Новости Новости 10.01.2022 в 16:43 comment views icon

Карта міграції: Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині України (Київ, Львів, Харків і не тільки)

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Профільний ресурс DOU провів нове дослідження, в рамках якого з’ясував, як і куди переїжджають українські ІТ-спеціалісти всередині країни, щоб вчитися і працювати. Необхідні дані було зібрано під час літнього зарплатного опитування.

Карта міграції: Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині України (Київ, Львів, Харків і не тільки)

Очікувано, найрідше українські ІТ-спеціалісти переїжджають зі столиці — 96% тих, хто вчився в школі в Києві чи Київській області, залишилися тут жити та працювати. В цьому немає нічого дивного, адже Київ, за даними рейтингу міст, посідає перше місце в Україні за можливостями розвитку кар’єри та розмірами доходів в ІТ. Далі йдуть Львів і Харків, які покидають лише 10% людей, які вирішили пов’язати своє життя з ІТ, а 90% залишаються тут вчитися та працювати. Адже саме тут найбільші після Києва ІТ-спільноти України, гарні можливості для навчання та кар’єри. Дещо гірші показники в Одеси, хоча 78% тих, хто обрав ІТ, залишаються в місті. Проте Одеса, хоча і є містом-мільйонником, значно поступається розміром ІТ-спільноти Києву, Харкову та Львову, тож не дивно, що частина спеціалістів звідси їде.

Помітно відрізняється від решти міст-мільйонників у гірший бік Дніпро: лише 56% тих, хто живе в регіоні та обирає ІТ, залишаються тут. Ці дані також збігаються з результатами нашого рейтингу міст, адже Дніпро — єдиний мільйонник, який не увійшов до десятки найкращих міст. Хоча тут досить велика ІТ-спільнота та гарні можливості для навчання, Дніпро отримав низькі бали щодо екології, вартості життя, зручності переміщення та зручності життя в місті, що може бути причиною міграції звідси фахівців.

Досить висока частка айтішників залишаються також у Чернівцях (68%) та Вінниці (58%). Хоча Чернівці посіли лише 17-те місце в нашому рейтингу міст (переважно через високу вартість життя, погане транспортне сполучення всередині міста та з іншими містами й країнами), все ж тут непогано розвинена ІТ-галузь і хороший університет (згідно з нашим рейтингом вишів). Вінниця — на третьому місці в нашому рейтингу міст. Тут гарні можливості для ІТ-спеціалістів, а ще це зручне та комфортне місто.

Карта міграції: Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині України (Київ, Львів, Харків і не тільки)

Найчастіше ІТ-спеціалісти переїжджають у Київ. Єдине місто, в яке, своєю чергою, їдуть кияни — це Львів (1% ІТ-фахівців, які закінчували школу в Києві та Київській області, нині живуть у Львові). Є лише два регіони, для яких Київ — не основний напрямок міграції. Це Івано-Франківськ і Тернопіль, звідки у Львів їдуть частіше, ніж у Київ (хоча в Київ з цих регіонів теж їде багато). Найактивніше в Київ їдуть представники сусідніх областей: Чернігівської (69% тих, хто обрав ІТ), Черкаської (57%), Житомирської (57%), Полтавської (48%), а також Рівненської та Кіровоградської (по 47%). Крім того, до Києва переїхало багато мешканців з окупованих територій (які зараз живуть і працюють на підконтрольній Україні території): АРК (65%), Донецької (52%), Луганської (43%) областей. Львів приваблює мешканців західних регіонів: Тернопільської області (36% ІТ-спеціалістів, які закінчували тут школу, зараз живуть у Львові), Івано-Франківської (29%), Закарпатської (27%), Волинської (21%), Рівненської (20%), Хмельницької (19%).

Курс-професія "Web Design" від Skvot.
Для тих, хто давно хоче опанувати професію вебдизайнера, але не знає, з чого почати.Після 4 місяців навчання — старт в карʼєрі з двома кейсами у портфоліо.
Програма курсу і реєстрація

До Харкова, як і до Києва, переїхало багато людей з окупованих територій: 38% ІТ-спеціалістів, які закінчували школу в Луганській області й нині живуть на неокупованій території, 24% — в Донецькій, 15% — в АРК. Також до Харкова їдуть з сусідніх областей: насамперед з Полтавської (24% тих, хто закінчував тут школу, тепер живуть і працюють у Харкові), а також із Сумської (13%) та Кіровоградської (10%). Одеса передусім приваблює мешканців сусідніх регіонів: Миколаївської (10% тих, хто закінчував школу в цій області, сьогодні живуть і працюють в Одесі) та Херсонської областей (6%). Міграція в Дніпро, як і в Одесу, невелика. Найчастіше сюди переїжджають з Кіровоградської області (10%).

Карта міграції: Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині України (Київ, Львів, Харків і не тільки)

Найвищі частки ІТ-спеціалістів, які вчилися в університетах у своєму регіоні — в містах-мільйонниках (Київ, Львів, Харків, Одеса), що не дивно, адже в цих регіонах найкращі можливості для навчання та найбільший вибір вишів. Також дуже багато випускників з Чернівецької області йдуть вчитися в місцевий університет (82%). Дніпро за цим показником відстає від решти міст-мільйонників — лише 67% ІТ-спеціалістів, які закінчували школу в Дніпропетровській області, обрали місцевий університет.

Більшість ІТ-спеціалістів залишаються жити та працювати в тих містах, де вони вчилися в університеті. Міграція в інші міста після закінчення вишу не така поширена, як міграція після школи. Проте є міста, з яких їдуть і після закінчення університету, що може вказувати на те, що в місті гарний навчальний заклад, але не розвинена ІТ-спільнота. Передусім це Миколаїв: 34% ІТ-спеціалістів, які закінчували школу в Миколаївській області, переїхали в інший регіон (найчастіше в Київ) вже після університету. Найімовірніше, тому, що тут є Чорноморський національний університет ім. Петра Могили, який у 2020 році посів 14-ту сходинку в нашому рейтингу вишів, а 2019-го був на третьому місці.

Також активно випускники вишів їдуть з Житомира, Запоріжжя, Херсона, Тернополя та Сум — найчастіше до Києва. Єдине місто, в яке багато хто повертається після навчання в університеті в іншому регіоні — це Львів. 3% ІТ-спеціалістів з Львівської області, які поїхали вчитися в інший регіон, повернулися жити та працювати до Львова.

Карта міграції: Куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині України (Київ, Львів, Харків і не тільки)

Джерело: DOU


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: