Новини Наука та космос 07.10.2022 о 18:55 comment views icon

«Юнона» отримала найдетальніше зображення Європи — зонд NASA наблизився до крижаного супутника Юпітера на 412 км

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Космічна станція NASA “Юнона” (Juno), що досліджує Юпітер, зробила найдокладніше зображення вкритої льодом та океанами Європи, яка, на думку вчених, є одним із найімовірніших місць у Сонячній системі для існування позаземного життя.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

На знімку, зробленому минулого тижня під час близького прольоту “Юнони” над таємничим супутником, видно замерзлу поверхню, поцятковану гребенями та канавами, а також інші особливості. На льоду у правому верхньому куті зображення та у правому нижньому кутку від центру видно темні плями, які, на думку вчених, могли утворитися внаслідок підняття матеріалу із глибин океану Європи та його виверження.

NASA опубликовало самое подробное изображение Европы: 29 сентября его заснял космический аппарат Juno, который впервые так близко (на расстояние 412 км) подлетел к ледяному спутнику Юпитера

На зображенні, на якому показана територія довжиною 150 кілометрів і шириною 200 км, також видно дивну впадину у формі ноти, що простягається на 67 км з півночі на південь і на 37 км зі сходу на захід.

Вчені заявили, що крихітні білі точки, розкидані по всьому зображенню, є “ознаками проникнення високоенергетичних частинок із сильно радіаційного середовища навколо Місяця Юпітера”.

“Юнона” зробила знімок 29 вересня, коли здійснила свій найближчий проліт над Європою, зі швидкістю 24 км/с приблизно за 412 км від крижаної оболонки супутника. Знімки пропонують вченим найдокладніші види поверхні Європи з моменту прольоту зонда Галілео у 2000 році.

Станція зробила знімок за допомогою своєї камери Stellar Reference Unit (SRU), яка зазвичай допомагає їй підтримувати орієнтацію, визначаючи положення космічного корабля щодо зірок навколишнього космосу. Під час прольоту SRU “подвоївся” як науковий інструмент, захопивши приголомшливе чорно-біле зображення.

Зображення показує поверхню Європи з роздільною здатністю від 256 до 340 м на піксель. Цікаво, що SRU зробив знімок уночі, коли єдиним джерелом світла для неї, було світло, відбите від вершин хмар Юпітера.

Курс Front-end Basic .
Оволодій навичками розробки веб-інтерфейсів та стань справжнім Front-end розробником! Заробляй від 800$ на початку карʼєри.
Дізнатись про курс

“Це зображення розкриває неймовірний рівень деталізації в області, яка раніше не відображалася з такою роздільною здатністю і в таких показових умовах освітлення. Використання командою камери зоряного стеження в наукових цілях є відмінним прикладом новаторських можливостей «Юнони». Ці функції дуже інтригують”, – йдеться в заяві Хайді Беккер, провідного дослідника SRU.

Раніше SRU довела свою цінність під час зйомки зображень в умовах низького освітлення, коли зробила фотографії слабких кілець Юпітера та виявила невеликі блискавки в атмосфері Юпітера.

Основна наукова мета “Юнони” полягала в тому, щоб зосередитись виключно на газовому гіганті Юпітері, але коли минулого року місія була продовжена, вчені змогли виділити і деякий час для спостереження за трьома із чотирьох основних супутників Юпітера. У червні 2021 року Юнона здійснила близький обліт Ганімеда, найбільшого супутника у всій Сонячній системі, зробивши такі ж вражаючі знімки. У 2023 році до клубу приєднається Іо, геологічно активне тіло Сонячної системи, на якому знаходиться понад 400 діючих вулканів.

«Під час крайнього прольоту над Європою «Юнона» побачила крупним планом два найцікавіші супутники Юпітера, і виявилося, що їхні крижані кірки сильно відрізняються одна від одної», — каже Скотт Болтон, фізик із Південно-Західного науково-дослідного інституту в Сан- Антоніо.

Вчені все ще аналізують дані, зібрані під час недавнього обльоту Європи, сподіваючись більше дізнатися про інтригуючий світ Місяця Юпітера, який, на думку багатьох, може містити мікробне життя в глибинах свого підповерхового океану.

Місія NASA Europa Clipper, запуск якої запланований на 2024 рік із єдиною метою вивчення Європи, може мати більше шансів відповісти на це важливе питання. Оснащена набором дев’яти високотехнологічних інструментів, Europa Clipper вивчить все, що потрібно, щоб дізнатися про Місяць, не приземляючись на його поверхню. Зображення “Юнони” допоможуть у плануванні місії Europa Clipper.

Європа — шостий за величиною супутник Сонячної системи, лише на 10% менше від земного супутника.

Джерело: Space

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: