Новости Новости 01.12.2021 в 22:51

На сайті «Дія» почалося бета-тестування послуги зміни місця проживання

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Вже 3500 українців долучилися до бета-тесту.

Курс ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖЕР
Освоюйте найкращі практики фінансового менеджменту та ефективно керуйте фінансами в бізнесі!
Більше про курс

1 грудня на сайті «Дія», як і планувалося, стартував бета-тест декларування місця проживання. Нова послуга дозволить при потребі змінювати місце проживання без походів у ЦНАПи та військкомати. Зареєструватися на тестування можна за посиланням.

Послугу зможуть отримати за 1 робочий день, як власники ID-карток, так і паспортів-книжечок, зазначають у Мінцифрі.

Що потрібно для участі в тестуванні послуги зміни місця проживання у «Дії» :

  • податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
  • КЕП заявника та власників/співвласників житла;
  • право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року);
  • бути старшим від 14 років.

Водночас у Мінцифрі звертають увагу, що для жителів Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона послуга стане доступна «трохи згодом».

У травні Мінцифра спільно з МВС в рамках експериментального проєкту запустила послугу з електронної реєстрації місця проживання у «Дії», почавши її поступове розгортання у семи містах (Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Кривому Розі та Маріуполі) в експериментальному форматі. На початку листопада Рада ухвалила законопроєкт, щоб масштабувати послугу на всю Україну. Зміни, які набули чинності з 1 грудня, скасовують «штамп про прописку» та паперову довідку про місце проживання, що своєю чергою спростить отримання державних послуг без отримання додаткових папірців та походів у ЦНАП.

Після переходу, який буде поступовим, на електронну зміну реєстрації вона більше не впливатиме на отримання державних послуг — оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу можна буде без прив’язки до місця реєстрації. Окрім того, чоловікам більше не доведеться ходити у військкомати для отримання довідки.

Напередодні Мінцифра презентувала 7 нових соціальних послуг у «Дії», включно з оформленням субсидій та перерахунком пенсій.

Мінцифри презентувала 7 нових соціальних послуг у «Дії» під час Online Summit: субсидії, пенсії, трудовий та страховий стаж тощо

Курс BLOCKCHAIN DEVELOPER
Опануєте технології роботи перспективного напрямку блокчейну, отримаєте навички розробки на мовах JavaScript і Solidity.
Дізнатись про програму навчання


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: