Новини

Volkswagen з початку 2022 року «розпродав» усі електромобілі в США та Європі — причиною стали збої в ланцюжку постачання через війну в Україні

Volkswagen з початку 2022 року «розпродав» усі електромобілі в США та Європі — причиною стали збої в ланцюжку постачання через війну в Україні

Volkswagen, другий за величиною виробник електромобілів у світі, цього року «розпродав» усі електромобілі в США та Європі. Причиною стали проблеми з ланцюжком постачання. Група з Вольфсбурга, до якої входять Porsche, Audi та Škoda, за перші три місяці 2022 року продала по всьому світу 99 тисяч електричних моделей, оскільки зіткнулася з нестачею напівпровідників та проводів, вироблених в Україні. Лідер ринку електромобілів Tesla за той же квартал поставив утричі більше автомобілів, пише The Financial Times.

За словами голови Volkswagen Герберта Дісса, попит залишається високим і компанія має невиконані замовлення в Західній Європі на 300 тисяч електромобілів. Клієнти, які зараз роблять замовлення у Європі та США, не отримають електромобілі до 2023 року.

Volkswagen планує продати близько 700 тисяч електромобілів у 2022 році, намагаючись наздогнати Tesla. Але виробництво ускладнене, особливо на найбільшому ринку, в Китаї, де в першому кварталі продано лише 28 800 електромобілів. Цього разу проблемою став запроваджений через спалах коронавірусу карантин. Хоча цей показник продажів у чотири рази вищий, ніж за той же період минулого року, компанія розраховує продати у Китаї щонайменше 140 тисяч електромобілів у 2022 році. Минулого року виробник не досяг своїх цілей з продажу.

Світова економіка продовжує страждати від зростання цін на сировину та війни в Україні. Найбільший у Європі автопостачальник Bosch заявив, що його попередня оцінка продажів у 88 мільйонів автомобілів за 2022 рік «ймовірно, не буде виконана» через «несприятливі наслідки пандемії коронавірусу в Китаї й нестачу чіпів». Volkswagen попередив, що є «постійний ризик» того, що війна та карантин у Китаї «негативно вплинуть на… ділову активність цього року». У березні автовиробник казав, що Porsche Taycan, доступні цього року, вже розпродані. Групові продажі Volkswagen повністю електричних і гібридних автомобілів, що підключаються, минулого року підскочили більш ніж на 80% і склали близько 762 тисяч одиниць.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: