Новини Технології 05.05.2022 о 12:29

У Великій Британії почалося будівництво найбільшої у світі плавучої вітроелектростанції

Тетяна Нечет

Автор новин

Команда, що займається будівництвом вітряної електростанції Dogger Bank, офіційно ознаменувала старт своїх морських будівельних робіт початком прокладання першого експортного кабелю HVDC (високовольтна лінія постійного струму) біля узбережжя Йоркшира (північ Англії). Dogger Bank Wind Farm стане першою у Великій Британії вітровою електростанцією, підключеною до HVDC.

Постачальник першого рівня NKT очолює роботи з прокладання прибережного кабелю Dogger Bank A, який з’єднає першу частину вітряної електростанції з сушею в Улромі. Довжина лінії — понад 130 км. Компанії ACE Winches з Абердинширу та LMR Drilling UK Ltd з Беркенгеда входять до числа компаній, що допомагають NKT у цій роботі.

Кампанія продовжуватиметься протягом 2022 року, і в наступні роки розпочнеться робота над експортними кабелями Dogger Bank B в Іст-Райдінгу та Dogger Bank C у Тіссайді.

«З першим фундаментом, який має бути закладено наприкінці цього року, та першими турбінами, запланованими до встановлення у 2023 році, ми на шляху до отримання першої енергії», — сказав Стів Вілсон, директор проєкту Dogger Bank Wind Farm.

Вітряна електростанція Dogger Bank будується в три етапи, відомі як A, B та C. Проєкт є спільним підприємством SSE Renewables (40%), Equinor (40%) та Eni Plenitude (20%).

NKT поставить та встановить наземний та морський кабель високої напруги постійного струму для всіх трьох етапів проєкту. Компанія використовуватиме своє судно NKT Victoria для прокладання підводної кабельної системи постійного струму напругою 320 кВ у складних умовах Північного моря.

Після завершення будівництва Dogger Bank Wind Farm стане найбільшою морською вітровою електростанцією у світі із встановленою потужністю 3,6 гігавата (ГВт). Кожна фаза буде потужністю 1,2 ГВт.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: