Новини

NASA замовило 12 вантажних місій з доставки матеріалів та обладнання на Міжнародну космічну станцію до 2026 року у SpaceX та Northrop Grumman (по 6 у кожної компанії)

NASA замовило 12 вантажних місій з доставки матеріалів та обладнання на Міжнародну космічну станцію до 2026 року у SpaceX та Northrop Grumman (по 6 у кожної компанії)

У рамках контракту на комерційні послуги Commercial Resupply Services-2 (CRS-2), Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) замовило у компанії SpaceX Ілона Маска шість вантажних місій до Міжнародної космічної станції (МКС). Американська компанія Northrop Grumman також отримала замовлення на шість польотів до навколоземної станції і розділить зі SpaceX бюджет контракту в розмірі 14 млрд дол. Це сталося після того, як NASA раніше виділило SpaceX 3,49 млрд дол. на транспортування астронавтів на МКС в рамках контракту на комерційне перевезення екіпажу (CCtCap).

За даними NASA, місії з доставки екіпажу та вантажів на орбітальну космічну станцію виконуватимуться до 2026 року. У 2016 році NASA також запропонувало цим двом компаніям контракти CRS-2 разом із Sierra Space (екс-Sierra Nevada Corporation). Через чотири роки, у жовтні 2020 року, NASA знову замовило дві додаткові місії у Northrop Grumman і три у SpaceX, говориться у офіційному пресрелізі.

На даний момент за контрактами CRS-2 американське Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору затвердило 32 місії, з яких 15 були з SpaceX, 14 — з Northrop Grumman і три — з Sierra Space.

Днями старший космічний редактор видання Ars Technica Ерік Бергер, який є дипломованим астрономом Техаського університету, проаналізував погрози голови роскосмосу дмитра рогозіна розірвати контракт з експлуатації МКС. За його словами, космічна станція не призначена для розбирання і процес від’єднання модулів може призвести до безлічі проблем.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: