Новости Новости 04.12.2020 в 13:37 comment

Сповіщення про якість повітря у Києві тепер можна отримувати прямо у Google Chrome — команда ЛУН Місто Air створила розширення

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Додатково до інтерактивної карти якості повітря та телеграм-бота «Якість повітря у Києві NOW» команда проєкту міських досліджень ЛУН Місто створила безкоштовний віджет для Google Chrome.

Віджет має назву «Інформер якості повітря ЛУН Місто AIR». Всі охочі можуть завантажити його в офіційному веб-магазині Chrome.

Віджет максимально простий та зручний для використання — дані оновлюються у режимі реального часу, а якість повітря можна відстежувати просто по кольору індикатора:

  • Зелений (0–50 AQI) — повітря чисте, виходьте на довгу прогулянку.
  • Жовтий (50–100) — прийнятне. Можна провітрювати оселю, гуляти, але не захоплюватися.
  • Помаранчевий (100–150) — повітря нездорове для чутливих осіб — дітей, дорослих з респіраторними захворюваннями.  
  • Червоний (150–200) — нездорове. Краще закрити вікна та увімкнути очищувач повітря.
  • Фіолетовий чи бордовий (понад 200) — повітря дуже нездорове, небезпечне.

Дані для віджета надходять зі станцій мережі ЛУН Місто Air. Прилади розробили команда проєкту міських досліджень ЛУН Місто разом з командою з факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ Шевченка (ось тут детальніше). 

Мережа станцій вимірює концентрацію PM 1, PM 2,5, PM 10 — дуже дрібних часточок, які не видно оком, але вони здатні потрапляти в кров через судини. Станції розставлені в усіх районах Києва, а самі вимірювачі калібровані у лабораторії між собою та пристроєм внесеним у реєстр затверджених типів засобів вимірювальної техніки України. Наразі мережа ЛУН Місто Air нараховує близько 60 станцій. 

Враховуючи те, що кількість повідомлень про жахливий стан повітря у Києві, останнім часом невпинно зростає, ще один інструмент зайвим не буде.

Основи Web дизайну від Ithillel.
Цей онлайн-курс з основ веб-дизайну дозволить вам опанувати мистецтво створення ефективних та привабливих інтерфейсів для вебсайтів і застосунків. Ви оволодієте ключовими принципами UX/UI дизайну, створюватимете дизайн-макети та прототипи, розроблятимете адаптивні інтерфейси для різних пристроїв, готуючись до професійної кар'єри в галузі веб-дизайну.
Дізнатися більше

Воздух в Киеве: как следить за качеством и можно ли самостоятельно что-то с этим сделать?


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: