Новости Новости 01.12.2021 в 22:51 comment views icon

На сайті «Дія» почалося бета-тестування послуги зміни місця проживання

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Владимир Скрипин

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Вже 3500 українців долучилися до бета-тесту.

1 грудня на сайті «Дія», як і планувалося, стартував бета-тест декларування місця проживання. Нова послуга дозволить при потребі змінювати місце проживання без походів у ЦНАПи та військкомати. Зареєструватися на тестування можна за посиланням.

Послугу зможуть отримати за 1 робочий день, як власники ID-карток, так і паспортів-книжечок, зазначають у Мінцифрі.

Що потрібно для участі в тестуванні послуги зміни місця проживання у «Дії» :

  • податковий номер заявника та власників/співвласників житла;
  • КЕП заявника та власників/співвласників житла;
  • право власності на житло має бути внесено до Реєстру нерухомості (з 2013 року);
  • бути старшим від 14 років.

Водночас у Мінцифрі звертають увагу, що для жителів Дніпра, Одеси, Чернівців, Миколаєва та Херсона послуга стане доступна «трохи згодом».

У травні Мінцифра спільно з МВС в рамках експериментального проєкту запустила послугу з електронної реєстрації місця проживання у «Дії», почавши її поступове розгортання у семи містах (Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Кривому Розі та Маріуполі) в експериментальному форматі. На початку листопада Рада ухвалила законопроєкт, щоб масштабувати послугу на всю Україну. Зміни, які набули чинності з 1 грудня, скасовують «штамп про прописку» та паперову довідку про місце проживання, що своєю чергою спростить отримання державних послуг без отримання додаткових папірців та походів у ЦНАП.

Після переходу, який буде поступовим, на електронну зміну реєстрації вона більше не впливатиме на отримання державних послуг — оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу можна буде без прив’язки до місця реєстрації. Окрім того, чоловікам більше не доведеться ходити у військкомати для отримання довідки.

Swift с нуля.
Почніть самостійно писати код на Swift та створювати мобільні додатки під iOS/iPadOS за 2,5 місяці. Отримайте скіл інтеграції зі сторонніми сервісами!
Інформація про курс

Напередодні Мінцифра презентувала 7 нових соціальних послуг у «Дії», включно з оформленням субсидій та перерахунком пенсій.

Мінцифри презентувала 7 нових соціальних послуг у «Дії» під час Online Summit: субсидії, пенсії, трудовий та страховий стаж тощо

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: