Новини Блокчейн 18.05.2022 о 16:48

Стейблкоін DAI виріс на 40% після краху токена TerraUSD

Максим Григор'єв

Автор новин

Токен децентралізованої стабільної монети DAI за останній тиждень виріс у ціні на 40% після краху алгоритмічної стабільної монети TerraUSD. DAI є частиною екосистеми MakerDAO, однієї з перших децентралізованих автономних організацій криптографії, яка теоретично діє як спільнота спільних інтересів без централізованого контролю.

Ідея децентралізованого прийняття рішень, хоч і давно обговорювана у криптографії, особливо приваблива, враховуючи ступінь впливу на TerraUSD або UST співзасновника Terraform Labs До Квона. UST також був вказаний як децентралізована валюта, хоча він намагався використати алгоритми балансування пропозиції для підтримки паритету 1:1 з доларом. Це не вдалося, коли вбудований арбітражний механізм більше не працював, оскільки попит на токен Terra Luna різко впав. DAI прагне забезпечити надмірне забезпечення активів.

«Це пов’язане з крахом UST. Він значною мірою впав приблизно в той час, коли попит вирівнявся, внаслідок чого MakerDAO на цей час став безперечним королем децентралізованих стейблкоінов».

Генрі Елдер, голова відділу децентралізованих фінансів у компанії Wave Financial

Стейблкоіни можуть стати мостом між двома світами, які не були створені для змішування: криптовалюти та традиційні фінанси. Це робить їх корисними як спосіб зафіксувати прибуток від торгівлі криптовалютою або як безпечну гавань, якщо інвестори гадають, що рецесія наближається. Вони також полегшують переміщення коштів на криптобіржі та стали ключовим компонентом світу DeFi.

DAI потребує надмірного забезпечення через монети на основі Ethereum. Наприклад, користувачам доводилося вносити 150 доларів або більше в ефір, щоб отримати 100 доларів в DAI. Якщо ціна ефіру впаде, їм доведеться додати більше застави чи зіткнутися із ліквідацією.

Створена у 2017 році, DAI є найстарішою децентралізованою стабільною монетою. Він пережив криптозиму 2018 року та негаразди карантину Covid 2020 року.

Terra 2.0: творець криптомонети пропонує перезапустити мережу та роздати токени розробникам

Джерело: Bloomberg


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: