменту початку вторгнення і невпинно продовжується».

Microsoft

Фахівці компанії продовжують допомагати уряду та організаціям усіх видів в Україні у запобіганні атакам. Найближчими тижнями Microsoft надасть повний огляд масштабів кібервійни в Україні.

Курс
UI/UX Design вечірній
Опануйте професію UI/UX-дизайнера за 5 місяців, навчайтесь у вільний час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
UI/UX Design вечірній

6 квітня Генпрокурор США також заявив, що ФБР провели операцію з видалення російських ботнетів для запобігання кібератакам на Сполучені штати.

Meta закрила спам-мережі, які розповідали про капітуляцію України


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: