Новини Технології 10.05.2022 о 19:29

Найбільша у Європі плавуча сонячна електростанція готова до запуску у липні. Вона складається з 12 тисяч панелей і вироблятиме 7,5 ГВт·год на рік

Тетяна Нечет

Автор новин

Найбільша в Європі плавуча сонячна електростанція, що знаходиться на водосховищі гідроелектростанції Алкева в Португалії, повністю готова до роботи. Вона почне виробляти електроенергію у липні. Водосховище Алкева — найбільше штучне озеро у Західній Європі. Гребля Алкева знаходиться на річці Гвадіана, однією з найдовших на Піренейському півострові. Плавуча сонячна ферма розміром з чотири футбольні поля складається з 12 тисяч сонячних панелей, які щороку генеруватимуть 7,5 ГВт·год. Її приєднають до літієвих батарей, здатних зберігати 2 ГВт·год. Вона зможе забезпечити електроенергією близько 1500 домогосподарств. За даними Reuters, збудувала плавучу сонячну електростанцію головна комунальна компанія Португалії — EDP.

Перевага сонячних ферм на гідроелектростанціях полягає в тому, що їх можна під’єднати до наявних ліній електромережі. І «надлишкова енергія, що виробляється в сонячні дні, може накачувати воду в озеро, щоб зберігати її для використання в похмурі дні або вночі». Сонячна ферма водосховища Алкева, що плаває, допоможе в реалізації плану EDP з досягнення нульового рівня викидів до 2030 року.

Відновлювані джерела енергії, включаючи гідроенергетику, зараз становлять 78% від встановленої потужності EDP у 25,6 ГВт. Минулого місяця компанія отримала право збудувати там другу плавучу ферму зі встановленою потужністю 70 МВт.

У 2017 році EDP встановила експериментальну плавучу сонячну ферму з 840 панелей на греблі Альто-Рабаган. Це був перший проєкт у Європі, в якому тестувалося поєднання гідро- та сонячної енергії.

Зараз Португалія споживає близько 10% природного газу з росії. Нова плавуча сонячна електростанція зменшить цю залежність.

Декількома днями раніше у Великобританії почалося будівництво найбільшої у світі плавучої вітроелектростанції Dogger Bank Wind Farm з встановленою потужністю 3,6 ГВт.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: