Новини Україна 23.03.2026 comment views icon

Завербували у World of Tanks, погрожували матері: росіяни змусили гравця до подвійного підриву в Бучі

author avatar

Софія Шадріна

Авторка новин

Теракт у Бучі / Нацполіція
Теракт у Бучі / Нацполіція

Уранці 23 березня 2026 року в місті Буча на Київщині російські спецслужби організували подвійний підрив житлового кварталу руками завербованого місцевого мешканця — 21-річного геймера, якого “підчепили” через World of Tanks, гру компанії Wargaming, заснованої в Білорусі. Контррозвідка СБУ та Національна поліція затримали виконавця по гарячих слідах того ж ранку.


О 5:35 на спецлінію 112 надійшло повідомлення від жительки міста Буча про вибух, який стався на вулиці. Внаслідок вибухової хвилі у її будинку було пошкоджено вікна.
Після прибуття на місце події екстрених служб і правоохоронців під час проведення першочергових слідчих дій близько 7:35 стався другий вибух.

Двох поліцейських госпіталізували.

“Постраждалих госпіталізовано, за попередньою інформацією їхній стан середньої тяжкості, загрози життю немає. Подальше лікування буде амбулаторним, без потреби у стаціонарному перебуванні”, — зазначили у пресслужбі Київської ОВА.

Другий вибух не був випадковим. За даними СБУ, зловмисник спочатку мав закласти саморобний вибуховий пристрій під автомобіль українського воїна. Терорист планував дистанційно підірвати бомбу в момент підходу військового до машини. А після прибуття на місце події екстрених служб мала спрацювати ще одна вибухівка, закладена поруч.


У СБУ повідомили, що хлопця завербували росіяни через інтернет. Він отримав від них інструкцію з виготовлення двох саморобних вибухових пристроїв. Для дистанційної активації кожну з бомб агент спорядив мобільним телефоном.

Далі фігурант заклав вибухівки на місці спланованого теракту: одну СВП заховав під лавкою біля входу до під’їзду житлового будинку, іншу — поблизу сміттєвого контейнеру.

Щодо каналу вербування: джерела видання NV у правоохоронних органах повідомляють, що є велика ймовірність, що того, хто підготував та скоїв вибух, завербували через гру World of Tanks. Ця гра створена білоруською компанією Wargaming.

Мотивом для виконавця став шантаж. Згідно з показаннями затриманого, які наводить Національна поліція:

“Він познайомився з невідомим через комп’ютерну гру. Через деякий час новий знайомий почав шантажувати молодика тим, що знає, де його мама і що нібито веде спостереження за нею з дрона, тож аби вона залишилась живою, йому необхідно закласти вибухівку”.
За кожен вибух куратори йому обіцяли виплатити 25 тисяч гривень.

Співробітники СБУ та Нацполіції “по гарячих слідах” затримали виконавця теракту. Ним виявився 21-річний місцевий житель.
Наразі тривають слідчі дії, місцевість перевіряється на наявність інших вибухонебезпечних предметів.

ОНОВЛЕНО: Wargaming задонатила $250 тис. Україні — після статті NYT про російську пропаганду в російській версії World of Tanks

Джерела: Нацполіція України, Dev.ua

Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: